Scrolluj w dół

Radek Polak

Absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej poznańskiej ASP. Wystawiał m.in. w Centrum Georges Pompidou w Paryżu, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie czy podczas Biennale Fotografii w Poznaniu. Portretuje osobistości sztuki i show-biznesu dla „Twojego Stylu”, „Elle”, „Vivy!” , „Gali”, „Przekroju”. Przed jego obiektywem stawali min. Władysław Bartoszewski, Wojciech Pszoniak, Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn, Janusz Gajos, Kazimierz Kutz, Ewan McGregor, Patrick Swayze i wielu innych. Autor książki o Gruzji pt. „Gruziński Smak”.

 

Radek od wielu lat podróżuje do Gruzji. Jak sam mówi, wyjechał tam na chwilę, a został pół roku! Tak zaczęła się jego fascynacja krajem i jego kulturą, miłość do ludzi i nieustanne pasmo powrotów. Z perspektywy obiektywu stara się pokazywać losy ludzi mu bliskich, z którymi zżył się przez ostatnie lata, ich burzliwe historie, nadzieje i radości.

 

Jako portrecista zawsze kierowałem się ciekawością ludzi, staram się budować trwałe i oparte na wzajemnym zaufaniu relacje, poznawać swoich bohaterów, a poprzez nich – inną kulturę. Do tego zachęcam i to przekazuję uczestnikom swoich warsztatów – wypowiada się o swojej twórczości, z którą również można się zapoznać na jego stronie.

 

Dla Soul Travel Radek prowadzi Fotoekspedycję do Gruzji, a miłością do tego kraju i fotografii zaraził już wielu.

Radek Polak Prowadzi wyprawy

Egipt nieznany
wyprawa
19 - 28 Marzec 2021
Gruzja
fotoekspedycja
17 - 24 Kwiecień 2021
Egipt
fotoekspedycja
06 - 15 Styczeń 2022