Tajemniczy wschód wyspy w rytmie salsy i wierzeń santerii

Każdy, nawet ten kto na Kubie nigdy nie był, ma jakiś obraz tego miejsca. Najczęściej to kolonialne promenady z kolorowymi kamienicami, stare amerykańskie auta, kobiety, cygara i fale morza karaibskiego. Wszystkie te rzeczy znajdziemy na Kubie i z pewnością obrazy jak z pierwszych minut Buena Vista Social Club wypełnią karty naszych aparatów. Lecz takie obrazy są tyleż prawdziwe, co stereotypowe. Kuba jest światem znacznie bogatszym niż te piękne, acz dobrze znane obrazy. Bogatszym nie tylko w piękno, ale również w brzydotę i nędzę. Nie tylko w radość, lecz także w smutek i cierpienie zauważalne w oczach Kubańczyka. Bo Kuba to emocje, najprawdziwsze – latynoskie i gorące. Staną się one głównym tematem naszej fotoekspedycji. To dlatego, że cały czas będziemy blisko ludzi.

SANTERIA

Religia afrykańskich niewolników, którzy wraz z przybyciem na Kubę przywieźli swoje tradycje, wierzenia i bóstwa. Przekazywana z pokolenia na pokolenie przetrwała do dziś. Kubańscy nigeryjczycy, przymusowo chrzczeni w wierze katolickiej, włączyli świętych katolickich do swoich bóstw plemiennych (synkretyzm religijny). Tak np. patronkę Kuby Oshun utożsamiono z Maryją a Chango ze Św. Barbarą. Wyznawcy santerii nie mają żadnych budynków sakralnych, praktykują w domach. Przyjrzymy się z bliska tajemniczym ołtarzom i przedmiotom, by zrozumieć ich znaczenie i poznać bliżej synkretyzm religijny mieszkańców Kuby.

 

  • TERMIN: 02-16.12.2018
  • CZAS TRWANIA: 13 dni
  • GRUPA: 6-10 osób
  • CENA: szczegóły czerwiec 2018

ZAPISZ SIĘ

Jesteś zainteresowany Fotoekspedycją?  Zapisz się! To proste!


Napisz do nas na adres: info@soultravel.pl

lub

wypełnij krótki formularz poniżej


Po otrzymaniu wiadomości skontaktujemy się z Tobą wysyłając potwierdzenie zgłoszenia oraz umowę uczestnictwa. Zapisz się również na Newsletter Soul Travel.

Teraz wystarczy podpisać umowę i pakować bagaż w drogę!Nazwa wyprawy: KubaWyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z Zapisem.
Chcę otrzymywać informacje o spotkaniach z podróżnikami, artykułach dotyczących odpowiedzialnego podróżowania i wiele innych oraz w pierwszej kolejności informacje o zapisach na Wyprawy i Fotoekspedycje.

RELACJE

Każdy, nawet ten kto na Kubie nigdy nie był, ma jakiś obraz tego miejsca. Najczęściej to kolonialne promenady z kolorowymi kamienicami, stare amerykańskie auta, kobiety, cygara i fale morza karaibskiego. Wszystkie te rzeczy znajdujemy na Kubie i obrazy jak z pierwszych minut Buena Vista Social Club wypełniają karty naszych aparatów. Kuba jest jednak światem znacznie bogatszym niż te piękne, acz dobrze znane obrazy. Bogatszym nie tylko w piękno, ale również w brzydotę i nędzę. Nie tylko w radość, lecz także w smutek i cierpienie zauważalne w oczach Kubańczyka. Kuba to emocje, najprawdziwsze - latynoskie i gorące. Zresztą, zobaczcie sami zdjęcia z galerii, albo wyruszcie, po prostu.