Miłość do natury.

 

Szacunek do kultury.

 

Pasja fotografii.

 

 

Wyprawy

 

Istotą wewnętrznej harmonii i radości w podróży jest kontakt z przyrodą. Miejsca, w które wyruszamy, to miejsca których sami doświadczyliśmy, a spotkani ludzie byli dla nas osobistą inspiracją. Nie spieszymy się. Czas jest tym, co pozwala poznać mieszkańców i ich tradycje. Naszymi gospodarzami i jednocześnie przewodnikami są członkowie rdzennych kultur, a także opiekunowie dawnych wierzeń i tradycji. Po swoich ścieżkach i swoich światach prowadzą nas majańscy Strażnicy Ognia, tybetańscy koczownicy, bhutańscy lamowie czy buriaccy szamani, dzieląc się swoją mądrością i roztaczając przed nami swoje wizje rzeczywistości. Udajemy się w miejsca dla nich ważne, często biorąc udział we wspólnych rytuałach i obrzędach, lecz przede wszystkim ich oczami spojrzymy na sprawy zupełnie przyziemne, które ostatecznie okazują się być tak bardzo bliskie i uniwersalne w swym znaczeniu. Jeśli pragniesz odnaleźć naturalność i spokój oraz szukasz inspiracji w wartościach kultur, nasze wyprawy sprzyjają temu szczególnie.

Fotoekspedycje

 

Nasze wyprawy to połączenie miłości do fotografii, podróży i natury. Wiemy, że wyjątkowe kadry są wynikiem doskonałej znajomości odwiedzanego terenu, dogłębnego zrozumienia fotografowanego tematu oraz dobrego warsztatu. Aby sprostać tym wyzwaniom podróżujemy z doświadczonymi fotografami, którzy dzielą się swoimi refleksjami na temat estetyki, techniki, doboru tematów i samej filozofii fotografowania. Wraz z nimi podążamy za światłem i tematem. Niezależnie od tego czy wyruszamy śladami wilków polarnych, pingwinów królewskich, zanikających Mandżurskich plemion, Tybetańskich nomadów, naszym jedynym horyzontem nierzadko staje się migawka aparatu. Dlatego jeśli jesteś miłośnikiem fotografii, wrażliwym na piękno otaczającego świata, chcącym eksperymentować w swej pasji, tym, który chce przeżyć niekończącą się przygodę z urodą pejzażu czy portretu nasze Fotoekspedycje sprostają Twoim oczekiwaniom.

Certyfikaty

 

Nasze usługi to pełne bezpieczeństwo i profesjonalizm.
Soul Travel zostało wpisane do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych pod numerem 696 przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
Posiada gwarancję ubezpieczeniową wystawioną przez AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji  – Gwarancja Ubezpieczeniowa AXA o numerze 02.253.914KIM JESTEŚMY?


Renata Koper – założycielka Soul Travel

Fascynują mnie ludy koczownicze, nomadzi oraz rdzenne tradycje. Swoją pracę magisterską na wydziale dziennikarstwa w pełni poświęciłam życiu Kirgizów mieszkając z nimi przez wiele miesięcy w jurtach i prostych chatkach. Pasjonuje mnie to co bliskie, prawdziwe i związane z naturą.

Miejsca nabierają znaczenia poprzez doświadczenie i przemianę jaką za sobą niosą. Wierzę, że podróż sama w sobie jest zmianą, kiedy tylko zostawi się swoje wyobrażenie i plan o niej. Od siedmiu lat prywatnie zgłębia i praktykuje nauki starszyzn plemiennych: Lakota, Majów, Shipibo, Huichol oraz mądrość kultur z zachowaną tradycją: Bhutan, Ladakh, Kirgizja, Mongolia. Szczególnie interesuje mnie intuicja i moc kobiet przejawiana w rdzennych kulturach jako wolność do samostanowienia o sobie.

Podróżniczka, żeglarz, fotografka, przewodniczka, poprowadziłam ponad 100 wypraw i wyjazdów na kilka kontynentów, część z nich to autorskie projekty. W 2015 roku powstało Soul Travel, platforma, która pozwala na realizowanie wyjazdów głęboko związanych z kulturą miejsc, zarówno pod względem poznawczym jak i fotograficznym. Gdy trzeba wypije „Wódkę, ze Świętym” – wywiad w Wysokie Obcasy

Paweł Chara – fotografik, przyrodnik, podróżnik i osobisty sekretarz Sławomira Mrożka.

Paweł ma za sobą ponad sto wystaw w kraju i za granicą. Jedyny europejski stały współpracownik „China National Geographic”. Publikuje również w takich tytułach, jak: „Poznaj Świat”, „Gazeta Wyborcza”, „Tygodnik Powszechny”, „Przekrój”, „Polityka”. Jego prace można znaleźć także w książkach i albumach. Swoimi doświadczeniami dzieli się jako wykładowca szkoły fotograficznej – Akademii Nikona. Prace Pawła Chary sprzedawane są w limitowanych, kolekcjonerskich seriach, odpowiednio sygnowanych stemplem autora.

Więcej o Pawle na stronie  white .

Paweł prowadzi Fotoekspedycje do Bhutanu, Tybetu Amdo, na Kubę, Alaskę i na Wyspy Galapagos.

Iwona Bartoszcze – podróżniczka, pilotka Wypraw i Fotoekspedycji do Azji.

Tybet jest moją największą pasją i największą miłością. Moje zainteresowanie tą krainą zaczęło się gdy 20 lat temu, gdy spotkałam tybetańskich lamów. Studiując kulturę i tradycję duchową krainy na Dachu Świata, zrozumiałam, że to czym chcę zajmować się w życiu to pomaganie Tybetańczykom – uczyłam angielskiego w Khamie (Tybet Zachodni), przez 7 lat współpracowałam z organizacjami zajmującymi się prawami człowieka. Od ponad 10 podróżuję po Dachu Świata sama oraz prowadząc grupy turystyczne. Największą wartością jest dla mnie spotkanie z innym – bycie z ludźmi, poznawanie ich kultury, obyczajów i wartości. Uważam, że warto podróżować odpowiedzialnie. Zależy mi by wyjazdy, które prowadzę przynosiły nie tylko radość podróżującym ale i pożytek mieszkańcom regionów, które odwiedzamy. Lubię dzielić się moją wiedzą o Tybecie – jestem współautorką projektu „Tybet – przewodnik turystyki solidarnej”, książki-prezentu na 80 urodziny Dalajlamy XIV oraz artykułów prasowych na temat Dachu Świata.

Iwona przewodniczy podróżom Soul Travel do Tybetu – Fotoekspedycji do Tybetu Kham i Wyprawie do Tybetu Amdo.

Ola Synowiec – latynoamerykanistka, dziennikarka, autorka Mexico Magico Blog

Przed przyjazdem do Meksyku jako współzałożycielka fundacji Totutotam organizowałam slajdowiska podróżnicze na warszawskiej Pradze oraz festiwale i inne wydarzenia kulturalne. Prowadziłam warsztaty i wykłady kulturoznawcze, pisałam również artykuły podróżnicze. W którymś momencie zdecydowałam, że chcę skupić się na jednym miejscu i naprawdę zacząć się na czymś znać. Po sześciu latach, które spędziłam w Meksyku, wciąż mam ochotę na więcej. To kraj, który można poznawać przez całe życie. I w którym można się przez całe życie na nowo zakochiwać. Na moim meksykańskim blogu, w moich artykułach oraz podczas organizowanych przeze mnie podróży staram się pokazać Meksyk od strony jego mieszkańców. Staram się nie szukać ciekawostek, a starać się zrozumieć, nie egzotyzować, a wyjaśniać. No i przede wszystkim rozmawiać – bo dla mnie właśnie o kontakt z drugim człowiekiem chodzi w podróżach.

Prowadzi Wyprawę do Meksyku

Kamila Kielar – zwana Bear Girl, prowadzi bloga pod tym samym tytułem.

Miałam być arabistą, bo wydawało mi się, że lubię ciepło. Na szczęście zdarza się i tak, że studia jednak czegoś uczą i gdy przypadkiem wylądowałam na fińskim uniwersytecie odkryłam, że jednak tereny subpolarne są bezdyskusyjnie najfajniejsze na świecie. To tam wciąż wracają moje kroki i myśli, to tam kiedyś, gdy dorosnę, zamieszkam na stałe. Pociąga mnie trud, jaki trzeba włożyć w życie i podróż przez północ, fascynuje mnie kultura Saamów, trapperzy stale mnie uczą czegoś nowego, a z szamanami wciąż się boję rozmawiać, bo za dużo wiedzą. Najbardziej jednak w północy cenię przyrodę i to jej poświęcam najwięcej czasu. Bo niedźwiedzie to dopiero wierzchołek góry lodowej.

Kamila prowadzi Fotoekspedycję na Alaskę.

Fela Bilska – socjolożka, specjalistka ds. The Baltic Sea Region.

Mieszkała w Estonii, Holandii, Indiach, Nepalu i Tajladnii. Licencjonowana pilotka wycieczek, dziennikarka, wykładowczyni (m.in. PAN), autorka ponad 20 już przewodników po świecie, w tym pierwszego polskiego po Indiach północnych, Nepalu i Goa (Bezdroża), za który otrzymała I Nagrodę Magellana. Z serca i rozumu zajmuje się podróżowaniem i content marketingem.

Ma za sobą krótki epizod z dyplomacją, który zaowocował rozbudzeniem chęci poznawania świata, ale na swoich zasadach.W 2005 roku związała się z branżą turystyczną, a jej drugim domem stałą się Azja. Największym afektem darzy Himalaje i Bhutan.

Kolekcjonuje dobre wrażenia, jest miłośniczką orientalnej sztuki plemiennej. Podróżuje, bo świat jest piękny. Lubi się śmiać, dobrze zjeść i pogawędzić.

KOGO WSPIERAMY?

 

To, o co dbasz i czemu poświęcasz uwagę – rośnie i rozkwita. To, co kochasz, pragniesz strzec przed utratą i zapomnieniem. Dlatego poprzez nasze wyprawy chcemy pielęgnować i chronić to, co piękne i różnorodne. Wspieramy starszyzny plemienne, które odwiedzamy.

 

Często są to działania bardzo praktyczne. Dlatego jeśli posiadasz nieużywany już, a całkiem sprawny komputer (laptop) czy aparat fotograficzny – napisz do Nas. Będziemy wiedzieli gdzie te produkty przekazać, często w ten sposób wyrównując możliwości działania rad starszyzn czy edukacji dzieci w lokalnych społecznościach.

Wierzymy, że można podróżować taki sposób, by każdy uczestnik spotkania z niego korzystał. Część z zysków z każdej organizowanej wyprawy przez Soul Travel przekazujemy zaprzyjaźnionej społeczności. Dzięki temu nasza podróż ma również pozytywne działanie dla zachowania i wzmacniania lokalnych tradycji.

ZAINSPIRUJ NAS

 

Stworzymy dla Ciebie wyprawę, która nabierze znaczenia.

Podróżuj, jak chcesz i z kim chcesz – jesteśmy również po to, by pomagać w przygotowaniu wyprawy Waszych marzeń. Inspirujcie się tym, co już mamy – to dorobek wielu lat podróży do tych samych miejsc, bycia nieomal ich częścią. Chcemy się tym dzielić. Więc jeśli pragniecie podróżować w grupie wybranych przyjaciół czy rodziny, dostosować plan do własnych marzeń – zróbmy to razem!
Soul Travel nada wszej podróży znaczenia.