Marcin Bublewicz - fotograf


Marcin Bublewicz – fotograf i podróżnik, a zawodowo kurator sądowy. Autor indywidualnych i zbiorowych wystaw. Fotografował w Azji, Afryce i Europie. Ponadto, autor długoterminowego projektu fotograficznego Festiwal Słońca o dzieciach z niepełnosprawnością intelektualną.

 

Marcin Bublewicz od ponad 20 lat realizuje się w różnych dziedzinach fotografii, w tym z niesłabnąca pasją w fotografii ślubnej, którą uważa za jedna z najskuteczniejszych dróg do doskonalenia warsztatu fotograficznego. Jako fotograf ślubny należy do grona Fearless Photographers, zrzeszających najlepszych fotografów ślubnych na świecie.

 

Pierwszy raz miałem styczność z fotografiami Marcina Bublewicza około 2003 roku. Wówczas zrobiły na mnie nieprzeciętne wrażenie. Pieczołowicie skomponowane, delikatnie przejścia oblane światłem, emocjonalne. „Dziś” nie mam wątpliwości, że spotkałem fotografa, który doskonalił, doskonali swój fotograficzny język po dziś dzień. Twórca, fotograf, świetny człowiek – tak bym spuentował Marcina – Paweł Chara

 

Zajrzyjcie na stronę Marcina Bublewicza, albo dajcie się poprowadzić bezpośrednio po bezdrożach wspaniałej Sri Lanki.