Trzecie urodziny Soul Travel

Trzecie urodziny!

Zobacz co zaplanowaliśmy dla Ciebie:

Startujemy o 14:00.

14:15 Debata: Sztuka odpowiedzialnego podróżowania i co to oznacza w praktyce?​

Czy trudno być świadomym podróżnikiem? Jak małymi krokami tworzyć odpowiedzialne działania w turystyce?

Rozmowę z Pawłem Cywińskim poprowadzi Bartek Sabela.

 

Paweł Cywiński – orientalista, kulturoznawca, geograf. Współtwórca Fundacji Polska Gościnność, która zajmuje się pomocą bezpośrednią uchodźcom w ramach inicjatywy Chlebem i Solą.

Prowadzi największy polskojęzyczny portal na temat uchodźców Uchodźcy.info. Współtwórca projektu post-turysta.pl, redaktor Magazynu Kontakt, publicysta i radiowiec. Na co dzień pracuje na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych UW.

Bartek Sabela – pisarz i podróżnik. W 2013 roku zadebiutował książką „Może (morze) wróci”. Opowieść o Uzbekistanie i ginącym Morzu Aralskim została nagrodzona Bursztynowym Motylem oraz Nagrodą Magellana.

Związany jest z wydawnictwem Czarne, gdzie w październiku 2015 roku ukazała się jego druga książka „Wszystkie Ziarna Piasku”. Reportaż z terenów Sahary Zachodniej, ostatniej afrykańskiej kolonii został nagrodzony przez fundację Afryka Inaczej Afrykasem 2015 i nominowany do nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej.

W kwietniu 2017 ukazała się jego trzecia książka „Afronauci”.

 

15:30 Pokaz wyjątkowych zdjęć fotografika Pawła Chary.

Unikatowa kolekcja zdjęć z podróży autora stworzona, by celebrować trzecie urodziny Soul Travel.

 

Paweł Chara – jedyny europejski stały współpracownik „China National Geographic”. Publikuje również w takich tytułach, jak: „Poznaj Świat”, „Gazeta Wyborcza”, „Tygodnik Powszechny”, „Przekrój”, „Polityka”. Jego prace można znaleźć także w książkach i albumach. Swoimi doświadczeniami dzieli się jako wykładowca szkoły fotograficznej – Akademii Nikona, oraz podczas Fotoekspedycji Soul Travel​. Prace Pawła Chary sprzedawane są w limitowanych kolekcjonerskich seriach, odpowiednio sygnowanych stemplem autora. Ma za sobą ponad sto wystaw w kraju i za granicą. Zdjęcia Pawła Chary można oglądać na jego fanpage’u na Facebooku.

 

16:30 Rozmowa: Jak stworzyć wyjątkową podróż, by wrócić z niej zainspirowanym i wypoczętym? 

 

Często wracając zapominamy imiona ludzi, nie pamiętamy nazw odwiedzanych miast czy zabytków, czy gubimy się w różnorodności informacji. Nigdy jednak nie zapomnimy tego, jak się czuliśmy podczas podróży i tego, co ta podróż wniosła do naszego życia po powrocie.

Co składa się na wyjątkową podróż, czego nie przeoczyć i co zabrać by stworzyć wyprawę życia?

 

Renata Koper – podróżniczka, żeglarka, fotografka, przewodniczka, poprowadziła ponad 100 wypraw i wyjazdów na kilka kontynentów, część z nich to autorskie projekty. W 2015 roku powstało Soul Travel, platforma, która pozwala na realizowanie wyjazdów głęboko związanych z kulturą miejsc, zarówno pod względem poznawczym jak i fotograficznym. Gdy trzeba wypije „Wódkę, ze Świętym” – wywiad w Wysokie Obcasy

 

17:00 Spotkanie z Marakame José Luis “Katira” Ramírezem: Mądrość przodków we współczesnej codzienności.

Marakame Don Jose: „marakame” (w języku Wixa to słowo oznacza mistrza, nauczyciela), to przedstawiciel starszyzny Indian Wixáritari z Sierra Madre Occidental w la Laguna Seca, lider ceremonialny, uzdrowiciel. Zawsze podróżuje ze swoimi skrzypkami, bowiem muzyka stanowi integralną część każdej ceremonii, a wręcz i życia.

Główny bohater filmu dokumentalnego „Huiczole, ostatni strażnicy pejotla”. Aktywny działacz na rzecz ochrony świętej ziemi Wirikuta, a także praw ludności rdzennej m.in. w Meksyku, USA, Kolumbii i Boliwii. Człowiek pełen radości i wiary.

 

19:00 Zakończenie

 

​W przerwach czas na rozmowę z podróżnikami, poczęstunek i URODZINOWY TORT. Spędźmy razem to sobotnie popołudnie!