Czwarte urodziny Soul Travel

Wyruszasz w tym roku do Algierii? Szykujesz się do letniej podróży do Buriacji? Chcesz spotkać znajomych z ostatniej wyprawy? Zastanawiasz się czy jechać właśnie z nami? To będzie idealna okazja do poznania Ekipy Soul Travel, powrotu do wspomnień i snucia planów na dalsze wyprawy. Wspólnie celebrujmy czystą radość podróżowania!


Startujemy o godzinie 18.00 w piątek 28 czerwca 2019 w Big Book Cafe na Mokotowie!

Planujesz z nami świętować? Daj znać poniżej!

ZAPISZ SIĘ NA TORT TUTAJ

Na początek rzucimy wyzwanie naszym Znawcom regionów i Fotografom. To będzie czysta esencja podróży! Każdy z nich otrzyma 11 minut na to, by przekazać to, co kluczowe w odpowiedzialnym działaniu. Stańcie oko w oko z Kamilą Kielar, Michałem Leją i Bartkiem Sabelą!

BARTEK SABELA BHUTAN, POMIĘDZY MITEM A FAKTEM

Pisarz, podróżnik, z zamiłowania snowboardzista i wspinacz. Jego debiutancka książka Może (morze) wróci została wyróżniona Bursztynowym Motylem oraz Nagrodą Magellana dla Najlepszej Książki Reportażowej 2013 roku. Zaś reportaż z terenów Sahary Zachodniej Wszystkie Ziarna Piasku został nagrodzony Afrykasem 2015 i nominowany do nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej. Dla Soul Travel prowadzi Wyprawy do Uzbekistanu, Bhutanu i Algierii. Bartek stanie oko w oko z Krajem Grzmiącego Smoka.

Czy do Bhutanu da się wjechać samemu i bez opłat? Czy Bhutańczycy lubią swojego króla? Dlaczego w Bhutanie zlikwidowano jedyne światła drogowe? Czy w Bhutanie istnieją społeczności LGBT? I czy można oprzeć funkcjonowanie społeczeństwa na wartościach innych niż te które obecnie prowadzą świat na skraj przepaści? Fakty i mity o Bhutanie.  – Bartek Sabela

MICHAŁ LEJA – JAK ZROBIĆ KOMUŚ ZDJĘCIE I NIE DOSTAĆ W ZĘBY?

Fotograf, ekspert od street photo i wykładowca Akademii Nikona. Podróżuje w miejsca, w których powietrze pachnie niepokojem. W fotografii szuka wyciszenia i refleksji, nie omija trudnych historii. Laureat prestiżowych konkursów fotograficznych: Grand Press Photo 2018 oraz Mobile Photography Awards. Dla Soul Travel prowadzi Fotoekspedycję do Macedonii. W ciągu 11 minut postara się odpowiedzieć na pytanie, które stawiało sobie obecnie wielu bezzębnych fotografów: jak zrobić komuś zdjęcie i nie dostać w zęby?

Aparat fotograficzny, zwłaszcza profesjonalny, jest zaproszeniem do kłopotów. Ludzie z obawy przed wykorzystaniem ich wizerunku, nie chcą być fotografowani. A przecież my, fotografowie, jesteśmy od tego żeby pokazywać piękno tego Świata. Jak nie podpatrywać, nie polować, tylko pełnoprawnie i odważnie fotografować? Jak sprawić, że po zakończeniu zdjęć będziemy się czuli uskrzydleni? O tym wszystkim opowiem na urodzinach Soul Travel! – Michał Leja

KAMILA KIELAR – ZANIM KLIKNIESZ OPUBLIKUJ

Fascynatka dużych drapieżników, w szczególności niedźwiedzi. W tym roku została wyróżniona nagrodą National Geographic Traveler oraz Kolosem za wyprawę „Kajakiem przez Kolumbię Brytyjską w poszukiwaniu białych niedźwiedzi”. Dla Soul Travel prowadzi Fotoekspedycję na Alaskę. Podczas 11 minut urodzinowych inspiracji poruszy temat  etyki i internetu w podróży.

Etyka przechodzi z podróżowania do internetu i brakuje jej nie tylko w wyprawach, ale również w opowiadaniu o nich. Jednym postem na Instagramie można zniszczyć całą dolinę, wpis na Facebooku może przyczynić się do czyjejś śmierci w górach, zdarza się zadeptać ginący gatunek żab w imię wolności podróżowania, o której przeczytaliśmy w internecie. Bo podróże, etyka i internet, to dziś naczynia połączone. – Kamila Kielar

PO PORCJI INSPIRACJI DZIAŁANIA SOUL TRAVEL PODSUMUJE RENATA SABELA

To będzie czas na rozmowy z podróżnikami, dzielenie się doświadczeniami i powrót do wspomnień. Założycielka Soul Travel opowie o tym jakie zmiany i podróże są za nami oraz zapowie jaki kierunek obierzemy w przyszłym roku. Dowiecie się jak działa Soul Travel od środka i co wspólnie ze społecznością osiągnęliśmy w tym roku. Wzniesiemy kieliszki za wszystkie udane Wyprawy, te minione oraz za powodzenie tych nadchodzących. Będzie coś dla duszy i dla ciała: szykujemy przekąski kuchni świata, szampana oraz najlepszy tort w mieście! Tylko tego wieczoru mamy do rozlosowania sztukę meksykańską, oraz przygotowujemy wyjątkowe mega rabaty cenowe na Wyprawy i Fotoekspedycje Soul Travel.

TAKA OKAZJA ZDARZA SIĘ RAZ W ROKU, ŚWIĘTUJ Z NAMI!

POTWIERDŹ SWOJĄ OBECNOŚĆ

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

Dołącz do otwartych i ciekawych świata podróżników Soul Travel.

Wyrażam zgoda na przetwarzanie moich danych zawartych w zapisie do Newslettera przez Soul Travel Renata Sabela z siedzibą przy Kazimierzowska 70/11; 02-518 Warszawa, NIP 622-235-44-57 - Administratora danych osobowych oraz przez partnerów i współpracowników działających w obrębie firmy w celu realizacji umowy o świadczenie usługi Newsletter. Przysługuje mi prawo dostępu do treści danych oraz możliwość ich poprawienia. Zapoznałem/am się i akceptuję Politykę Prywatności.