Scrolluj w dół

Renata Sabela (Koper)

Renata Sabela (Koper) jest zafascynowana ludami koczowniczymi, nomadami oraz rdzennymi tradycjami. Swoją pracę magisterską na Wydziale Dziennikarstwa w pełni poświęciła życiu Kirgizów, mieszkając z nimi przez wiele miesięcy w jurtach i prostych chatkach. Pasjonuje ją to, co bliskie, prawdziwe i związane z naturą. Od siedmiu lat prywatnie zgłębia i praktykuje nauki starszyzn plemiennych: Lakota, Majów, Shipibo, Huichol oraz mądrość kultur z zachowaną tradycją: Bhutan, Ladakh, Kirgizja, Mongolia.

 

Miejsca nabierają znaczenia poprzez doświadczenie i przemianę jaką za sobą niosą. Wierzę, że podróż sama w sobie jest zmianą, kiedy tylko zostawi się swoje wyobrażenie i plan o niej. Szczególnie interesuje mnie intuicja i moc kobiet przejawiana w rdzennych kulturach jako wolność do samostanowienia o sobie – mówi o swoich zainteresowaniach.

 

Renata Sabela (Koper) to podróżniczka, żeglarz, fotografka, przewodniczka. Poprowadziła ponad 100 wypraw i wyjazdów na kilka kontynentów, część z nich to autorskie projekty w pełni oddające istotę podróżowania odpowiedzialnego, którego jest gorącą zwolenniczką.

 

W 2015 roku powstało Soul Travel – platforma, która pozwala na realizowanie wyjazdów głęboko związanych z kulturą miejsc, zarówno pod względem poznawczym jak i fotograficznym.

 

Gdy trzeba, Renata wypije „Wódkę, ze Świętym” – wywiad w Wysokich Obcasach

Renata Sabela (Koper) Prowadzi wyprawy

Gwatemala
wyprawa
14 - 27 Luty 2021