Scrolluj w dół

Barbara Oliwa-Chara

Barbara Oliwa-Chara to przewodniczka i pasjonatka Sri Lanki, a ponadto miłośniczka fotografii

Barbara Oliwa-Chara – doświadczona pilotka, przewodniczka, zapalona fotografka . Absolwentka filologii serbsko-chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Studium Fotografii w Ośrodku Postaw Twórczych (Wrocław). Jej fotografie były prezentowane podczas wystaw autorskich w Polsce i w Serbii oraz w przewodniku po Czarnogórze (Wyd. Rewasz), a artykuły podróżnicze publikowane na łamach „Fotokuriera” oraz w magazynie „Poznaj Świat”.

Po nitce do kłębka, a więc od Bałkanów do Sri Lanki – tak można podsumować ścieżkę podróżniczki. Na początku była bowiem miłość do bałkańskich bezdroży, efektem czego był wybór studiów filologicznych i roczny pobyt w Serbii. Następnie, po studiach, Basia wróciła „na swój szlak”, ale już w roli pilota wypraw. Chęć poznania dalszych zakątków powiodła ją jeszcze do Gruzji i Etiopii, a stamtąd ku nowej miłości – do Sri Lanki. Z Cejlonu przywiozła fascynację jogą i ajurwedą. Jak sama dodaje, gdyby tylko mogła, wciąż wąchałaby kwiaty frangipani, jadła lankijskie curry i koiła wzrok zielenią herbacianych plantacji.

Podróże dla Basi Oliwy-Chary są wędrówką przez świat i w głąb siebie, a więc nie tylko pasją, ale nade wszystko stylem życia.

Dla Soul Travel Barbara Oliwa-Chara sprawuje opiekę nad projektami i wyprawami, jak również osobiście prowadzi autorskie wyprawy – Fotoekspedycję do Macedonii – w środku bałkańskiego tygla i Fotoekspedycję na Sri Lankę. Na Cejlonie nasycicie wszystkie zmysły!

 

 

 

Barbara Oliwa-Chara Prowadzi wyprawy

Sri Lanka
fotoekspedycja
04 - 16 Marzec 2022