Alaska tropem niedźwiedzi– Fotorelacja Pawła Chary

Choć osobiście zajmuję się fotografią przyrodniczą blisko 20 lat, to fotoekspedycja na Alaskę była pierwszą, stricte przyrodniczą wyprawą, którą poprowadziłem dla Soul Travel.

Naszym celem były zwierzęta. I tutaj odczuwałem swego rodzaju niepokój. Wszak Alaska to obszar blisko sześciokrotnie większy od Polski, a my, na tym areale szukamy jego bardzo niewielkich mieszkańców. Park Narodowy Katmai, czyli pierwszy punkt naszej fotoekspedycji, szybko jednak rozwiał moje obawy.

 

 

Bez najmniejszej przesady można powiedzieć, że podczas tej fotoekspedycji ucztowaliśmy z niedźwiedziami. One z łososiami w paszczy lub pazurach, a my z aparatami w dłoniach. Następnie rozpieszczały nas humbaki, wydry morskie, orły amerykańskie oraz lwy morskie.

 

 

Cały ten „przyrodniczy spektakl” skrupulatnie fotografowaliśmy. Myślę, że portfolio uczestników słusznie się wzbogaciło. Ba! Po naszych warsztatach, dyskusjach i obserwacjach – jestem tego pewny!

 

Jak to zwykle bywa, przeszkadzało nam tylko jedno – upływający czas 🙂 Tak bliskie obcowanie z majestatyczną przyrodą sprawiało, że chciało się zostać znacznie dłużej…

Za fotorelację z wyprawy na Alaskę dziękujemy prowadzącemu Fotoekspedycję Pawłowi Charze.

 

Komentarze:

Skomentuj: