Kostaryka – rodzinna przygoda. Aktywne doświadczanie natury kraju

Kostaryka: Pura Vida! To kostarykańskie powitanie przetłumaczyć można jako „pełnia życia” i „czyste życie”. W tych dwóch dźwięcznych słowach, wypowiadanych przez dzieci i dorosłych, przy każdej nadarzającej się okazji, kryje się wszystko to, co najważniejsze dla kultury. Spontaniczna radość, zjednoczenie z naturą, a także szczere i głębokie relacje między ludźmi. Harmonia i wewnętrzny spokój znajdują swoje odzwierciedlenie w codzienności. Dość wspomnieć, że od lat 50. XX wieku Kostaryka nie ma wojska. Miarą szczęścia jest spełnienie. W 2015 roku, według Happy Index Planet, Kostarykanie zajęli pierwsze miejsce na liście najszczęśliwszych narodów świata. Ticos (Kostarykanie) kochają swój kraj i są wdzięczni za to, co ich otacza. Stąd Pura Vida – w hołdzie życia.

 

Kostaryka o powierzchni zaledwie 1/5 Polski jest również jednym z 20. krajów o największej bioróżnorodności świata. Porosłe lasami mgielnymi góry, ogromnie drzewa Ceiba, żyjące bez mała pół tysiąclecia, przełęcze wypełnione rwącymi rzekami i górujące nad nimi wulkany – to najbardziej rozpoznawalne landszafty Kostaryki, nie bez przyczyny porównywane do krajobrazów ze słynnego filmu „Avatar”. Przepastne lasy to dom niezliczonej ilości ptaków, barwnych motyli i dzikich zwierząt: oznajmiających nadejście poranka wyjców, wygrzewających się na słońcu iguan czy też nocnych jaguarów. Tak, Matka Natura nie poskąpiła urody, hojnie obdarzając tę ziemię, oblewaną w dodatku szmaragdowymi wodami Morza Karaibskiego i Oceanu Spokojnego.

 

Kostaryka to ekspedycja poznawcza, choć nie zabraknie też czasu na relaks. Przemierzymy zakątki, dające sposobność przeniknięcia do świata dziewiczej natury. Przejedziemy przez zielone góry, powędrujemy przez tropikalne lasy przepasane wstęgami mgieł, będziemy się kąpać nad wodospadami, w rześkich rzekach i gorących źródłach, a na koniec – w oceanie. A wszystko to w oprawie wiecznego lata. Słońce będzie naszym towarzyszem za dnia, wieczorami zaś podczas ognisk lub na tarasie naszych eko-hoteli snuć będziemy opowieści o życiu Ticos. Kostaryka to wyprawa pod znakiem Pura Vida, przyrody & przygody. I to one będą wyznaczać rytm tej podróży.

  • TERMIN: 25.01 - 09.02.2019
  • CZAS TRWANIA: 14 DNI
  • GRUPA: 8 - 12 OSÓB
  • CENA: 4800 PLN + 2370 USD
PRZEWODNIK
Magdalena Ładanaj

SZCZEGÓŁOWY PLAN

DZIEŃ 1: Warszawa – San Jose

Wylot z Warszawy i przelot do San Jose z przesiadkami. Po przylocie zakwaterowanie w hotelu i kolacja. 


DZIEŃ 2: San Jose - Tortuguero (6 godzin)

Rozpoczynamy przygodę z Kostaryką! Wyruszamy w kierunku Parku Narodowego Tortuguero - królestwa dzikiej przyrody. Wczesnym rankiem przejazd przez zielone góry Monteverde z przystankiem na pyszne śniadanie nad rzeką Danta. Lądem dotrzemy do portu, a stamtąd w dalszą drogę wybierzemy się już łodzią. Popłyniemy meandrującymi kanałami do eko-hotelu w sercu tropikalnego lasu wilgotnego. Po południu wybierzemy się na spacer po klimatycznym miasteczku Tortuguero. 
Nocleg w eko-hotelu.

DZIEŃ 3: Tortuguero

Na blisko 19 tysiącach hektarów Parku Narodowego Tortuguero żyją iguany, kilkaset gatunków ptaków, małpy, nietoperze, krowy morskie, a także zwinne pumy i jaguary. Przede wszystkim jednak to królestwo żółwi - morskich zielonych, szylkretowych oraz skórzastych - które mają tu swoje miejsca lęgowe. Park utworzono w 1970 roku, by ochronić te długowieczne gady. Dzień rozpoczniemy od rejsu po parku. Będziemy obserwować dzikie zwierzęta, wsłuchiwać się w „muzykę” dżungli i chłonąć aurę kostarykańskiej natury. A po obiedzie poznamy bliższe okolice eko-hotelu. To dobry moment na relaks, rozmowy o doświadczeniach i leżenie na hamaku. 
Nocleg w eko-hotelu.

DZIEŃ 4: Tortuguero – La Fortuna (6 godzin)

Po śniadaniu wyruszymy ku nowym zakątkom Kostaryki - do stóp majestatycznego wulkanu Arenal. Droga do La Fortuna prowadzi przez zielone góry, malownicze miasteczka i plantacje soczystych ananasów. Lunch zjemy na trasie w pięknych okolicznościach przyrody - nad rzeką Danta. Po przyjeździe zakwaterowanie, relaks i czas, by przyjrzeć się życiu codziennemu Tico. 
Nocleg w La Fortuna.

DZIEŃ 5: La Fortuna - hotel nad Jeziorem Arenal

Zapowiada się dzień pełen wrażeń. Ścieżkami tropikalnego lasu powędrujemy do 70-metrowego wodospadu, której wstęga spienionej wody z hukiem wpada do niewielkiego jeziorka. Gdy już tam dotrzemy, będzie czas na orzeźwiającą kąpiel. Wszystko to w oprawie bujnej soczystej roślinności, kolorowych ptaków odpoczywających na gałęziach i gigantycznych drzew Ceiba. Dla chętnych dodatkowo zjazdy na linach, których krańce nikną w gęstwinie drzew, przepasanej wstęgami mgielnej zawiesiny. Oglądane z lotu ptaka krajobrazy to spore wyzwanie, ale nagrodą za jego podjęcie są zjawiskowe widoki. W tym wszystkim towarzyszyć nam będą doświadczeni instruktorzy i nasi przyjaciele z plemienia Maleku. Ludność ta do dziś kultywuje swoje barwne tradycje sięgające czasów prekolumbijskich. Powrót w godzinach wieczornych.
Nocleg w eko-pensjonacie nad Jeziorem Arenal.

DZIEŃ 6: Jezioro Arenal

Po niespiesznym śniadaniu nad jeziorem Arenal czas na aktywności dnia. A będzie się działo. Zaczniemy od przejażdżki nad wiszące mosty, spinające krańce przepastnej doliny. Spacerowanie po nich to nie tylko świetna zabawa, ale wręcz mały sprawdzian z w-fu. Przydaje się więc umiejętność zachowania balansu. Z najwyższego mostu zobaczymy piękną panoramę, której dopełnieniem jest ziemisty stożek drzemiącego wulkanu Arenal. Po południu zanurzymy się w słynnych kostarykańskich gorących źródłach - odprężające kąpiele i wodne szaleństwa. Pożywny lunch zjemy przy gorących źródłach. 
Nocleg w eko-pensjonacie nad jeziorem Arenal. 


DZIEŃ 7: Jezioro Arenal - wodospady Viento Fresco


Tropikalne lasy Kostaryki skrywają wiele pereł przyrody, a jedną z nich są niewątpliwie liczne wodospady. Przejażdżka do Viento Fresco, a następnie aktywny spacer nad cztery szumiące wodospady położone pośród potężnych drzew, gór i skał obrosłych dziką roślinnością. Spływająca woda rozpryskuje się tworząc tęczowe mgiełki, dając jednocześnie ochłodę. To prawdziwa uczta dla oczu. I również okazja, której trudno się oprzeć - kolejna rześka kąpiel w oprawie dziewiczej natury. 
Nocleg w eko-pensjonacie nad jeziorem Arenal.

DZIEŃ 8: Jezioro Arenal - region wulkanu Tenorio

Na dobry początek dnia sycące śniadanie. A po nim - pełni sił i otwarci na nowe wyzwania - wyruszymy na rafting po kanionie rzeki Tenorio. To dzień pod znakiem aktywności, dynamiki oraz pracy zespołowej. Następnie udamy się w rejon wulkanu Tenorio (1916 m n.p.m.), gdzie zetkniemy się z zupełnie odmienną od dotychczas poznawaną fauną i florą. Zwieńczeniem dnia będzie wspólna kolacja i zasłużony relaks w naszym klimatycznym hotelu. 
Nocleg w butikowym hotelu w regionie Tenorio.

DZIEŃ 9: Park Narodowy Wulkanu Tenorio

Idealnie wkomponowany w naturalne warunki kostarykańskiej przyrody hotel to atrakcja sama w sobie. Nim jednak na nowo w pełni oddamy się poznawaniu tego klimatycznego miejsca, czeka nas eksplorowanie Parku Narodowego Wulkanu Tenorio. Baśniową scenerię tworzą lasy deszczowe lub mgielne, pełne urokliwych małpek kapucynek i błękitnych motyli wielkości dłoni. Ponad drzewami góruje potężny wulkan Tenorio - porośnięty zielenią stożek. Leśnym szlakiem powędrujemy ku błękitnej rzece Rio Celeste i nad wodospad o tej samej nazwie, a dalej do punktu, z którego widać majestat wulkanu Miravalles. 
Nocleg w butikowym hotelu w rejonie wulkanu Tenorio.

DZIEŃ 10: Park Narodowy Wulkanu Tenorio – Montezuma (5-6 godzin)

Dziś przemierzać będziemy region Guanacaste, by dotrzeć do Montezumy nad Pacyfikiem. To północno-zachodnia część kraju, bardziej sucha i gorąca, odczujemy więc zmianę klimatu. Ochłodę da nam jednak kąpiel w oceanie, a plażowanie przyjemnie rozleniwi. Będzie też czas na pierwsze rozpoznanie terenu - spacery po Montezumie, miasteczku o atmosferze przywodzącej na myśl zakątki odwiedzane przez wytrawnych podróżników.
Nocleg w Montezumie.


DZIEŃ 11: Montezuma nad Pacyfikiem

Wybrzeże Pacyfiku słusznie kojarzy się z rajem na ziemi. To istne eldorado dla dzieci i dla dorosłych. Dzień na zwolnionych obrotach, czyli swobodny relaks w dosłownym tego słowa znaczeniu ze spacerami i wycieczką do niezwykłego miejsca. Stary cmentarz pośród zieleni dostępny jest tylko wówczas, gdy rozstąpią się wody oceanu. Dotrzemy tam i poczekamy na ten właściwy moment. Po powrocie dla chętnych wyciszające masaże i lekcje jogi, albo - dla odmiany - pobudzające zjazdy na linach, wyprawy nad wodospad, przejażdżki konne. A pomiędzy tym wszystkim pyszna kuchnia lokalna, sycące soki ze świeżych owoców, zabawa i rozmowy. Prawdziwie rodzinne wakacje!
Nocleg w Montezumie.

DZIEŃ 12: Playa Santa Teresa

Dzień spędzimy na Playa Santa Teresa na półwyspie Nicoya. To mekka surferów - jedno z najlepszych spotów dla poskramiaczy dzikich fal w Ameryce Środkowej. Stały wiatr od brzegu i wysokie fale stworzyły tu idealne warunki dla pasjonatów deski oraz adrenaliny, choć dla najmłodszych miłośników wodnych uciech atrakcji również jest bez liku. A gdy dzień będzie się chylił ku końcowi, w pięknych okolicznościach zachodzącego słońca, będziemy ucztować. Ognisko na plaży to dobra okazja do snucia opowieści, wspólnego śmiechu i odprężenia. 
Nocleg w Montezumie.

DZIEŃ 13: Montezuma

Po śniadaniu czas na zagłębienie się w codzienność Montezumy i okolic. Na lądzie będziemy spacerować po miasteczku, by podejrzeć życie jego mieszkańców, oddamy się pasji obserwacji tropikalnej fauny i flory, albo zakosztujemy relaksu na plaży pod palmami, racząc się pysznymi sokami z kostarykańskich owoców. A jeśli ląd nie wystarczy, popłyniemy na wyspę żółwia, by zaznać też bogactwa życia oceanicznego świata. Nurkowanie z akwalungiem lub - tak lubiany przez dzieci - snorkelling to przygoda, która na długo zapada w pamięć. Wieczorem czeka nas przyjemna kolacja niespodzianka. 
Nocleg w Montezumie.

DZIEŃ 14: Montezuma – San Jose (6 godzin)

Ostatnie śniadanie nad oceanem i w drogę! Wyruszamy do San Jose. Przejazd busem do portu, gdzie czeka nas przyjemny rejs po Pacyfiku. A po dotarciu na suchy ląd pojedziemy na plantację kawy, by zgłębić tajniki uprawy oraz produkcji „małej czarnej”. Przyjazd do San Jose, zakwaterowanie. Finiszujemy pyszną pożegnalną kolacją. 
Nocleg w San Jose.

DZIEŃ 15: San Jose - Warszawa


Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko. Wylot z San Jose z przesiadkami do Polski. Przylot dnia następnego.

MAPA

Wyśrodkuj mapę
Ruch
Jazda rowerem
Tranzyt

KOSZT

4800 PLN + 2370 USD

Wpłata zaliczki w wysokości 2000 PLN jest jednoznaczną z rezerwacją miejsca

WLICZONE W KOSZTY WYPRAWY

* zakwaterowanie w 3* i 4* hotelach (eko-pensjonaty, eko-
 hotele, butikowe hotele) w komfortowych pokojach (również rodzinnych),
* transport prywatnym autobusem, w Parku Narodowym Tortugero łodziami,
* odżywcza lokalna i międzynarodowa kuchnia (wszystkie 
śniadanie oraz kolacje, 3 obiady w Tortuguero – 3 dni, 1 obiad w Arenal
,
* wstęp do wodospadu La Fortuna, na wodospady Viento Fresco, wiszące mosty, rafting na rzece Tenorio, przeprawy promowe, na plantację kawy, rejs łodzią po Parku Tortuguero, zjazd na Ziplinach, kąpiel w gorących źródłach,
* opieka polskojęzycznego pilota Soul Travel,
* opieka anglojęzycznego przewodnika lokalnego,
* ubezpieczenie KL – 50 000 EUR, NW – 16 000 PLN, BAGAŻ – 1600 PLN,
* składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

5% dochodów wspiera lokalne projekty.NIEWLICZONE W KOSZTY WYPRAWY

* bilety lotnicze (Polska – Kostaryka – Polska) – około 3 700 PLN (wylatujemy z Polski wspólnie),
* obiady, których nie wymieniono w kosztach
,
* na opłaty do wejść do Parków Narodowych, specjalne pozwolenia, oraz na napiwki należy przeznaczyć 330 USD (płatne na miejscu),
* możliwych opcji dla chętnych (jazda konna, joga, masaże, wycieczka na żółwią wyspę, nurkowanie z butlą, wyprawa rowerowa).INFORMACJE

RYTM PODRÓŻY


Wyprawa została zaplanowana na luty. Czas ferii jest idealnym momentem, by polską zimową aurę zastąpić słonecznym rajem. To podróż przez kraj-raj, bo tak często nazywana jest Kostaryka. Czas spędzimy przede wszystkim aktywnie. To ekspedycja poznawcza, choć nie zabraknie też czasu na relaks. 
Przemierzymy zakątki, dające sposobność przeniknięcia do świata dziewiczej natury. Przejedziemy przez zielone góry, powędrujemy przez tropikalne lasy przepasane wstęgami mgieł, będziemy się kąpać nad wodospadami, w rześkich rzekach i gorących źródłach, a na koniec także w oceanie. A wszystko to w oprawie wiecznego lata. Słońce będzie naszym towarzyszem za dnia, wieczorami zaś podczas ognisk lub na tarasie naszych eko-hoteli snuć będziemy opowieści o życiu Tico. To wyprawa pod znakiem przyrody & przygody. I to one będą wyznaczać rytm tej podróży. Zaznamy przygody w pełnym tego słowa znaczeniu. Zjazdy na linach pozwolą rzucić okiem na świat z zupełnie innej perspektywy, podczas przepraw łodziami nie sposób się nudzić, a rafting to sprawdzian ze zwinności oraz współpracy. Dla dzieci te wszystkie aktywności, spotkania z fauną i florą oraz rozmowy z ludźmi to głębokie i pouczające przeżycia. Dla dorosłych, Kostaryka to miejsce, gdzie odprężenie i relaks nabierają pełniejszego znaczenia. 


RAJSKA PRZYRODA 


Dziewicza fauna i flora to bijące serce Ziemi. Ziemi, którą wzięli pod władanie Kostarykanie. Ich celem nie jest jednak głęboka ingerencja w środowisko naturalne, darzą przyrodę zbyt dużym szacunkiem, by zaburzać jej harmonię i dzikość. A Matka Natura hojnie obdarzyła tę ziemię, oblewaną szmaragdem wód Morza Karaibskiego i Oceanu Spokojnego. To niewielkie państwo o powierzchni zaledwie 1/5 Polski, jest jednym z dwudziestu krajów o największej bioróżnorodności świata. Aż 26% obszaru zajmują parki narodowe i inne tereny objęte ochroną. Zielone góry porośnięte mgielnymi lasami, ogromne drzewa Ceiba, żyjące bez mała pół tysiąclecia, przełęcze wypełnione rwącymi rzekami i górujące nad nimi wulkany - to najbardziej rozpoznawalne landszafty Kostaryki, nie bez przyczyny porównywane do krajobrazów ze słynnego filmu „Avatar”. Przepastne lasy to dom dla niezliczonej ilości ptaków, barwnych motyli i dzikich zwierząt: oznajmiających nadejście poranka wyjców, wygrzewających się na słońcu iguan czy też nocnych jaguarów.

KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO


Spośród wszystkich podróżnych odwiedzających Kostarykę, aż 40% stanowią przywykli do komfortu Amerykanie. To również region bezpieczny. Dlatego właśnie Kostarykę wybraliśmy dla Was na wyprawę rodzinną. Kraj szczyci się świetnie zorganizowaną infrastrukturą. Baza noclegowa oraz gastronomiczna nastawiona jest na klienta oczekującego wygody połączonej z różnorodnością. Na podobnym, bardzo wysokim poziomie, znajduje się opieka medyczna. Jakość usług wraz z dostępnością do lekarzy różnych specjalności nie odbiega standardem od krajów wysokorozwiniętych, co w przypadku podróżowania z dziećmi ma szczególne znaczenie.

WYGODA POŚRÓD NATURY


Z San Jose, gwarnego i tłocznego, jak na stolicę przystało, przeniesiemy się w rejony, w których główną rolę odgrywa dziewicza natura. Wybrane dla Was butikowe eko-hotele w prowincjonalnych miasteczkach i osadach są naturalnie wkomponowane w otaczającą je przyrodę. Dbałość o spójność przekłada się na warunki pobytowe, stanowiąc przykład symbiozy między potrzebą komfortu a zachowaniem balansu w naturze. Hotele te wykorzystują naturalny obieg wody, pozyskują energię ze źródeł odnawialnych i w sposób ekologiczny utylizują odpady. W takich przybytkach nie brakuje również pysznych specjałów, przyrządzanych z lokalnych i naturalnych produktów.

PODRÓŻ PRZEZ SMAKI 


Wyprawa przez Kostarykę to również podróż przez nowe smaki, struktury i aromaty. W lokalnej kuchni królują nasycone słońcem owoce, z których powstają pyszne dżemy, zdrowe soki lub jada się je na surowo. Nie raz zakosztujemy w tradycyjnych specjałach, racząc podniebienia zdrową i pożywną kuchnią. Miłośnicy ryb odnajdą swój smak w różnych odmianach ceviche - marynowanej w soku z limonki rybie z dodatkiem przypraw, a pasjonaci kuchni wegetariańskiej w pysznej zupie z czarnej fasoli z jajkiem, sałatkach warzywnych i owocowych. Dzieciom przypadnie zaś do gustu zupa aztecka, łącząca pomidorową z bulionem warzywnym. Wreszcie, sięgniemy po słynne casado oraz kropkowanego koguta, czyli galio pinto. To aromatyczna czarna fasola z ryżem i dodatkami, serwowana w każdym miejscu inaczej.

MONTEZUMA I PLAYA SANTA TERESA


W przeciwieństwie do wybrzeża karaibskiego, północno-zachodnia część Kostaryki wraz z Oceanem Spokojnym to obszar o znacznie wyższych temperaturach i odczuwalnej suchości powietrza. Zatrzymamy się w Montezumie. „Góra Ognia” to unikatowe miasteczko o swobodnej atmosferze. Szum oceanu wypełnia przestrzeń, okoliczna fauna i flora zaprasza do poznania, a tamtejsze zachody słońca to istna gra światła na niebie. Przenikniemy do tego świata. Czas spędzony nad Pacyfikiem będzie oscylował między spokojnym relaksem a wypoczynkiem aktywnym. Każdy znajdzie coś dla siebie, z pewnością nie będzie nudno. W Montezumie czekają nas niespieszne spacery, wizyty w knajpkach i plażowanie, kąpiele w oceanie lub pod zimnym wodospadem, gdzie spotkamy zapewne „czepialskie” małpki kapucynki. Zaznamy i słońca i odprężenia. Dotrzemy też na Playa Santa Teresa na półwyspie Nicoya. Mekka kostarykańskich surferów słynie z dzikich fal i doskonałego wiatru. Tego dnia będziecie mogli spróbować swoich sił w ujarzmianiu wysokich fal. To też świetna okazja, by ponurkować lub powłóczyć się po miasteczku pełnym knajpek i galerii.

KANAŁY TORTUGUERO - MAŁA AMAZONKA


Na ostatnim pasie lądu, między kanałem a Morzem Karaibskim, przycupnęło maleńkie Tortuguero. Unikalne położenie miasteczka wzbudza autentyczne zdumienie. Mieszkańcy żyją w zgodzie z naturą, ogromną wagę przykładając do ekologii. Do Tortuguero dotrzeć można jedynie łodzią i właśnie ten środek transportu nas tam powiedzie. Popłyniemy meandrującymi kanałami. Po ich obu stronach ciągną się pasma roślinnej gęstwiny, stopniowo schodzącej do wody. W kanałach żyją krokodyle i przy odrobinie szczęścia, z bezpiecznej odległości, będziemy mogli je zobaczyć. Popłyniemy również do Parku Narodowego Tortuguero. To istne zagłębienie dzikich zwierząt. Będzie dużo czasu na poznawanie tropikalnej przyrody. Tak w miasteczku, jak w parku. Przyjrzymy się leniwym iguanom, tukanom, pikującym w wodę czaplom, prędko pomykającymi między drzewami małpom. Zobaczymy również gatunki endemiczne, nigdzie indziej niespotykane. Przez wzgląd na roślinność i charakter okolic, region ten bywa nazywany Małą Amazonką.


GORĄCE ŹRÓDŁA


Jedną z pereł kostarykańskiej natury, z której dobrodziejstw od dawna korzystają Tico, są gorące źródła o właściwościach leczniczo - odprężających. Wysoka temperatura wody w basenach poukrywanych w dżungli to efekt aktywności wulkanu Arenal. Tutejsze gorące źródła przybrały formę basenów, kaskad i ściany wody, za którą można się schować jak za wodospadem. Zaznamy tej przyjemności - zanurzymy się w gorących wodach, by nabrać sił po wędrówkach przez wiszące mosty.

PRZEWODNICY

Podróż nabiera znaczenia, gdy w poznawany świat wprowadzają ludzie zaznajomieni lub wywodzący się z danej kultury. Z ramienia Soul Travel wyprawę poprowadzi Magdalena Ładanaj, niekwestionowana znawczyni Kostaryki i pasjonatka dzikiej przyrody. Poprowadzi was przez szlaki mniej uczęszczane i nadal dziewicze zakątki. Dobrym duchem wyprawy będzie Wider Sibaya Chuy - nasz kierowca, a prywatnie przyjaciel oraz ojciec czwórki dzieci, co przez wzgląd na rodzinny charakter naszej podróży ma spore znaczenie. Będziemy więc w dobrych i doświadczonych rękach. Wider to wulkan pozytywnej energii, człowiek zawsze uśmiechnięty i wielki pasjonat raftingu. Woda to jego żywioł, czego świadectwem udział w międzynarodowych zawodach raftingowych czy spływy najtrudniejszymi odcinkami rzeki Pacuare. Ten duet zabierze Was w miejsca pozwalające doświadczać i cieszyć się kostarykańską przyrodą.

ZAPISZ SIĘ

Jesteś zainteresowany Wyprawą?  Zapisz się! To proste!


Napisz do nas na adres email: info@soutravel.pl

lub

wypełnij krótki formularz poniżej


Po otrzymaniu wiadomości skontaktujemy się z Tobą wysyłając potwierdzenie zgłoszenia oraz umowę uczestnictwa.

Teraz wystarczy podpisać umowę i pakować bagaż w drogę!Nazwa wyprawy: KostarykaWyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z Zapisem.
Chcę otrzymywać informacje o spotkaniach z podróżnikami, artykułach dotyczących odpowiedzialnego podróżowania i wiele innych oraz w pierwszej kolejności informacje o zapisach na Wyprawy i Fotoekspedycje.