Standing for Marakame – zbiórka na operację

Nasz przyjaciel Marakame José Luis “Katira” potrzebuje pomocy. Jego wzrok ulega szybkiemu pogorszeniu, w krótkim czasie może go całkowicie stracić. Marakame odwiedzał Polskę wielokrotnie dzieląc się z nami swoją muzyką i wiedzą o tym jak chronić tradycję. Teraz potrzebuje naszego wsparcia!


Dla tych, którzy nie poznali Marakame bezpośrednio jest on jednym z aktywnych działaczy na rzecz ochrony świętej ziemi Wirikuty, a także praw ludności rdzennej m.in. w Meksyku, USA, Kolumbii i Boliwii. Marakame Jose Luis „Katira” Ramirez to przedstawiciel starszyzny Indian Wixáritari z Sierra Madre Occidental w Meksyku. Lider ceremonialny i uzdrowiciel. Prywatnie: nasz przyjaciel. Marakame staje teraz wobec poważnego problemu. Jego wzrok ulega szybkiemu pogorszeniu. Oprócz schorzeń w postaci astygmatyzmu i zaćmy oraz dalekowzroczności,  w prawym oku pojawił się skrzydlik. Może to spowodować całkowita utratę wzroku w krótkim czasie. Skrzydlik (łac. pterygium) to zmiana chorobowa oka, która występuje głównie u osób przebywających większą część czasu na otwartej przestrzeni, narażonych na długotrwałe ekspozycje słoneczne oraz stałe drażnienie oczu przez suche powietrze i pył. W takich warunkach na co dzień mieszka i działa Marakame, ale właśnie to miejsce na ziemi jest jego domem.

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ STANDING FOR MARAKAME

Według wstępnych badań okulistycznych w czerwcu 2018 roku lekarze orzekli, iż pomoc medyczna w Polsce pozwala na całkowite wyleczenie problemów z siatkówką. W miejscowości La Laguna, skąd pochodzi Marakame, takie działania lekarskie i szpitalne byłyby niemożliwe. Koszt operacji, badań, transportu do Polski oraz wydatków w Polsce przez okres 3 tygodni rekonwalescencji to 16.900 PLN. Zbiórka potrwa do 29 sierpnia. Będziemy wdzięczni za Twoją pomoc zarówno finansową jak i tą w rozpropagowaniu informacji o akcji. 

Marakame ma przed sobą wiele działań i zobowiązań. Jest aktywnym działaczem na rzecz ochrony ziem w Boliwii i Ekwadorze oraz Meksyku. Wspiera swoją społeczność, innych Marakate (wielu Marakame) oraz swoją dużą rodzinę. Operacja pozwoli mu pracować i dzielić się swoim doświadczeniem w działaniu na rzecz naszej planety. 

Sam nie możesz pomóc, ale znasz kogoś kto ma takie możliwości? Przekaż dalej!

„Musimy być jak jeden materiał utkany z pojedynczych nici. Tylko tak będziemy stanowić siłę, która pozwoli ochronić naszą planetę” – powiedział Marakame stojąc za społecznością w Kolumbii.

Stańmy razem dla Marakame!

Więcej informacji o społeczności Wixáritari oraz samym Marakame uzyskasz na stronie Standing for Wirikuta oraz pod adresem mailowym : standingforwirikuta@gmail.com

Śledź nas na Instagramie #standingforwirikuta

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

Dołącz do otwartych i ciekawych świata podróżników Soul Travel.

Wyrażam zgoda na przetwarzanie moich danych zawartych w zapisie do Newslettera przez Soul Travel Renata Sabela z siedzibą przy Kazimierzowska 70/11; 02-518 Warszawa, NIP 622-235-44-57 - Administratora danych osobowych oraz przez partnerów i współpracowników działających w obrębie firmy w celu realizacji umowy o świadczenie usługi Newsletter. Przysługuje mi prawo dostępu do treści danych oraz możliwość ich poprawienia. Zapoznałem/am się i akceptuję Politykę Prywatności.