Scrolluj w dół

Renata Sabela

Podróżniczka, żeglarka, fotografka, przewodniczka, żona i mama. Studiowała na 7 uczelniach, mówi w 5 językach, odwiedziła ponad 70 krajów. Od 2005 roku związana zawodowo z turystyką. Jako przewodniczka poprowadziła 150 wypraw i wyjazdów na kilka kontynentów. W 2015 roku założyła nietypowe biuro podróży Soul Travel. Tam organizuje etyczne wyprawy łączące wysoki komfort podróży z głębokim poznaniem lokalnej kultury. W autorskich wyprawach Soul Travel wzięło udział ponad 500 osób (to kameralne grupy), wracając zainspirowanymi i wypoczętymi.

 

Renata działa aktywnie na rzecz etycznego i odpowiedzialnego podróżowania, organizując konferencję Fair Travel Event.

 

Znawczyni kultur rdzennych i ich tradycji, zarówno materialnych, jak i duchowych. Od 12 lat prywatnie zgłębia i praktykuje nauki starszyzn plemiennych: Lakota, Majów, Shipibo, Wixaritari oraz mądrość kultur z zachowaną tradycją: Bhutan, Ladakh, Kirgizja, Mongolia.

 

Miejsca nabierają znaczenia poprzez doświadczenie i przemianę jaką za sobą niosą. Wierzę, że podróż sama w sobie jest zmianą, kiedy tylko zostawi się swoje wyobrażenie i plan o niej. Szczególnie interesuje mnie intuicja i moc kobiet przejawiana w rdzennych kulturach jako wolność do samostanowienia o sobie

mówi o swoich zainteresowaniach.

 

Gdy trzeba, Renata wypije „Wódkę, ze Świętym” (wywiad w Wysokich Obcasach), pokaże niedostępne miejsca dla turystów (rozmowa w TVN24) i głośno powie o ciemnych stronach turystyki (rozmowa z Tomkiem Michniewiczem).

 

Zapisz się na newsletter Soul Travel, a co tydzień otrzymasz od Renaty inspirującą historię z podróży.

Renata Sabela Prowadzi wyprawy

Gwatemala
wyprawa
13 - 26 Luty 2022