Scrolluj w dół

Magdalena Konik

Magdalena Konik to nagradzana fotografka, mieszkanka Tuszetii na Kaukazie. Dla Soul Travel prowadzi wyprawy i fotoekspedycje do Gruzji.

Magdalena Konik od kilkunastu lat zawodowo związana jest z turystyką. Wielka miłośniczka jeździectwa, bezgranicznie oddana fotografii. Bywa, że udaje jej się połączyć to wszystko razem. Ciągnie ją do natury, ginących tradycji, ludzi z pasjami. Podróżuje, by zrozumieć, doświadczyć, skosztować, poznać poglądy, nauczyć się i sprawdzić swoje granice. Z ciekawości, chcąc porównać rzeczywistość z obrazem medialnym, wyjechała do Gruzji i przepadła… Realizując projekt fotograficzny, zamieszkała w trudno dostępnym regionie Kaukazu – Tuszetii, by udokumentować tradycje, codzienne życie mieszkańców, zanim pojawi sie tam masowa turystyka. Każdą wolną chwilę wykorzystuje na doskonalenie umiejętności komunikacji z końmi, taniec lub pływanie.

 

Laureatka stypendium fotograficznego Timothy’ego Allen’a w ramach Xposure International Photography Festiwal w Emiratach Arabskich, finalistka Siena International Photo Award 2018, dwukrotnie wyróżniona w galerii Daily Dozen – The editor’s spotlight – National Geographic. Zdobyła ponadto wyróżnienie w kategorii „Podróż” na festiwalu KOLOSY (za rok) 2017 za dokumentowanie pasterskiego życia w Tuszetii. Publikuje w magazynie Kontynenty, Świecie Koni, Digital Camera Polska, Georgian Journal, IWPR Georgia.

 

Dla Soul Travel Magdalena Konik, jako znawczyni regionu, przewodniczy Wyprawie szlakiem wina i białych szczytów Kaukazu oraz Fotoekspedycji Kachetia i Tuszetia – podróż wszystkimi zmysłami.

 

 

Magdalena Konik Prowadzi wyprawy

Gruzja
fotoekspedycja
22 - 31 Sierpień 2021