JAK PODRÓŻUJEMY?

 

Choć podążamy według planu wyprawy, naszym prawdziwym wyzwaniem jest pełne uczestnictwo w momencie, obserwacja, kontakt, rozmowa, otwarcie się na to, co przynosi każdy dzień. Każda z naszych podróży ma na celu wzmocnić i oczyścić umysł, poruszyć i napełnić witalnością ciało, a także otworzyć serce – proces duchowej i fizycznej przemiany zachodzi naturalnie podczas wypraw połączonych z uzdrawiającymi ceremoniami i stwarzających przestrzeń dla świadomego kontaktu z naturą.

NOCLEGI

Wyprawy Soul Travel prowadzą do miejsc położonych na obrzeżach cywilizacji, co sprawia, że przez większość czasu pozostajemy w bliskim, niemal intymnym kontakcie z naturą. Mieszkamy w chatkach nad brzegiem jeziora, w hoteliku gdzieś na skarpie, w jurcie, gdzie dookoła tylko stepy. Zatrzymujemy się na terenach Parków Narodowych, które przyjmują nas prawdziwą ucztą dźwięków wydawanych przez zamieszkujące je zwierzęta, tam wieczorami nie korzysta się już z prądu. Najczęściej nocujemy w dwu lub trzyosobowych pokojach z łazienką.

Nie uciekamy jednak od wielkich miast. Wiemy, że skrywają swoje tajemnice i są ważnym elementem podróży, ale pamiętamy, że to one powinny służyć nam, nie odwrotnie. Miasta to ważne punkty transportu i logistyki, umożliwiają uzupełnienie zasobów na dalszą podróż i ukojenie tęsknoty za smakiem kawy z ekspresu.

TRANSPORT

Podróżujemy wspólnie – czasem lokalna infrastruktura pozwala na transport w warunkach o podstawowym komforcie, jednak często są to wygodne, klimatyzowane busy i samochody, a podczas dłuższych przejazdów kuszetki lub autobusy sypialne. Poruszanie się w małej grupie daje nam również możliwość wynajęcia własnego środka transportu.

POSIŁKI

Kuchnia stanowi nieodłączny element zgłębiania lokalnej kultury i tradycji. Dlatego w czasie naszych wypraw stawiamy na lokalne przysmaki i małe restauracje odwiedzane przez tubylców. Czasami gotują dla nas przyjaciele i rodziny lokalnych przewodników, nauczycieli czy szamanów, co równa się z niemałym zaszczytem. Gdy przebywamy w miejscach oddalonych od cywilizacji bywa, że sami zaopatrujemy się na lokalnym targu w świeże owoce i warzywa, z których przygotowujemy posiłki.

Wszystkie posiłki, które spożywamy podczas wyprawy są wegetariańskie.

UBEZPIECZENIE

Na podstawie generalnej umowy pomiędzy Soul Travel Renata Koper a AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Nr 119937 wszyscy uczestnicy wypraw ubezpieczeni są według wariantu Świat I:

 • koszty leczenia wraz z assistance (KL) – 30 000 EUR (świat), koszty ratownictwa (KR) – 5000 EUR
 • koszty następstwa nieszczęśliwych wypadków (NWI i NWS) 4000 EUR
 • bagaż podróżny (BP) – 400 EUR

Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości 2,8% wartości imprezy. Ta opcja jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisywania umowy.

CO ZABRAĆ?

 

Przed każdą wyprawą uczestnicy i uczestniczki otrzymują od nas dokładne informacje dotyczące przelotów, szczepień oraz dokumentów i rzeczy niezbędnych podczas wyjazdu. Każda osoba powinna we własnym zakresie zapoznać się z informacjami o miejscu, które jest celem podróży, a także sprawdzić stan swojego zdrowia.

Zachęcamy, byś zostawił/a sprawy dnia codziennego i zatroszczył/a o te, które powinny zostać zakończone zanim rozpocznie się podróż. Pozwoli Ci to w pełni uczestniczyć w wyprawie, zaznać głębokiego relaksu i skupić się na spotkaniu z lokalną kulturą i zwyczajami.

ZDROWIE

Przygotowania związane z zadbaniem o zdrowie  podczas wyprawy należy rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Najpóźniej sześć tygodni przed wyjazdem umów się na wizytę w poradni medycyny podróży – to czas odpowiedni na wykonanie niezbędnych badań i obowiązkowych szczepień. Pamiętaj, że odporność w wyniku szczepień nabywa się po kilku tygodniach po ich wykonaniu.

Szczegółowe informacje uzyskasz kontaktując się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub lekarzem specjalistą.

Apteczka, którą zabierzesz na wyprawę powinna zawierać leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwhistaminowe oraz leki stale stosowane.
Szczególnie zachęcamy do zapoznania się z informacjami Ministerstwa Spraw Zagranicznych na temat krajów, do których jeździmy http://polakzagranica.msz.gov.pl/

BAGAŻ

Choć każde miejsce wymaga odrębnego, szczególnego przygotowania, podpowiadamy, co zabrać, by każda podróż, niezależnie od celu, przebiegała sprawnie, wygodnie i bezpiecznie.

Pamiętaj, że podczas wypraw zatrzymujemy się w miastach, gdzie możliwe jest zaopatrzenie się w najpotrzebniejsze przedmioty i odzież, a także skorzystanie z pralni. To istotna informacja w kontekście limitu wagi bagażu – nie powinien ważyć więcej niż 18 kilogramów, a jak wiadomo – im mniej, tym lepiej.

Jeśli wiesz, że zależy Ci na pamiątkach z wyprawy – dla nich również powinieneś/powinnaś przewidzieć miejsce w plecaku. Doświadczenie podpowiada nam, że warto zrezygnować z kilku części garderoby na rzecz zakupienia ręcznie tkanego poncho czy wyszywanych, tradycyjnych strojów.

Przedstawiona poniżej lista ma jedynie charakter orientacyjny i nie może być traktowana jako absolutny wyznacznik tego, co należy wziąć na wycieczkę.

 • duży plecak
 • mały plecak, jako bagaż podręczny do samolotu i na jednodniowe wycieczki
 • kurtka przeciwdeszczowa
 • ciepły sweter lub polar
 • długie, ciepłe spodnie
 • szorty
 • kilka podkoszulków
 • strój kąpielowy
 • bielizna
 • wygodne buty
 • sandały
 • klapki pod prysznic
 • lekarstwa i środki opatrunkowe
 • latarka czołowa
 • nakrycie głowy
 • okulary przeciwsłoneczne (najlepiej blokujące zarówno promieniowanie UVA jak i UVB)
 • krem z filtrem UVA (najlepiej 20 UVA lub wyższym)
 • pomadka lub balsam do ust
 • nóż lub scyzoryk wielofunkcyjny, łyżeczka, kubek
 • przybory toaletowe
 • przedmioty indywidualnego użytku (np. szkła kontaktowe, zapasowe nietypowe baterie)
 • zdjęcie swoje i rodziny
 • drobne upominki z Polski do podarowania (np. lokalne chusty, biżuteria z bursztynu).

FINANSE

Wymiany walut można dokonać w banku na lotnisku, jednak kurs jest tam bardzo niekorzystny, a także w lepszych hotelach i kantorach. Chociaż czarny rynek już praktycznie nie istnieje, banknoty o niskich nominałach (10 USD i mniej) miewają wciąż gorszy przelicznik. Zdarza się, że przy wymianie walut potrzebny jest paszport, z którego spisywane są dane do pokwitowania.

Honorowana jest większość popularnych kart płatniczych: Visa, Master Card, Visa Electron. Są one użyteczne w ekskluzywnych i nowoczesnych sklepach, natomiast nie mają zastosowania na lokalnych bazarach i w małych sklepikach, w których najczęściej dokonuje się zakupów. Bankomaty są powszechnie dostępne, jednak z powodu częstych przerw w dostawach prądu i awarii bankomatów wypłata pieniędzy bywa niemożliwa, dlatego warto dopilnować, by przez cały czas mieć przy sobie zapas gotówki.

FAQ – CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

1. Czego mogę oczekiwać podróżując z Soul Travel?

Podróże, które dla Was tworzymy opieramy o nasze wieloletnie doświadczenie i poszukiwania. Z tego powodu w programie prawdopodobnie nie znajdziecie wszystkich najważniejszych miejsc opisywanych w przewodnikach po danym kraju, poznacie jednak jego rdzenną kulturę i prawdziwe oblicze.

Naszymi przewodnikami są szamani, uzdrowiciele i lokalni działacze – osoby głęboko zakorzenione w tradycji i kulturze, niosące i przekazujące nam wiedzę i mądrość.

Dzięki znajomości realiów krajów, do których Was zabieramy, jesteśmy w stanie ograniczyć koszty pośrednictwa, ponieważ docieramy bezpośrednio do lokalnych ekspertów, podróżników i szamanów. Dlatego oferujemy Wam wyjątkowe warunki i konkurencyjne ceny, wspierając jednocześnie lokalne społeczności i ich działania.

2. Jak skorzystam na wyjeździe z Soul Travel?

Wyobraź sobie, że cały rozpraszający Cię świat znika – nie ma już gonitwy po muzeach, nieustannego zerkania do kilku przewodników, selekcjonowania różnorodnych informacji. To, co pozostaje to doświadczanie miejsca i obecność.

Podroże z Soul Travel to czas dla ciała, umysłu i ducha. Poranne praktyki jogi pozwalają na skupienie i świadome rozpoczęcie dnia, wyostrzają zmysły i budzą do działania. Rozmowy ze starszyzną pomagają zrozumieć wszechświat i rządzące nim prawa, poszerzają percepcję. Wieczorne śpiewy i taniec przypominają o spontanicznej radości i przyjemności.

Podróżowanie to w końcu stan umysłu – otwartość, zachwyt, poznanie bez oceniania i porównywania. Nasze podróże to nie tylko Meksyk, Gwatemala, Syberia czy Peru – to więcej niż miejsce i cel. Skupienie i czysta intencja pozwalają w pełni skoncentrować się na trwającej drodze i decyzji o własnej przemianie, symbolicznym uzdrowieniu.

Dzięki naszemu pełnemu zaangażowaniu i wrażliwej obecności stwarzamy dla Was przestrzeń, w której możliwe staje się odzyskanie kontroli nad własnym losem, wzięcie odpowiedzialności za kształtowanie go, doświadczenie mocy płynącej ze samostanowienia.

3. Jaką opiekę mam zapewnioną podczas wyprawy?

Podczas całej podróży obecny będzie opiekun lub opiekunka zaznajomiony/a z lokalną kulturą. Zadba o komfort uczestników i uczestniczek, będzie także służyć pomocą w organizacji dodatkowych aktywności odpowiadających potrzebom i zainteresowaniom grupy.
Każda osoba ma zapewnione ubezpieczenie KL (koszty leczenia do 30 000 euro), NNW (koszty następstw nieszczęśliwych wypadków do 4000 euro) oraz KR (koszty ratownictwa do 5000 euro). Ubezpieczony jest także bagaż podróżny na kwotę 400 euro.

4. Czy wykłady i spotkania będą tłumaczone?

Tak, podczas całej podróży obecny/a jest tłumacz/ka z języka lokalnego na język polski. Kiedy tłumaczenie odbywa się dwuetapowo (na przykład z języka lokalnego na język hiszpański, a następnie na język polski) wymagana bywa obecność dodatkowego tłumacza/czki.

5. Co oznacza wyprawa śladami rdzennych kultur i w poszukiwaniu wiedzy przodków?

W przeszłości na słowiańszczyźnie starszyzna zbierała się, by decydować o losach wioski. Udzielała wsparcia młodym w ich życiowych zmaganiach, służyła radą i mądrością przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Do niedawna w Polsce istniały wielopokoleniowe domy, w których dziadkowie, rodzice i dzieci dzielili się nazwajem swoją wiedzą i doświadczeniem.

We współczesnym świecie wielkich aglomeracji jesteśmy odcięci od własnych korzeni – rodzi się w nas potrzeba poszukiwania miejsc, w których rola starszyzny jest podstawą dla utrzymania wizji świata, zrozumienia rządzących nim praw.

Kiedy odnajdujemy drogę, która pozwala nam powrócić do tych więzi, odzyskujemy również drogę do nas samych.

Podróże do świętych miejsc są powrotem do tego, co utraciliśmy w naszej kulturze, a przecież w głębi wszyscy jesteśmy podobni, bez względu na rasę, język, zwyczaje. Zetknięcie się z tradycją Majów, szamanów buriackich, ludzi Shipibo pozwala nam odkryć własną historię i bogactwo.

6. W jaki sposób zapisać się na wyprawę oraz kiedy uiścić pierwsze płatności?

 1. Miesiąc przed wyjazdem otrzymasz od nas szczegółowe informacje dotyczące wyprawy – miejsca spotkania, rozkładu lotów oraz wskazówki, jak należy się przygotować.
 2. Wpłać zaliczkę w wysokości 1000zł – jest ona ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji miejsca. W sytuacji, w której wyprawa nie odbyłaby się, ta zaliczka podlega pełnemu zwrotowi.
 3. Dokonaj wstępnej rezerwacji dzwoniąc do nas lub pisząc wiadomość w formularzu na stronie internetowej Soul Travel – po otrzymaniu wiadomości skontaktujemy się z Tobą w celu jej potwierdzenia.
 4. Przygotujemy dla Ciebie umowę uczestnictwa i prześlemy ją pocztą. Jeśli chcesz, możesz również dopełnić wszystkich formalności osobiście w Warszawie.
 5. Po zebraniu odpowiedniej liczby zgłoszeń potwierdzamy wyjazd, kontaktując się bezpośrednio z Tobą. Wyznaczamy również termin wpłaty drugiej raty, która umożliwi nam dokonanie rezerwacji biletów lotniczych, hoteli, wymaganych pozwoleń i innych niezbędnych punktów programu.
 6. Wyprawa opłacana jest w trzech ratach – dwie pierwsze w polskich złotych, trzecia w EUR/USD jest zabierana ze sobą i stopniowo wpłacana pilotowi podczas podróży.

Oto niezbędne informacje, by się z nami skontaktować (znajdziesz je również w zakładce Kontakt):

Soul Travel
Renata Koper
+48 501 023 258

ING Bank Śląski
PL 71 1050 1474 1000 0092 1186 9301
Dla płatności z zagranicy: SWIFT/BIC: INGBPLPW

7. Czy organizujecie wyprawy dla grup zamkniętych?

Tak. Jeśli podróżujecie w grupie przyjaciół i chcecie stworzyć wyprawę, która uwzględni Wasze własne pomysły i potrzeby – pomożemy Wam w tym. Możecie skorzystać z naszego doświadczenia, by wspólnie zaplanować komfortową, fascynującą podróż.

8. Czy istnieje możliwość dołączenia do grupy na miejscu?

Tak. Jeśli wcześniej dotrzesz do miejsca, które jest celem naszej podróży, możesz dołączyć pierwszego dnia wyjazdu. Wówczas koszt Twojej wyprawy będzie niższy o wartość rezerwowanych przez nas biletów lotniczych w jedną lub w obie strony, jeśli planujesz zostać dłużej. Poinformuj nas o tym wcześniej, abyśmy mogli odpowiednio przygotować umowę i rezerwację.