Chadar – Lodowy trekking, buddyjskie klasztory i życie codzienne w Ladakhu


Zima w Himalajach nadaje innego wymiaru każdej wyprawie. Drogi przez wysokie przełęcze i ścieżki wzdłuż dolin zasypane są śniegiem, izolując na długie miesiące wioski, klasztory i miasta regionu. Tych, którzy docierają zimą do doliny Leh w północnych Indiach jest niewielu, bowiem taka wyprawa wymaga dobrego przygotowania i czynnego zaangażowania podróżujących. Jeśli podejmiecie wyzwanie, czekają na Was niezapomniane doświadczenia: ciszy i niesamowitego majestatu zamkniętego w białych szczytach gór.

Wyprawa, w którą Was zabierzemy, to jedna z najbardziej ekscytujących i wyjątkowych tras – trekking po zamarzniętej rzece do himalajskiego królestwa Zanskar. Chadar to szlak legendarny, używany od setek lat przez kupców, pielgrzymujących lamów czy rodziny udające się do centrum regionu – miasta Leh. My tymczasem wyruszymy nim na spotkanie z mieszkańcami blisko tysiącletniej wsi Lingshed leżącej w szerokiej dolinie na skrzyżowaniu szlaków. Pobyt w lokalnym domu pozwoli na poznanie tradycji i zwyczajów mieszkańców Ladakhu. Tańce, lokalna kuchnia (oparta na tsampie – jęczmiennej mące, suszonym serze i maśle) oraz spotkania z sześćdziesięcioma mnichami w buddyjskim klasztorze należącym do szkoły Gelukpa to klucz do wspaniałej kultury Ladakhu praktykowanej zgodnie z rytmem natury.

Zimowa wyprawa Chadar dostarczy wielu emocji już od momentu lotu do Leh nad ośnieżonymi pasmami Himalajów aż do spotkań z lamami i mnichami w klasztorach Spituk i Tikse. Trekking tymczasem obudzi w Was moc prawdziwych podróżników, dla których czas liczony jest krokami na przyprószonej śniegiem zamarzniętej rzecze Zanskar. Szlak Chadar, będący marzeniem każdego zaangażowanego górskiego wędrowca, poprowadzi czasami wąskim pasmem lodu nad wartką rzeką a czasami zmusi do trawersowania wzgórzem, gdy kruchy lód nie pozwoli na przejście. Jednak zazwyczaj staje się spacerem szerokim zamarzniętym korytem rzeki, pozwalając skupić wzrok na przestrzeni dookoła: skalnym wąwozie  z lodowymi wielokolorowymi formacjami, zamarzniętych wodospadach o wysokości wieżowców czy wybudowanych czortenach z młynkami modlitewnymi. Wyprawę poprowadzi Katarzyna Mazurkiewicz, niekwestionowana znawczyni i miłośniczka regionu Ladakh i Zanskar.

Będzie zimno, nie będzie łatwo i będzie niewyobrażalnie pięknie.

 

  • TERMIN: STYCZEŃ/LUTY 2019
  • CZAS TRWANIA: 14 DNI
  • GRUPA: 8-12 OSÓB
  • SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE: czerwiec 2018

ZAPISZ SIĘ

Jesteś zainteresowany Wyprawą?  Zapisz się! To proste!


Napisz do nas na adres email: info@soutravel.pl

lub

wypełnij krótki formularz poniżej


Po otrzymaniu wiadomości skontaktujemy się z Tobą wysyłając potwierdzenie zgłoszenia oraz umowę uczestnictwa.

Teraz wystarczy podpisać umowę i pakować bagaż w drogę!Nazwa wyprawy: Ladakh ChadarWyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z Zapisem.
Chcę otrzymywać informacje o spotkaniach z podróżnikami, artykułach dotyczących odpowiedzialnego podróżowania i wiele innych oraz w pierwszej kolejności informacje o zapisach na Wyprawy i Fotoekspedycje.

RELACJE

Kliknij na zdjęcie i otwórz galerię z Wypraw i Fotoekspedycji do Indii.