Arktyczne zwierzęta północy i magia zorzy polarnej


Magia w różnych krainach ma różne odcienie. W najdalszej północnej Kanadzie ten odcień to biel, biel która dominuje, mami, zachwyca i oszałamia. Białe niedźwiedzie, białe wilki, białe zające, pardwy w białym umaszczeniu i najbielszy z krajobrazów, będą fotograficznymi tematami tej wyprawy.

Wyprawa w najdalsze północne kanadyjskie tereny to coś więcej, niż kolejna podróż. To wyprawa ucząca dostrzegać
niuanse i mnogość odcieni bieli, ale przede wszystkim hartująca charakter. Przez kilka dni będziemy obcować z niedźwiedziami polarnymi, a dokładniej z niedźwiedzicami i ich nowo narodzonymi młodymi. Dwa razy do roku te samotnie żyjące drapieżniki, zbierają się w duże skupiska na brzegach Zatoki Hudsona. Następnie udamy się w kierunku pólnocnym na terytorium Nunaut, na wyspę Baffina, leżącą na lodowatych wodach Oceanu Arktycznego. To dom dla białych wilków i płochliwych zajęcy polarnych, rzadkich zwierząt żyjących endemicznie wyłącznie na tym skrawku ziemi. Biel śniegów, promienie skrzącego się słońca, czy magiczna aura porannych mgieł to krajobraz, który maluje wspaniałe tło dla wymagającej fotografii arktycznej fauny.

Marzec to najlepszy czas na wyprawę w północne rejony Kanady. Dni są dłuższe, temperatury znacznie przyjaźniejsze dla sprzętu fotograficznego, a niedźwiedzice polarne wraz ze swoimi młodymi zaczynają wyruszać na pierwsze wędrówki. Wyjazd przeznaczony jest dla przyrodników i fotografów, szukających najbardziej wyjątkowych ujęć dzikiej przyrody i surowych krajobrazów Arktyki.

Fotoekspedycje Soul Travel łączą eksplorację i przygodę z intensywną nauką fotografii. Wyprawę poprowadzi charyzmatyczny fotograf, Paweł Chara, który swoją pasją zaraził i wyedukował fotograficznie już wielu amatorów dalekich podróży. Po zapisaniu się na Fotoekspedycję, Paweł, w wyznaczonych  terminach czasowych, będzie do państwa dyspozycji, tak, by każdy z uczestników mógł się odpowiednio przygotować do wyprawy.

  • TERMIN: MARZEC 2018
  • GRUPA: 6-10 OSÓB
  • INFORMACJE: KWIECIEŃ 2017

ZAPISZ SIĘ

Jesteś zainteresowany Fotoekspedycją?  Zapisz się! To proste!
Napisz do nas na adres: info@soultravel.pl lub wypełnij krótki formularz poniżej
Po otrzymaniu wiadomości skontaktujemy się z Tobą wysyłając potwierdzenie zgłoszenia oraz umowę uczestnictwa. Zapisz się również na Newsletter Soul Travel. Teraz wystarczy podpisać umowę i pakować bagaż w drogę!

Nazwa wyprawy: KanadaWyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z Zapisem.
Chcę otrzymywać informacje o spotkaniach z podróżnikami, artykułach dotyczących odpowiedzialnego podróżowania i wiele innych oraz w pierwszej kolejności informacje o zapisach na Wyprawy i Fotoekspedycje.