MAJESTAT GÓR KAUKAZU I WINOBRANIE
W DOLINIE KACHETTI

„Podróż zaczynałem od Gruzji i to był błąd. Gruzja powinna być zakończeniem, a nie początkiem. Wszystko tu stwarza wrażenie przybicia do przystani, dotarcia pod dach. Wszystko – klimat, krajobraz i obyczaje – namawia, żeby przysiąść w cieniu, łyknąć wina, odetchnąć i pomyśleć: fajnie tu. (…) Nie byłem w stanie przewędrować Gruzji ani nie umiałem znaleźć z niej wyjścia. Przez kilka dni dzieliłem los Gruzinów, przekonany, jak oni, że jednego życia za mało, aby obejść całą ich Republikę”. Napisał przed laty Ryszard Kapuściński w książce “Kirgiz schodzi z konia” o kraju ponad czterokrotnie mniejszym od Polski. Jednak bogactwo górskich krajobrazów, odmienność tradycji ukrytych w wioskach za niekończącymi się przełęczami, mnogość światopoglądów, sprawia iż kraj wymyka się rozmiarom geograficznym, rośnie i zaskakuje. Doskonała stara sztuka kraju, kamienne miasta wykute w skałach, tysiącletnie systemy kanałów dające rześki łyk wody w centrum Tbilisi, siarkowe łaźnie wykorzystujące siły lecznicze natury i wino skrywane w wielkich kilkusetlitrowych kewri. “Piękny to kraj, Gruzja” – dodaje ten sam pisarz.

FOTOGRAFIA – SOCZYSTOŚĆ BARW

Tematami fotografii będzie majestat gór Kaukazu i winobranie w dolinach Kachetii. Dlatego w tych dwóch miejscach zatrzymamy się na dłużej. Piękno gruzińskiej ziemi cechuje soczystość kolorów, gdy słońce skrzy się na białych szczytach pięciotysięczników albo nadaje wyrazistości żółci, purpury i granatu podczas winobrania w dolinach Kachetii. Dlatego, choć miasta gruzińskie przyciągają historią i tradycją, to dopiero poza nimi Gruzja staje się prostsza, pełna życia i barw. Tam odnajdziecie spokój i harmonię, a doświadczenia zamknięte w kadrach będą miały nutę smaku wina, czy radość z prostego spotkania podczas biesiady z drugim człowiekiem.

BIESIADA ZWANA ŻYCIEM

Dla kochających bogatą kulturę i proste tradycje ukryte w codzienności jej mieszkańców Gruzja jest destynacją obowiązkową. Od starych kościołów zapomnianych w gęstych lasach i tych, na rozległych polanach u stóp Kaukazu, przez niesamowite skalne miasta i kilometrowe jaskinie, po wieczorne supry i biesiady z widokiem na rozległe uprawy winorośli. Co najważniejsze, wśród ludzi, którzy kochają swój kraj – Gruzinów. Dla nas przyjaciół spotkanych niegdyś w podróży. Bo to, że w Gruzji nietrudno się zaprzyjaźnić, wie każdy, kto róg z winem do dna wychylił.

PIĘĆ ZMYSŁÓW

Kultury nie można jedynie zrozumieć, racjonalnie wytłumaczyć. Nią się nasiąka, ona nas przenika, powoli otwiera zmysły na nowe doświadczenia. Zasmakujecie gruzińskich potraw, poczujecie zapach nasączonych słońcem owoców i warzyw, to naprawdę inny smak. Zanurzycie ciało w gorących wodach siarkowych w cesarskich łaźniach. Usłyszycie również gruzińskie pieśni wielogłosowe, będące integralną częścią kultury podczas większości biesiad i wspólnego spędzania czasu. A wówczas przymknijcie oczy, niech was harmonijne głosy niosą wysoko w góry i na stepy, o których śpiewają mieszkańcy. Ta wyprawa do Gruzji rozbudzi Wasze zmysły.

  • TERMIN: WRZESIEŃ 2018
  • CZAS TRWANIA: 7-8 DNI
  • WIELKOŚĆ GRUPY: 6-10 OSÓB
  • CENA: SZCZEGÓŁY - WRZESIEŃ 2017

ZAPISZ SIĘ

Jesteś zainteresowany Fotoekspedycją?  Zapisz się! To proste!


Napisz do nas na adres email: info@soutravel.pl

lub

wypełnij krótki formularz poniżej


Po otrzymaniu wiadomości skontaktujemy się z Tobą wysyłając potwierdzenie zgłoszenia oraz umowę uczestnictwa.

Teraz wystarczy podpisać umowę i pakować bagaż w drogę!Nazwa wyprawy: GruzjaWyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z Zapisem.
Chcę otrzymywać informacje o spotkaniach z podróżnikami, artykułach dotyczących odpowiedzialnego podróżowania i wiele innych oraz w pierwszej kolejności informacje o zapisach na Wyprawy i Fotoekspedycje.