Pracowity czas za nami! – podsumowanie roku 2019 w Soul Travel

Kiedy koniec jest początkiem, rok 2019 znika z kalendarzy a 2020 dopiero zakreśla pierwsze strony w kalendarzu, to dobry czas na podsumowanie. Czas, by spojrzeć z dystansu na zeszłoroczne plany i ich realizację, przypomnieć sobie sukcesy i porażki, wyciągać wnioski i … działać dalej.

Uwielbiam podsumowania, bo to zawsze ważne momenty! Więc teraz zapraszam Cię na krótką lekturę po bogatym 2019 roku w życiu Soul Travel, oraz zdradzę ci rąbka tajemnicy i planów na kolejne miesiące, dlaczego kolejne miesiące a nie cały rok? Bo do końca roku, z doświadczenia wiem, ze zrealizujemy o wiele więcej.

WYPRAWY I FOTOEKSPEDYCJE

Zrealizowaliśmy 14 Wypraw i Fotoekspedycji oraz wyjazdów Concierge, szytych na miarę!

Wyruszyło z nami 86 klientów, z czego 98% poleciło nas swoim znajomym i zadeklarowało chęć wzięcia udziały w kolejnych podróżach z Soul Travel. Nasze destynacje to Sri Lanka, Meksyk, Gruzja, Finlandia, Bhutan, Syberia, Alaska, Algieria. Niektóre kierunki odwiedzaliśmy nawet trzykrotnie.

Kierujemy się pięknem. Dbamy o to by każda podróż z nami była wyjątkowa. Uczestnicy naszych wypraw zawsze wracają z nowymi opowieściami i niezapomnianymi przeżyciami. W tym roku obdarowaliśmy Was również wyjątkowymi nerkami podróżniczymi od By my mum. Zręczne robótki. Z waszych relacji wiemy, że dobrze Wam służą.

Był to rok również eksplorowania nowych kierunków, bo nawet jeśli byliśmy w Gruzji kilkanaście razy i zorganizowaliśmy wiele wypraw w ten zakątek globu, to i tak szykując nową Fotoekspedycję z Akademią Nikona eksplorowaliśmy ten kraj pod zupełnie innym kątem, ja osobiście wyruszyłam do Finlandii na daleką północ północy.

Nowe programy na 2020 rok

Ruszamy z niesamowitym projektem 12 STOLIC. Na stronie Soul Travel pojawiła się mapa EUROPY. To niesamowita okazja, by pod okiem doświadczonego fotografa i w grupie zaangażowanych praktyków obrazu odwiedzić najważniejsze wystawy Fotografii w Europie, jednocześnie czerpiąc z energii i historii miasta, które zainspirują nas do warsztatów foto. Wyjątkowy projekt pod kierownictwem Akademii Nikona i Machała Lei.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PROJEKCIE STOLICE

Zabieramy Was w nowe KRAJE: Etiopia, Egipt, Mongolia zimą i latem, oraz w inne REGIONY: Gruzji (Swanetia), Rosja (Jakucja), Algieria (Tamanrasset)

Wypełniliście kilkadziesiąt ankiet. Dziękujemy zwłaszcza za tą na koniec roku! Jeżeli nie zdążyłeś jej jeszcze wypełnić to nic straconego wystarczy, wypełnij ją TUTAJ. Wasze wypowiedzi upewniają nas w tym, że zmierzamy w dobrym kierunku i nie ukrywamy, że bierzemy sobie Wasze sugestie do serca. Czujemy, że Wam oraz nam po prostu jest po drodze!

SPOTKANIA i WSPÓŁPRACE

Współpraca z Akademią Nikona rozwija się i rozrasta o współpracę z kolejnymi Fotografami. Jesteśmy dumni, ze możemy pracować z najlepszymi w Polsce! Fotografia jeszcze nigdy nie była taka inspirująca i rozwijająca, zarówno na Warsztatach Akademii Nikona w kraju jak i tych poza granicami.

Współpraca z Magazynem Kontynenty nieustannie owocuje! Bezpośrednio do Waszych domów, ci którzy wybraliście się na Wyprawę lub Fotoekspedycję, co kwartał przychodzi nowy numer dobrego reporterskiego pisma.

Majowe turnee Marakame. Zorganizowaliśmy kilkanaście spotkań z zaproszonym przez Soul Travel do Polski przedstawicielem starszyzny Indian Wixaritari z Meksyku. Byliśmy w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Jedlinie Zdrój.

Premiera Fair Travel Event za nami! Pierwsze wydarzenie w Polsce poświęcone w pełni tematowi odpowiedzialnego podróżowania. To był konkret wiedzy opartej na latach doświadczeń oraz budowania świadomości podróżniczej. Przeczytaj relację z wydarzenia TUTAJ.

Zdmuchnęliśmy cztery świeczki na urodzinowym torcie Soul Travel. To kilka lat wspólnych doświadczeń zarówno podczas otwartych spotkań w polskich miastach, jak i podczas Wypraw i Fotoekspedycji w różne zakątki świata. Wszystko to zamknięte w jeden wieczór inspirujących rozmów wśród społeczności dokoła Soul Travel, która zebrała się licznie (prawie 100 osób) w Big Book Cafe. Jedno jest pewne, warto wspólnie świętować!

ROZWÓJ

Jesteśmy regularnie na Instagramie i Facebooku. Społeczność na FB rozrosła do prawie 4000 osób, zaś na Instagramie prawie do 800.

Wysłaliśmy 73 Newsletery Soul Travel, w których otrzymujesz od nas dawkę nowych inspiracji, jeszcze gorące programy Wypraw oraz informacje o promocjach. To najlepsze źródło, by być na bieżąco! Chciałbyś dołączyć – zapisz się tutaj (link)!

Wdrożyliśmy w firmie Monday – system do zarządzania projektami. Obecnie nie wyobrażamy sobie życia bez tej platformy. Dzięki niej możemy być jeszcze bardziej efektywni dla Was! Więcej informacji. Poznaj MONDAY!

Nowy system zapisów w Soul Travel – Od października pracujemy nad systemem zapisów przez Internet w Soul Travel. Ułatwi Wam to rejestrację i zapisy na wszystkie Wyprawy (całość będzie można sformalizować internetowo, a umowa spłynie do was wypełniona na email! Opłata zaliczek przez przelewy online!). A dla środowiska będzie to oszczędność papieru! Stawiamy na EKO!

Nowa Strona – nasze zapotrzebowania na stronie Soul Travel są większe, niż pierwotnie zakładany plan na 2019 i zaledwie po roku!, znów modernizujemy stronę. Podjęliśmy na stałe współpracę z EATNET. Przechodzimy na nową platformę, co pozwoli na jej szybsze działanie, oraz więcej zdjęć. Wymagało to 140 godzin pracy zespołu Soul Travel i ponad 120 godzin wdrażania działań przez dwóch informatyków. Efekty już na dniach!

Mamy nową szatę graficzną PDFów! Więcej mówimy o tym jak i dlaczego podróżujemy – głównie wyruszamy na spotkanie z drugim człowiekiem. Okładki więc pokazują ludzi, do których wyruszamy. Za całość oprawy od trzech lat odpowiedzialna jest wyjątkowa graficzka Ola Franków.

W Ekipie Soul Travel Julia Trzcińska awansowała na stanowisko Generalnego Menadżera Marketingu i jest odpowiedzialna za organizację wszystkich spotkań Fair Travel Event oraz cyklu spotkań podróżniczych Slow Travel. Do zespołu dołączył Bartek Sabela, który przejmie organizację biurową i częściowo kontakt z Wami. Dlaczego? O tym piszę dalej w planach na 2020.

Udzieliłam kilku wywiadów i byliśmy obecni m. in. w: Neewsweek Polska, Magazyn Kontynenty, Magazyn Podróże, TVN Bis, Radio Czwórka, Radio Trójka, Radio Chili i Radio Zet.

Znalazłam się wśród autorów – podróżników i reporterów – w nowej książce wydanej przez Magazyn Kontynenty „Ameryka. Opowieści podróżne”.

Poprowadziłam spotkania na Wachlarzu 2019. Obejrzyj video z wystąpienia! Jak również Podkarpackiem Kalejdoskopie Podróżniczym opowiadając o sile kobiet i duchowym obliczu Bhutanu.

Zespół Soul Travel szkolił swoje kompetencje na warsztatach zawodowych z „Marka w Social Media”, „Menadżer Produktów Turystycznych”, oraz podczas indywidualnych szkoleń z Social Media.

Master Business Training u Kamili Rowińskiej. Pod koniec 2018 roku dołączyłam do kursu, co zaowocowało kilkoma szkoleniami z biznesu i rozwoju osobistego.

Akademia Trenera u Kamili Rowińskiej. Rozwinęłam swoje możliwości wystąpień publicznych i prowadzenia warsztatów podczas czterodniowego szkolenia mówców.

Mastermind. Od lutego 2019 regularnie co 2 tygodnie spotykam się na prywatnej kilkuosobowej grupie Mastermind. Dzielimy się wiedzą, inspirujemy i rozwijamy wspólnie!

DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA

Zorganizowaliśmy zbiórkę społecznościową na rzecz poprawy zdrowia Marakame José Luis “Katira” Ramíreza. Dowiedz się więcej! Do akcji przyłączyło się dziesiątki indywidualnych darczyńców, a także liczni sponsorzy. Uzbieraliśmy kwotę, która pozwoliła na sfinansowanie podróży Marakame do Polski oraz jego pobytu w celu przeprowadzenia operacji oka. Klinika Optegra zdecydowała się dołączyć do zbiórki i pokryć całkowite koszty operacji! Operacja się udała a sam Marakame w taki sposób wyraził swoją wdzięczność: „Dzięki operacji mogę kontynuować działania jako aktywista ku ochronie natury i naszej planety. Dziękuję.”

Ufundowaliśmy małe stypendium na rzecz Anabelle Ramírez ze społeczności Wixaritari (wnuczki Marakame), by mogła skończyć część studiów w 2019 roku.

W ramach 5% przekazywanych z zysku dla społeczności do których podróżujemy, w 2019 roku przymierzamy się do dużego projektu wsparcia szkoły przyklasztornej w Bhutanie. Więcej szczegółów zdradzę w przeciągu kilku tygodni.

PLANY NA 2020 ROK

Przede wszystkim, chcemy, by Soul Travel było platformą do dzielenia się i inspiracją bez względu na to czy wyruszysz w podróż dzisiaj czy za kilka lat. Soul Travel to poszerzenie rozumienia świata po to, by mieć wybór. Wybór w jaki sposób kreować swoją podróż, a następnie życie codzienne.

Poznajmy się! W 2020 roku organizujemy ogromną ilość spotkań z Soul Travel poza szlakiem!

 

18 Spotkań podróżniczych SLOW TRAVEL, byście mogli spotkać się z zaangażowanymi specjalistami Soul Travel: znawcami kultur, przewodnikami, fotografami, reporterami.

W tym roku spotkania w Warszawie i uwaga… kilka w Poznaniu. Pierwsze trzy to:

  • 15.01 „Algieria – 3 pustynne kultury. Śladami Arabów, Mozaibitów i Tuaregów”, opowiada Bartek Sabela (link do wydarzenia na FB)
  • 29.01 „Bhutan – życie u szczytów Himalajów” – opowiada Renata Sabela
  • 17.02 „Złożona Europa. Amsterdam – Wenecja północy” opowiada Michał Leja.
  • 04.03 „15 lat w Gruzji” – opowiada Radek Polak

6 Wydarzeń FAIR TRAVEL EVENT – Odważ się wiedzieć!

  • Druga Edycja już 6 lutego o 17:30 w klubie SPATiF w Warszawie. Dowiedz się więcej!
  • Kolejne daty to 2 kwietnia, 28 maja, 24 września, 29 października i 26 listopada.

I URODZINY – w tym roku kończymy 5 lat!

Świętuj z Nami w Warszawie. Jak zawsze obiecujemy szampańską zabawę! Zapisz datę – 19 czerwca (piątek)!

W zeszłym roku podzieliliście się z nami tymi inspiracjami na kolejne destynacje. Piszemy więc już teraz programy na: zimową Syberię i Finlandię (na luty 2021), Antarktydę (grudzień 2021), Islandię (2021) i Boliwię (2021) oraz mityczne Shangri La (2021).

W tym roku w ankietach piszecie najczęściej o nowych kierunkach: Indiach, Himalajach (Pakistan i Nepal), północne regiony Kanady /przyrodniczo i fotograficznie/, Etiopia, Oman, Norwegia i Japonia oraz wiele innych. Na pewno skorzystamy z inspiracji i wykorzystamy ją w naszych planach.

Cieszymy się na nasz dwuletni projekt 12 STOLIC – ruszamy już w kwietniu do Amsterdamu – dołącz do NAS!

ZOBACZ PROGRAM

Szykuję jednodniowe Warsztaty Fair Travel Workshop, z etycznego i świadomego podróżowania. Dużo praktycznej wiedzy! Będzie tylko jeden termin, dlatego koniecznie obserwuj nasze media społecznościowe i newslettera.

Książka o świadomym podróżowaniu, którą piszę, jest już w drodze.

Prywatnie będzie to dla mnie rok pełen nowych wyzwań. W maju spodziewamy się nowego członka rodziny. Już teraz organizujemy nasze życie na nowo.

W lutym Ekipa Soul Travel będzie celebrować swoje sukcesy na krótkich wakacjach w pięknym miejscu w Polsce. Blisko natury: będziemy odpoczywać, oddawać swoje ciała masażom i … knuć plany na 2020. Dajcie się zaskoczyć!

Zaprosimy nową osoba na pokład w 2020 roku (początkowo na 1/2 etatu). Osoba z doświadczeniem w turystyce, w kontakcie z klientem oraz PRze. Rekrutacja już w styczniu, więc bądźcie czujni.

Twoje poszerzenie rozumienia świata zmienia Twój świat. Wybierz się w podróż w 2020 roku!

Skomentuj: