Gwatemala – kolorowy zawrót głowy i… serca, relacja Magdaleny Rabiegi

Relacja Magdaleny Rabiegi z Wyprawy do Gwatemali z Renatą Koper. O Kalendarzu Majów, ich rodzimej Atlantydzie i wewnętrznej podróży do świata tkaczy czasów.

 

Kiedy po raz pierwszy usłyszałam o wyprawie, którą organizuje Renata ze starszyzną Majów, poczułam że bardzo chciałabym tam być. Od momentu, kiedy pierwszy raz o tym pomyślałam minęły 3 miesiące i byłam w podróży do Gwatemali. Bogowie sprzyjali, zapowiadało się wspaniale

 

Tikal. Fot. Renata Koper Wyprawa. Gwatemala

Fot. Renata Koper

Rozpocznę od miejsc, bo to one wyznaczyły trasę podróży, tych po przepięknym kraju i… tych wewnętrznych. Renata rozpieszczała nas, dbając byśmy mieszkali w oryginalnych hotelach, ukrytych na wyspach lub w dżungli, jadali posiłki w obecności promieni słońca i storczyków zwisających z sufitu, koliberków i bardzo przyjacielskich komarów.

 

Jezioro Atitlan to inaczej Atlantyda Majów

 

Jezioro Atitlan zwane Atlantydą Majów, Iximche, Tikal, Rio Dulce, Antiqua, to tylko niektóre miejsca naszej podróży. Każde z nich posiadało inną energetykę a tym samym kameralne ceremonie:  ognia, puro, kakao, szałas potów, które były częstym elementem tej podróży, stawały się coraz pełniejsze i intensywniejsze. Intencje i głębokie modlitwy zmieniały moją wewnętrzną przestrzeń z dnia na dzień. I piękne było to, że mimo tej intensywności mogłam ten fenomen obserwować na każdym możliwym poziomie: fizycznym, mentalnym, emocjonalnym oraz w postaci darów duchowych.   

 

Wyprawa. Gwatemala

Fot. Renata Koper

Majowie, podobnie jak hindusi, dokonali wielkiej rzeczy – przechowali kosmiczną wiedzę o czasie, zwaną KALENDARZEM MAJÓW i dzieląc się nią, w ten czy inny sposób, dają nam możliwość dotarcia do naszych własnych źródeł. Dotarcia do magii życia na wielu poziomach i wymiarach. Każda z podróży niesie niesamowity potencjał edukacyjny.  Bo jaki jest sens podróżowania, jeśli nie odkrywanie wszystkimi zmysłami – oglądanie, słuchanie, smakowanie, wąchanie, dotykanie, BYCIE? „Jedz, módl się i kochaj” to uproszczone przesłanie, które można realizować we własnym życiu.

 

Kalendarz Majów i tkacze czasu

 

Bezpośrednie doświadczenie tradycji, kultury i przepięknych ceremonii dały mi kolejny klarowny wgląd, że życie to właśnie taki zwykły=niezwykły proces transformacji osobistej i globalnej. Że uzdrowienie przychodzi w procesie pełnym magicznych spotkań ze sobą, miejscami i odpowiednimi osobami. Każdy czy każda ze spotkanych w podróży szamanów i szamanek (Tata Pedro, Victor, Francesco, Nana Christina, Patricia, Dolores) była  inna, przez to interesująca i dająca możliwość dotknięcia własnego transformującego się aspektu. Każdy z uczestników tej wyprawy również wnosił potencjał, który był niezbędny żeby energetycznie dopełnić przestrzeni zmiany.

 

Majowie, nazywani TKACZAMI CZASU, swoją wiedzę o Kalendarzu Majów realizują w przeróżnych aspektach życia codziennego. Rośliny zbierane podczas pełni księżyca dają bardziej nasyconą barwę, widać to w tkaninach, etnicznych strojach oraz oryginalnym malarstwie. Kolorowe tkaniny zwane łupili, tkane nadal ręcznie przez kobiety, pokazują że WSZYSCY razem tworzymy melanż wzorów, kolorów, których celem jest się spotkać i połączyć, tworząc harmonię i piękno.

 

Jezioro Atitlan o poranku. Fot. Renata Koper Wyprawa. Gwatemala

Fot. Renata Koper

Kluczową postacią tej wyprawy była Renata, to jej marzenia, konsekwencja (2 lata rozmów ze starszyzną), wiedza i szacunek dla ludzi i tej wielkiej tradycji sprawiły, że była to dla mnie bardzo intensywna fizycznie i energetycznie, jednak piękna i fascynująca podróż. DZIĘKUJĘ

 

Magdalena Rabiega – Gwatemala

Fot. Renata Kpper

Fot. Renata Koper

 

PS. Zasypiając, błogosławiłam każdy dzień z całym jego dobrodziejstwem, i zastanawiałam się co skrobie i drepcze po dachu zrobionym z liści bananowca. W końcu mieszkaliśmy w RAJU, który jest połączeniem ogrodu zoologicznego i botanicznego, czy to nie jest piękne

Już w lutym zapraszamy w kolejną Wyprawę ze Znawcą do Gwatemali!

 

Wyprawa ze Znawcą do Gwatemali. Soul Travel 2019

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

Dołącz do otwartych i ciekawych świata podróżników Soul Travel.

Wyrażam zgoda na przetwarzanie moich danych zawartych w zapisie do Newslettera przez Soul Travel Renata Sabela z siedzibą przy Kazimierzowska 70/11; 02-518 Warszawa, NIP 622-235-44-57 - Administratora danych osobowych oraz przez partnerów i współpracowników działających w obrębie firmy w celu realizacji umowy o świadczenie usługi Newsletter. Przysługuje mi prawo dostępu do treści danych oraz możliwość ich poprawienia. Zapoznałem/am się i akceptuję Politykę Prywatności.