Kuba jakiej nie znacie. W rytmie salsy i wierzeń Santerii

 

Każdy, nawet ten kto na Kubie nigdy nie był, ma jakiś obraz tego miejsca. Najczęściej to kolonialne promenady z kolorowymi kamienicami, stare amerykańskie auta i gorące rytmy salsy. Lecz Kuba to również historia niewolnictwa wraz z którą na wyspie zagościły afrykańskie bóstwa. Na wyspie bogactwo piękna i pocztówkowych krajobrazów karaibskiego morza przeplata się z ubogą codziennością wypełnioną rytmami rumby i afrykańskich bębnów. Kuba to intensywne emocje, ludzie oraz duchy. To światy o których w zabieganych czasach coraz częściej się zapomina. Wyruszcie z nami na wyjątkowe spotkanie z Kubą jakiej nie znacie. Poprzez bezpośrednie zetknięcie z ceremoniami Santerii poznamy kulturę afro-kubańską.

 

Rytm podróży

 

Podróż podzielona jest wedle przeplatających się tematów – salsa, Santeria oraz natura. Początkowo zapoznamy się z historią wyspy podczas pobytu w Havanie, gdzie z aparatem w ręku odwiedzimy uliczki z poza centrum oraz część miasta znaną z historii niewolnictwa i Santerii. Havana to idealne miejsce na spokojne wczucie się w klimat wyspy przed wyruszeniem na jej odległy wschodni kraniec. To właśnie na Wschodzie, w malutkiej wiosce usytuowanej pomiędzy plantacjami trzciny cukrowej i pagórkami, będziemy mogli zapoznać się z codziennym życiem Kubańczyków i wraz z nimi wziąć udział w ceremonii Santerii. Będzie to emocjonujące przeżycie, dlatego spędzimy też czas w pobliskim mieście Guantanamo, poznając ulubione miejsca mieszkańców, w których lubią pić kawę, palić cygara i tańczyć salsę. Podążając za muzyką ruszymy następnie do Santiago de Cuba, istotnego miasta portowego w którym Castro zapoczątkował swoją rewolucję. Dla nas będzie to miejsce na pogłębienie i ugruntowanie naszej świeżo doświadczonej wiedzy na temat Santerii. W drodze powrotnej do Havany czekają nas jeszcze dwa pasjonujące przystanki. Jeden dla oka i jeden dla duszy. W okolicach Cayo Coco udamy się na podglądanie flamingów, prawdziwa uczta dla fotografa. Wyprawę zakończymy kilkudniowym wypoczynkiem na rajskiej plaży, gdzie to my staniemy się częścią pocztówkowego krajobrazu. Ta emocjonująca podróż zostawi w nas nie tylko mnóstwo nowej wiedzy ale również wspaniałe doświadczenie różnorodności fotograficznej.

 

  • TERMIN: 29.11 - 13.12.2019
  • CZAS TRWANIA: 14 dni
  • GRUPA: 6-10 osób
  • CENA: szczegóły niebawem

ZAPISZ SIĘ

Jesteś zainteresowany Fotoekspedycją?  Zapisz się! To proste!
Napisz do nas na adres: info@soultravel.pl lub wypełnij krótki formularz poniżej
Po otrzymaniu wiadomości skontaktujemy się z Tobą wysyłając potwierdzenie zgłoszenia oraz umowę uczestnictwa. Zapisz się również na Newsletter Soul Travel. Teraz wystarczy podpisać umowę i pakować bagaż w drogę!

Nazwa wyprawy: KubaWyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z Zapisem.
Chcę otrzymywać informacje o spotkaniach z podróżnikami, artykułach dotyczących odpowiedzialnego podróżowania i wiele innych oraz w pierwszej kolejności informacje o zapisach na Wyprawy i Fotoekspedycje.

RELACJE

Każdy, nawet ten kto na Kubie nigdy nie był, ma jakiś obraz tego miejsca. Najczęściej to kolonialne promenady z kolorowymi kamienicami, stare amerykańskie auta, kobiety, cygara i fale morza karaibskiego. Wszystkie te rzeczy znajdujemy na Kubie i obrazy jak z pierwszych minut Buena Vista Social Club wypełniają karty naszych aparatów. Kuba jest jednak światem znacznie bogatszym niż te piękne, acz dobrze znane obrazy. Bogatszym nie tylko w piękno, ale również w brzydotę i nędzę. Nie tylko w radość, lecz także w smutek i cierpienie zauważalne w oczach Kubańczyka. Kuba to emocje, najprawdziwsze - latynoskie i gorące. Zresztą, zobaczcie sami zdjęcia z galerii, albo wyruszcie, po prostu.