Marakame już pełen sił– relacja po operacji

Jeszcze do 19 października Polskę odwiedza przyjaciel Soul Travel, Marakame José Luis “Katira” Ramírez. Uzdrowiciel i przedstawiciel starszyzny Indian Wixaritari z Meksyku zdecydował się na zabieg okulistyczny w Polsce. Do akcji przyłączyło się dziesiątki indywidualnych darczyńców, a także liczni sponsorzy.

Zaangażowanie instytucji prywatnych jest dla nas bardzo ważne, gdyż pokazuje, że możemy liczyć na przychylność i wsparcie wśród naszych rodaków. Uzbieraliśmy kwotę, która pozwoliła na sfinansowanie podróży Marakame do Polski w celu przeprowadzenia operacji oka. Do zabiegu wybraliśmy Klinikę Optegra Zobacz więcej ze względu na doświadczenie pracujących tam lekarzy. Dzisiaj, gdy jesteśmy już 2 tygodnie po udanej operacji chcemy podzielić się z Wami rezultatami z tego zabiegu. Zapytaliśmy o to samego Marakame:

W ciągu ostatnich kilka lat mój wzrok pogorszył się znacząco, a skrzydlik w prawym oku ograniczył mi pole widzenia. Pochodzę z gór Sierra Madre z Meksyku, miejsca odizolowanego od cywilizacji i rozwiniętej pomocy medycznej. Jestem liderem mojej społeczności, uzdrowicielem i szamanem. Mówią o mnie Marakame Katira. Obawiałem się operacji, ponieważ nikt w mojej społeczności Wixaritari takiej operacji nigdy nie przeszedł. Jednak spokój i pełen profesjonalizm doktora Kuśmierczyka pozwoliły mi zaufać i oddać się jego opiece. Jestem wdzięczy za tą operację, dzięki niej widzę lepiej (cofnął mi się astygmatyzm) i wiem, ze mój wzrok jest teraz bezpieczny. Dziękuję za wsparcie, jest wiele osób zarówno tutaj w Polsce, jaki w klinice Optegra, które przyczyniły się do pomyślnego przeprowadzenia operacji. Przesyłam dużo dobrych myśli i błogosławieństw. Niech Wasz świat będzie pełen radości i życzę Wam byście zawsze otrzymywali pomoc wówczas, gdy jej potrzebujecie. Konsultacje u doktora przyniosły znakomite rezultaty po operacji. Za tydzień wracam do moich bliskich, do Meksyku. Dzięki operacji mogę kontynuować działania jako aktywista w ochronie ziemi i natury na naszej planecie. Dziękuję.

Dla Soul Travel Marakame José Luis Katira Ramirez

Skomentuj: