Dieta roślinna Soul Kitchen Fusion – kuchnia inspirowana podróżami

Dieta roślinna Soul Kitchen Fusion to część bloga poświęcona kulinariom. Znajdziecie tu przepisy na specjały tradycyjne i inspirowane kuchniami zakątków, do których podróżujemy. Będzie kolorowo, kulturowo i bardzo smacznie. Narobimy Wam smaka!

 

Dieta wegetariańską i wegańska to nasz świadomy wybór i  żywieniowa ścieżka od wielu lat. I taką też kuchnię promujemy, dlatego Soul Kitchen Fusion to miejsce  idealne dla tych, którzy chcą poznać całe spektrum nowych doznań. Bo właśnie taka jest dieta roślinna – zróżnicowana, aromatyczna i pełna smaków. Dla wegetarian, wegan, osób, które wykluczają gluten, cukier i laktozę, dla alergików lub po prostu – smakoszy chętnych poznania czegoś nowego. To dla Was stworzyliśmy tę część bloga Soul Travel, inspirowaną oczywiście podróżami.

 

Przekonacie się, że kuchnia roślinna to prawdziwa uczta smaków z różnych stron świata, których uzupełnieniem będą również nasze rodzime aromaty i struktury. Na początek więc zapraszamy Was na krem marchwiowo-kokosowy z czarną fasolą, który w wersji podstawowej (czarna fasola) serwowany jest w Gwatemali, a przez nas wzbogacony został o inne składniki i na pastę z czarnej fasoli. Te można skosztować z bezglutenowymi naleśnikami lub z meksykańską tortillą.

 

Prawdziwa podróż opiera się na pełnym doświadczaniu, a pełne doświadczanie to również smakowanie. Bo przecież kuchnia to część kultury i tradycji danego miejsca. Ze względu na naszą sympatię dla produktów lokalnych – bliskich i niepodróżujących z daleka (jeśli to możliwe), będziemy łączyć, a czasem zastępować składniki tradycyjne ich polskimi odpowiednikami. Literką V na zdjęciach oznaczymy dania wegańskie, BL – bez laktozy, BG – bez glutenu. Propozycje na zastąpienie cukru z buraków czy trzciny znajdziecie już w samej treści danego przepisu.

Buen provecho!
Soul Travel

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

Dołącz do otwartych i ciekawych świata podróżników Soul Travel.

Wyrażam zgoda na przetwarzanie moich danych zawartych w zapisie do Newslettera przez Soul Travel Renata Sabela z siedzibą przy Kazimierzowska 70/11; 02-518 Warszawa, NIP 622-235-44-57 - Administratora danych osobowych oraz przez partnerów i współpracowników działających w obrębie firmy w celu realizacji umowy o świadczenie usługi Newsletter. Przysługuje mi prawo dostępu do treści danych oraz możliwość ich poprawienia. Zapoznałem/am się i akceptuję Politykę Prywatności.