SZKOCJA. JURA I ISLAY.

Choć to podróż bliska geograficznie, zachwyci Was nadzwyczajnymi krajobrazami oraz dziewiczą fauną i florą. Islay i Jura to dwie wyspy leżące u zachodnich wybrzeży Szkocji, w archipelagu Hebrydów Wewnętrznych. Pierwsza z nich znana jest każdemu miłośnikowi wybornej szkockiej whisky. Druga zamieszkana przez mniej niż 200 osób, stała się europejską ojczyzną…jeleni. Populacja liczy kilka tysięcy sztuk.

W podróż na szkockie wyspy wyruszymy wraz Konradem Borkowskim, fotografem, pasjonatem natury i dobrej whisky. Konrad, mieszkający od ponad dekady na Jurze, zabierze nas w miejsca szczególne, znane i wydeptane setkami spacerów. Przemierzymy wyspy wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu najlepszych kadrów i spektakularnego światła, które zaoferować może jedynie daleka północ.  Dotrzemy do jezior i zapierających dech w piersiach wybrzeży. Staniemy na szczycie klifów by spojrzeć na groźne wody północnego Atlantyku. Zobaczymy jeden z najsłynniejszych wirów morskich na świecie. Będziemy podziwiać wodospady, rdzawe góry i białe plaże pośród skał. Staniemy oko w oko z dzikimi jeleniami i fokami. Wrócicie z kadrami surowych krajobrazów i dzikich zwierząt, które na Jurze łatwiej spotkać niż człowieka.

Ale ta podróż to nie tylko natura. To również kultura. A kulturą w Szkocji jest whisky. Na Islay znajduje się kilka najznamienitszych szkockich destylarni. Owszem, można je po prostu zwiedzać, ale my zajrzymy za kulisy tych miejsc. Damy się poprowadzić w mniej oczywiste zakamarki, z bliska zobaczymy i sfotografujemy tajemnice szkockich gorzelni. Nie zabraknie również okazji by zmoczyć usta złotym trunkiem.

  • TERMIN: 22 - 30.09.2018
  • CZAS TRWANIA: 9 dni
  • GRUPA: 6 - 10 osób
  • SZCZEGÓŁY: MARZEC 2018

ZAPISZ SIĘ

Jesteś zainteresowany Wyprawą?  Zapisz się! To proste!

 


Napisz do nas na adres email: info@soutravel.pl
lub
wypełnij krótki formularz poniżej


Po otrzymaniu wiadomości skontaktujemy się z Tobą oraz będziemy informować na bieżąco o działaniach związanych z wyprawą. Zapisz się również na Newsletter Soul Travel.Nazwa wyprawy: SZKOCJA Jura i IslayWyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z Zapisem.
Chcę otrzymywać informacje o spotkaniach z podróżnikami, artykułach dotyczących odpowiedzialnego podróżowania i wiele innych oraz w pierwszej kolejności informacje o zapisach na Wyprawy i Fotoekspedycje.