Hodża Nasreddin, mędrzec z Anatolii-bajka; czyta Bartek Sabela


Rok 1996 UNESCO uznało rokiem Hodży Nasreddina. Ten legendarny mędrzec i filozof, jak powiadają, żył w XIII wieku w Anatolii. Przypisuje się mu kilkaset dzieł o przesłaniu uniwersalnym, a postać jego często pojawia się nawet we współczesnych bajkach, powiastkach czy anegdotach. Hodża Nasreddin uważany jest za opowiadacza wszech czasów, mentora i przyjaciela wszystkich gawędziarzy świata.

 


Zapraszamy Was do wysłuchania pięknej bajki ze zbioru opowiadań „Niezwykłe przygody Hodży Nasreddina” Zdzisława Nowaka. Czyta Bartek Sabela – pisarz, reporter, autor nagradzanych publikacji, w tym o Uzbekistanie i Morzu Aralskim, oraz autorskich  Wypraw z Reporterem. Więcej o Bartku przeczytacie TUTAJ >>

.

 

animacja:
Grafixpol Kasia Worpus-Wrońska / Janek Worpus-Budziejewski

muzyka:
Zespól Pole (Jan Emil Młynarski)

pomysł:
Bartek Sabela/Mira Suchowiejko/Paulina Witek (jako część filmu dokumentalnego)

 

Wyprawa z Reporterem: Uzbekistan i Morze Aralskie z Bartkiem Sabelą w 2019 roku
Wyprawa z Reporterem: Uzbekistan i Morze Aralskie z Bartkiem Sabelą. Soul Travel 2019

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

Dołącz do otwartych i ciekawych świata podróżników Soul Travel.

Wyrażam zgoda na przetwarzanie moich danych zawartych w zapisie do Newslettera przez Soul Travel Renata Sabela z siedzibą przy Kazimierzowska 70/11; 02-518 Warszawa, NIP 622-235-44-57 - Administratora danych osobowych oraz przez partnerów i współpracowników działających w obrębie firmy w celu realizacji umowy o świadczenie usługi Newsletter. Przysługuje mi prawo dostępu do treści danych oraz możliwość ich poprawienia. Zapoznałem/am się i akceptuję Politykę Prywatności.