O Soul Travel

Butikowe Biuro Podróży Alternatywnych

Organizujemy kameralne wyprawy, podróże szyte na miarę, wyjazdy incentive i warsztaty fotograficzne, które poszerzają świadomość podróżników.

butikowe-biuro-podrozy-alternatywnych-wyprawy-zorza-polarna-soul-travel

Zwiedzanie zastępujesz doświadczaniem. Z nami uczestniczysz w autentycznych ceremoniach i rytuałach.

Skosztujesz ary w bhutańskiej gospodzie. Nocą posłuchasz opowieści Tuaregów na pustyni. Zatańczysz na macedońskim weselu. Wyobraź sobie te wszystkie inspirujące historie, które przywieziesz z podróży!

Z Soul Travel doświadczasz też codzienności mieszkańców i bliskości dzikiej przyrody. Docierasz do miejsc, do których dotarło niewielu. Jesteś uczestnikiem wydarzeń, a nie tylko obserwatorem.

Podróżujesz uważnie. Poza utartym szlakiem, z dala od tłumów turystów. Z szacunkiem do natury, ludzi i ich tradycji. A przy tym, wspierasz lokalne społeczności.

Wpis Do Rejestru Biur Podróży Gwarancja Ubezpieczeniowa UNIQA

  • Co Nas Wyróżnia?

    Programy tworzymy we współpracy ze specjalistami – znawcami kultur, reporterami i fotografami. Dbamy o detale i Twój komfort. Dlatego unikamy działań „na hura”, a niektóre autorskie programy przygotowujemy latami.

    turystyka-etniczna-indie-tilaka-wyrusz-w-zyciowa-podroz-soul-travel(1)

    Autorskie
    programy wypraw

  • Co Nas Wyróżnia?

    Stawiamy na głębokie poznanie lokalnej kultury. Omijamy miejsca przepełnione turystami, resorty, atrakcje krzywdzące zwierzęta, sztuczne „wioski” i inscenizowane ceremonie. Wolimy zaoferować Ci autentyczne doświadczenia.

    turystyka-etniczna-mlody-mnich-z-bhutanu-wyrusz-w-zyciowa-podroz-soul-travel

    Autentyczne
    ceremonie i rytuały

  • Co Nas Wyróżnia?

    Towarzyszą Ci znawcy kultur, regionu, przyjaciele lokalnych społeczności. Dzięki temu doświadczasz codzienności mieszkańców. Nawiązujesz relacje. Uczestniczysz w niedostępnych dla turystów ceremoniach.

    etyczne-wyprawy-turystka-z-meksykanami-wyrusz-w-zyciowa-podroz-soul-travel

    Opieka znawców
    kultur i regionu

  • Co Nas Wyróżnia?

    Ekologiczne lodge na skraju Amazonii. Butikowy hotel u szczytu Kazbegu. Własne, komfortowe obozowiska. Noclegi w jurtach. Domy naszych przyjaciół. To wielki przywilej być blisko drugiego człowieka – na tyle, by usiąść z nim przy jednym stole.

    butikowe-biuro-podrozy-hotel-mirador-kanion-miedziany-wyrusz-w-zyciowa-podroz-soul-travel

    Butikowe hotele,
    komfortowe lodge i jurty

  • Co Nas Wyróżnia?

    Wrócisz z kulinarnymi wspomnieniami i spróbujesz lokalnych specjałów, nawet jeśli jesteś na diecie lub masz alergie żywieniowe. To wspaniałe wspomnienie zjeść posiłek ugotowany przez majańską zielarkę czy gruzińskiego gospodarza.

    butikowe-biuro-podrozy-alternatywnych-kelnerka-wyrusz-w-zyciowa-podroz-soul-travel

    Indywidualne wyżywienie

  • Co Nas Wyróżnia?

    Nie jest nam obojętny los planety ani mieszkańców, którzy nas goszczą. Projektujemy etyczne wyprawy z troską o środowisko i dobro lokalnych społeczności. Jadąc z nami stajesz się odpowiedzialnym podróżnikiem!

    odpowiedzialne-podroze-kolibry-wyrusz-w-zyciowa-podroz-soul-travel

    Odpowiedzialne podróżowanie


Podróż Nabiera Znaczenia

Chcemy być dla Ciebie pomostem między kulturami. Wierzymy, że relacje z drugim człowiekiem są sensem podróży. To bliskie spotkania z lokalną kulturą pozwalają poznać miejsce. Inspirują do zmian w życiu osobistym i zawodowym.

Miejsca nabierają znaczenia poprzez doświadczenie i przemianę, jaką za sobą niosą. Wierzę, że podróż sama w sobie jest zmianą, kiedy tylko zostawi się swoje wyobrażenie o niej.

renata-sabela-biuro-podrozy-soul-travel-300x293

Renata Sabela

Założycielka Soul Travel

butikowe-biuro-podrozy-alternatywnych-wyprawy-kulturowe-beduin-niesie-herbate-soul-travel

Jak pracujemy?

Niektóre programy wypraw kulturowych przygotowujemy latami.

Zastanawiamy się, jak najlepiej wprowadzić Cię w lokalną kulturę, szukamy odpowiednich przewodników, sprawdzamy miejsca, zaprzyjaźniamy się ze społecznościami. To proces.

Wszystko po to, abyś był gościem majańskich Strażników Ognia, tybetańskich nomadów czy lamów z Bhutanu.

Wtedy gospodarze chętnie dzielą się mądrością życiową i swoją codziennością – poprzez rozmowy, rytuały, poczęstunek ciepłym posiłkiem.

Podróże szyte na miarę, w tym wyjazdy incentive dla firm, tworzymy indywidualnie. Z uwzględnieniem Twoich potrzeb i celu podróży. Poza planem podróży, zapewniamy kompleksową organizację wyprawy.

Klienci o Nas

  • Wyprawa incentive do Czarnogóry była dla mnie najpiękniejszym tygodniem w roku. Dała możliwość eksploracji nieodkrytych jeszcze miejsc, dzikiej natury i lepszego poznania swoich pragnień.

    Karolina Kozielska
    Trenerka sprzedaży i pasjonatka życia

  • Wyjazd motywacyjny do Czarnogóry był dla mnie podróżą w głąb siebie, z możliwością zatrzymania się i przemyślenia swojego życia.

    Jakub Gromek
    Pan Produktywny

  • Wyjazd incentive do Czarnogóry został przygotowany z dbałością o najdrobniejsze detale. Nie zabrakło też motywujących niespodzianek.

    Kamila Rowińska
    CEO | Rowińska Business Coaching

  • Organizacja, od transportu po noclegi, pełen profesjonalizm. Plan wyjazdu dostosowany do naszych potrzeb. A wyprawa konna w Tuszetii, to moja podróż życia!

    Honorata z Ostrowa Wielkopolskiego

  • Renata zawsze stawała na wysokości zadania. Reaguje szybko i skutecznie. Wszystkie moje podróże, związane z medycyną tradycyjną, były wspaniałym przeżyciem.

    Krystyna z Gdańska

  • Wyprawa do Gruzji była niesamowitą przygodą! Mogliśmy poczuć klimat miejsc, pobyć z lokalnymi mieszkańcami. Obcowanie z naturą zapamiętam na zawsze.

    Katarzyna z Niepołomic

  • Nasza 5-osobowa grupa nie tylko zobaczyła ciekawe miejsca, ale też wspólnie biesiadowała z Gruzinami. Rozmowom i śpiewom nie było końca, w czym wspierała nas cudowna przewodniczka, Elena.

    Krystyna z Warszawy

  • Bartek Sabela jest kopalnią wiedzy o Uzbekistanie, a Szura Bruni niesamowitym przewodnikiem po Syberii. Miałam wrażenie, że podróżuję z paczką dobrych znajomych!

    Ewa z Poznania

  • Wyprawa do Bhutanu była magiczna i przyniosła mi masę cudownych przeżyć. A wszystko w tempie pozwalającym na spokojną kontemplację.

    Agnieszka z Bulowic

  • Po wyprawie do Uzbekistanu wiem, że tylko z biurem Soul Travel można poznawać zapomniane, odległe kultury i wierzenia!

    Teresa z Grudziądza

  • Niezapomniana wyprawa do Algierii dała mi znajomych na krańcach świata, ale i tu – na miejscu. Bo Soul Travel to teraz dla mnie przyjaciele.

    Agnieszka z Warszawy

  • Wycieczka do Bhutanu była pięknie zorganizowana, z dbałością o najmniejsze szczegóły. Moi przyjaciele nie mieli dość zdjęć z tej podróży!

    Katharina z Kalifornii

  • W czasie podróży Koleją Transsyberyjską spełniło się kilka moich marzeń i poznałam cudowne osoby, z którymi znów chcę się spotkać.

    Bożena z Głogowa

  • Pierwsza wyprawa całkowicie zmieniła nasze podejście do podróżowania. Zasmakowaliśmy też w kameralności małej grupy starych przyjaciół.

    Maciej z Warszawy

  • Media o Nas

    Słuchając rozmowy, wyruszysz w odległe zakątki globu, poznasz rdzenne tradycje i kulisy organizowania etycznych wypraw. Dowiesz się, jak podróżować bardziej świadomie i o czym rozmawiają Majowie pośrodku piramid?

  • Media o Nas

    O solo podróżach, które wcale nie muszą być samotne. Jakich zasad bezpieczeństwa przestrzegać? I co dają podróże w pojedynkę? Posłuchaj audycji, w której gościła Renata Sabela.

  • Media o Nas

    Poznaj świat naszych przyjaciół: Turamy i Marakame z Meksyku. Niezmienną od 3500 lat kulturę Wixaritari. Bohaterowie filmu „Huiczole. Ostatni strażnicy Pejotla” odwiedzili Polskę.

  • Media o Nas

    Wywiad o podróżach do rdzennych kultur. Co im zagraża? Jak odróżnić duchowość dla turystów od tej prawdziwej? Skąd pomysł na organizowanie wypraw kulturowych?

  • Media o Nas

    Uzbekistan to ludzie, relacje i wciąż żywe tradycje. Jak poznać prawdziwe oblicze Uzbekistanu? Dlaczego zakupy na uzbeckim targu trwają tak długo? Jak wygląda tam turystyka podczas pandemii?

  • Media o Nas

    Opowiadamy o kulisach organizowania podróży do Bhutanu. Niezwykłego kraju, który do połowy lat 70. był zamknięty dla turystyki. Krainy Grzmiącego Smoka, w której nad jakością pobytu czuwa sam król.

  • Media o Nas

    Czym jest fair travel? Czy etyczne podróże all inclusive są możliwe? Jakie pytanie zadać sobie zanim wyrusz w podróż, aby uczynić ją bardziej świadomą?

  • Media o Nas

    Czym jest natura dla Kirgizów? Jakie zagrożenia niesie zachodnia cywilizacja dla kultur rdzennych? Renata Sabela opowiada o swoich doświadczeniach.

  • Media o Nas

    Renata opowiada o podróży do północnego Meksyku, którą odbywa co roku podczas przesilenia wiosennego. W jakim celu wyrusza do Wirikuty? W co wierzą tamtejsi rdzenni mieszkańcy? Na czym według nich polega naturalny cykl przyrody?

  • Media O Nas

    Podróże nauczyły nas wielu rzeczy. Niestety też tego, że masowa turystyka potrafi być równie szkodliwa, jak katastrofy naturalne. Jak podróżować z myślą o środowisku i lokalnych społecznościach? Posłuchaj rozmowy podróżników o ekoturystyce.


Poznajmy się

Znawcy kultur i regionu. Liderzy rdzennych społeczności. Nagradzani fotografowie. Zaangażowani specjaliści. Otwarci ludzie.

Przewodnikami są doświadczeni znawcy regionu. To nasi przyjaciele, którzy podróżują etycznie i kochają pracę z ludźmi. Wspólnie z nimi tworzymy autorskie programy wypraw.

Renata Sabela

Renata Sabela

Przewodnik

Właścicielka i dusza Soul Travel. Podróżniczka, żeglarka, fotografka, przewodniczka, żona i mama.

Renata Sabela

Właścicielka i dusza Soul Travel. Podróżniczka, żeglarka, fotografka, przewodniczka, żona i mama.

Odwiedziła ponad 70 krajów, mówi w 5 językach. Od 2005 roku związana zawodowo z turystyką. Przeprowadziła ponad 150 wypraw na kilku kontynentach. Z myślą o wspieraniu zrównoważonej turystyki założyła Soul Travel – butikowe biuro podróży alternatywnych. Organizuje etyczne wyprawy łączące wysoki komfort podróży z głębokim poznaniem lokalnej kultury.

Od lat zgłębia nauki starszyzn plemiennych: Majów, Lakota, Shipibo i Wixaritari. Inspiruje ją mądrość kultur rdzennych z ich zachowaną tradycją. Jej źródłem są przyjaciele Renaty z Bhutanu, Ladakhu, Mongolii czy Kirgizji. Uczestników wypraw zaprasza do świata tych niezwykłych społeczności.

Renata działa aktywnie na rzecz odpowiedzialnego podróżowania, organizując konferencję Fair Travel Event i wspierając lokalne społeczności.

Magdalena Ładanaj

Magdalena Ładanaj

Przewodnik

Znawczyni Kostaryki. Pasjonatka dzikiej przyrody, języków obcych i ludzi.

Magdalena Ładanaj

Znawczyni Kostaryki. Pasjonatka dzikiej przyrody, języków obcych i ludzi.

Magda docenia smak każdej chwili. Rzekłoby się: Carpe diem! Ale w jej przypadku bardziej pasuje: Pura Vida! Te dwa kostarykańskie słowa znaczą pełne życie i kryją w sobie to, co najważniejsze dla tamtejszej kultury Ticos.  

Magda, łącząc pasję, znajomość języków, miłość do dzikiej przyrody i ludzi, nadała swojemu życiu nowy wymiar. Zakochana po uszy w Kostaryce. Nazywa ją swoim drugim domem, do którego wraca regularnie od 10 lat. Zaznaje tam ciepła, uśmiechu, lekkości bytu, niebywałej bliskości natury i głębokich relacji międzyludzkich. Kostaryka jest dla niej powrotem do korzeni, okazją do nawiązania kontaktu ze sobą i prawdziwie regenerującego wypoczynku. Magda prowadzi nas przez szlaki mniej uczęszczane i wciąż dziewicze zakątki tego kraju-raju.

Katarzyna Mazurkiewicz

Katarzyna Mazurkiewicz

Przewodnik

Podróżniczka, przewodniczka trekkingowa, znawczyni Azji.

Katarzyna Mazurkiewicz

Podróżniczka, przewodniczka trekkingowa, znawczyni Azji.

Niekwestionowana znawczyni Azji. Kobieta, która całe swoje życie związała z eksplorowaniem świata. Przewodniczka na wyprawach poznawczych i trekkingowych. Lubi opowiadać o świecie i ludziach podczas wypraw i pokazów slajdów.

Od ponad 30 lat eksploruje tereny Azji, poznając góry i ich mieszkańców na wszelkie sposoby. Od 1988 r. regularnie powraca w Himalaje indyjskie i nepalskie – regiony, które darzy największym afektem i które poznała od podszewki podczas licznych trekkingów, prowadzonych letnią i zimową porą w najróżniejszych warunkach.

Wraz ze swoim mężem Andrzejem organizuje prestiżowy Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA. Jest współautorką przewodnika trekkingowego Himalaje indyjskie i albumu fotograficznego Himalaje – szlakiem karawan i pielgrzymów.

Prowadzi wyprawy:

Magdalena Konik

Magdalena Konik

Przewodnik

Miłośniczka fotografii, jeździectwa, Gruzji i Rumunii. Zamieszkała w Tuszetii.

Magdalena Konik

Miłośniczka fotografii, jeździectwa, Gruzji i Rumunii. Zamieszkała w Tuszetii.

Ciągnie ją do natury, ginących tradycji i ludzi z pasjami. Podróżuje, by zrozumieć, doświadczyć, skosztować, poznać poglądy, nauczyć się i sprawdzić swoje granice. 

Z ciekawości wyjechała do Gruzji i przepadła. Realizując projekt fotograficzny, zamieszkała w trudno dostępnym regionie Kaukazu – Tuszetii, by udokumentować tradycje i codzienne życie mieszkańców, zanim pojawi się tam masowa turystyka. Za ten projekt zdobyła wyróżnienie w kategorii Podróż na festiwalu Kolosy 2017. Na co dzień uwiecznia i spisuje ginące tradycje Wschodniego Kaukazu oraz współpracuje z Tuszeckim Parkiem Narodowym jako przewodniczka kulturalna i górska.

Laureatka stypendium fotograficznego Timothy’ego Allen’a w ramach Xposure International Photography Festiwal w Emiratach Arabskich, finalistka Siena International Photo Award 2018, dwukrotnie wyróżniona w galerii Daily Dozen – The editor’s spotlight – National Geographic. Publikuje w magazynie Kontynenty, Świat Koni, Digital Camera Polska, Georgian Journal, IWPR Georgia.

Karolina Zięba

Karolina Zięba

Przewodnik

Orientalistka-iranistka z wykształcenia i potrzeby serca. Joginka i właścicielka galerii sztuki Persja.

Karolina Zięba

Orientalistka-iranistka z wykształcenia i potrzeby serca. Joginka i właścicielka galerii sztuki Persja.

Od ponad 20 lat nieprzerwanie podróżuje, pracuje i pomieszkuje w Iranie. To jej drugi dom. A wszystko zaczęło się od kupna  XIX-wiecznego afgańskiego dywanu na pchlim targu w Wiedniu… Zafascynowana kunsztem nabytku spędzała godziny w galeriach ze sztuką Wschodu. Nie mogąc oderwać oczu od misternie tkanych kilimów i strojów, ukończyła iranistykę. Stypendium w Iranie i misje humanitarne zapoczątkowały przyjaźnie z mieszkańcami, które trwają do dziś. Dzięki jej kontaktom docieramy do miejsc niedostępnych dla turystów i poznajemy Iran od środka!

Karolina namiastkę Iranu przeniosła do Polski, otwierając galerię sztuki „Persja“ w Dolinie Chochołowskiej. Nasza przewodniczka jest również doświadczoną instruktorką jogi.

Alexandre Szura Bruni

Alexandre Szura Bruni

Przewodnik

Pół-Polak, pół-Rosjanin, wielokrotnie przemierzał syberyjskie bezkresy.

Alexandre Szura Bruni

Pół-Polak, pół-Rosjanin, wielokrotnie przemierzał syberyjskie bezkresy.

Przemierzał m.in. Ałtaj, Tuwę, Chakasję, a przede wszystkim Buriację. Z wykształcenia antropolog i filozof, doktorant Artes Liberales UW. 

Odwiedził ponad 50 krajów, w pierwszą samotną podróż wyruszając w wieku 18 lat. Odbył m.in. roczną wyprawę przez Azję, mieszkał samotnie w tajdze, przez 2 miesiące przemierzał autostopem Syberię. Do tej części świata, z Buriacją i Morzem Syberii na czele, wraca najchętniej. Z jeziorem Bajkał i wyspą Olchon łączy go szczególna więź.

Alexandre Szura Bruni

Prowadzi wyprawy:

Elena Mosinyan-Chłopaś

Elena Mosinyan-Chłopaś

Przewodnik

Gruzinka mieszkająca w Polsce. Świetnie rozumie kulturowe niuanse i wprowadza gości w gruzińskie tradycje.

Elena Mosinyan-Chłopaś

Gruzinka mieszkająca w Polsce. Świetnie rozumie kulturowe niuanse i wprowadza gości w gruzińskie tradycje.

Szczególnie fascynują ją miejsca nieodkryte, ale jak sama twierdzi: nawet w najbardziej turystycznym miejscu można odnaleźć odrobinę autentyczności. 

Absolwentka finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Tbiliskim i Studiów Wschodnich na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie mieszka w Polsce. Dzięki życiu na styku dwóch kultur, świetnie rozumie kulturowe niuanse i potrafi wprowadzić gości w bogatą historię i tradycje Gruzji.

Elena Mosinyan-Chłopaś
Ola Gracjasz

Ola Gracjasz

Przewodnik

Antropolożka. Przybliża Kubę bez turystyki masowej, w bliskim spotkaniu ze społecznością.

Ola Gracjasz

Antropolożka. Przybliża Kubę bez turystyki masowej, w bliskim spotkaniu ze społecznością.

Badania do pracy magisterskiej prowadziła na Kubie, gdzie mieszkała w niedostępnej wiosce na wschodzie wyspy. 

Zainspirowana pasją do tańca i doświadczaniem odmiennych stanów świadomości, starała się fotograficznie udokumentować nawiedzenia przez duchy podczas ceremonii Santerii. W Polsce i za granicą prowadzi spotkania, prelekcje oraz wystawy zdjęć na ten temat, dzieląc się swoim doświadczeniem. 

Zależy jej na pokazaniu Kuby bez masowej turystyki, w bliskim spotkaniu i porozumieniu z lokalną społecznością.

Pracuje nad doktoratem z antropologii na uniwersytecie w Lejdzie. Gdy tylko znajdzie wolną chwilę, podróżuje. Czasem blisko, czasem daleko, czasem samolotem, a najchętniej autostopem. Jest fanką spontanicznych przygód i nieplanowanych spotkań, które prowadzą do nowych odkryć.

Natalia Konopczyńska

Natalia Konopczyńska

Przewodnik

Terapeutka, trenerka pracy z grupami, założycielka W drodze do pełni, zakochana w różnorodności Meksyku.

Natalia Konopczyńska

Terapeutka, trenerka pracy z grupami, założycielka W drodze do pełni, zakochana w różnorodności Meksyku.

Jej pasją jest poznawanie siebie, świata i innych ludzi, a podróże kocha za możliwość doświadczania tego wszystkiego jednocześnie. Styczność z inną kulturą często jest spotkaniem z odmiennością, która ciekawi Natalię. Stara się nie oceniać i zrozumieć to, co inne, aby w ten sposób poszerzać perspektywę patrzenia na świat. Wyprawy rozwojowe organizuje z potrzeby dzielenia się własnymi doświadczeniami, zachwytem nad pięknem świata oraz aby wspierać ludzi w uważności na siebie i innych. Podróżuje do Meksyku regularnie od niemal 10 lat i wciąż nie ma dość. Ogrom i różnorodność tego kraju dają jej pewność, że zawsze będzie tu miała jeszcze coś do odkrycia.

Bartek Sabela

Bartek Sabela

Przewodnik

Reporter zagraniczny, nagradzany pisarz, podróżnik, fotograf, wspinacz i snowboardzista.

Bartek Sabela

Reporter zagraniczny, nagradzany pisarz, podróżnik, fotograf, wspinacz i snowboardzista.

Jako pisarz debiutował książką Może (morze) wróci. Opowieść o Uzbekistanie i ginącym Morzu Aralskim została nagrodzona Bursztynowym Motylem nagrodą im. Arkadego Fiedlera oraz Nagrodą Magellana dla Najlepszej Książki Reportażowej 2013 roku.

Związany jest z wydawnictwem Czarne, w którym w 2015 roku ukazała się jego druga książka Wszystkie Ziarna Piasku. Reportaż z terenów Sahary Zachodniej, ostatniej afrykańskiej kolonii, został nagrodzony przez Fundację Afryka Inaczej Afrykasem 2015 i nominowany do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej. Z kolei w 2017 ukazała się jego trzecia książka Afronauci – reportaż o pewnym Zambijczyku, który 50 lat temu marzył, by zostać pierwszym człowiekiem na Księżycu.

Bartek obecnie podróżuje do krajów Afryki Środkowej, gdzie pracuje nad nowymi projektami. Współpracuje z pismem Kontynenty, Dużym Formatem Gazety Wyborczej oraz magazynem Pismo. Jest stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prowadzi wyprawy:

Kamila Kielar

Kamila Kielar

Przewodnik

Nagradzana podróżniczka, pasjonatka survivalu, Alaski i Laponii. Specjalizuje się w północy i tamtejszych zwierzętach.

Kamila Kielar

Nagradzana podróżniczka, pasjonatka survivalu, Alaski i Laponii. Specjalizuje się w północy i tamtejszych zwierzętach.

Fascynuje ją łączenie specjalistycznych umiejętności z mocną psychiką. W outdoorze łącznie spędziła kilka lat, biegle porusza się w sztuce bushcraftu. 

Trzykrotnie nominowana i dwukrotnie wyróżniona na Kolosach, nominowana do nagrody National Geographic Traveler, wyróżniona nagrodą im. Tonego Halika. Laureatka outdoorowych konkursów fotograficznych w USA i Kanadzie. Wielokrotnie nagradzana za wystąpienia publiczne na największych festiwalach oraz konferencjach krajowych i zagranicznych. 

Samotnie przeszła 4700 km po szlaku Pacific Crest Trail, zimą przejechała rowerem Jukon, Alaskę i Kamczatkę. Miesiącami wędrowała przez Laponię i Alaskę. Kanadyjskie Terytoria Północno-Zachodnie przemierzała samotnie na nartach przy temperaturach spadających do -48 stopni. Liderka etapów w wielkich sztafetach rowerowych: Afryka Nowaka i Bike Jamboree.

Zajmuje się etologią dużych drapieżników, zwłaszcza niedźwiedzi, w tym fotografuje je. Te niezwykłe zwierzęta opisała w ebooku Z pazurem. Opowieści o niedźwiedziach.

Ola Synowiec

Ola Synowiec

Przewodnik

Latynoamerykanistka, dziennikarka, autorka książki Dzieci Szóstego Słońca i strony Mexico Magico Blog.

Ola Synowiec

Latynoamerykanistka, dziennikarka, autorka książki Dzieci Szóstego Słońca i strony Mexico Magico Blog.

Absolwentka latynoamerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Przez 9 lat mieszkała w Meksyku. Publikowała m.in. na portalu BBC, w Dużym Formacie i Przekroju.

Przed przyjazdem do Meksyku, jako współzałożycielka fundacji Totutotam, organizowała slajdowiska podróżnicze na warszawskiej Pradze oraz wydarzenia kulturalne. Prowadziła warsztaty i wykłady kulturoznawcze, pisała również artykuły podróżnicze. W którymś momencie zdecydowała jednak, że chce skupić się na jednej rzeczy.

Po 6 latach spędzonych w Meksyku, wciąż ma ochotę na więcej. Jak sama mówi: to kraj, który można poznawać przez całe życie. I w którym można się przez całe życie na nowo zakochiwać.

W swojej książce Dzieci Szóstego Słońca, na meksykańskim blogu, w licznych artykułach i podczas organizowanych przez siebie podróży, pokazuje Meksyk od strony mieszkańców. Zamiast szukać ciekawostek, stara się zrozumieć. Zamiast egzotyzować – wyjaśniać. A przede wszystkim rozmawiać – bo jej zdaniem, w podróżach chodzi właśnie o kontakt z drugim człowiekiem.

Iwona Klemczak

Iwona Klemczak

Przewodnik

Licencjonowana przewodniczka po Meksyku, mieszka tam od 10 lat. Prowadzi stronę Meksyk po polsku.

Iwona Klemczak

Licencjonowana przewodniczka po Meksyku, mieszka tam od 10 lat. Prowadzi stronę Meksyk po polsku.

Współautorka przewodników i książki kucharskiej. Przez wiele lat podróżowała po krajach Ameryki Łacińskiej, ale swój dom znalazła właśnie w Meksyku.

Świetnie czuje się, zarówno w największej metropolii na świecie, jak i na pustyni. Uwielbia podróże i pracę z ludźmi. W Meksyku najbardziej kocha ludzi, kolory i mango z chilli.

Barbara Oliwa-Chara

Barbara Oliwa-Chara

Przewodnik

Doświadczona pilotka, przewodniczka, zapalona fotografka. Kocha bałkańskie bezdroża i przyrodę Sri Lanki.

Barbara Oliwa-Chara

Doświadczona pilotka, przewodniczka, zapalona fotografka. Kocha bałkańskie bezdroża i przyrodę Sri Lanki.

Doświadczona pilotka, przewodniczka, zapalona fotografka.

Absolwentka filologii serbsko-chorwackiej i Studium Fotografii w Ośrodku Postaw Twórczych. Jej fotografie były prezentowane podczas wystaw autorskich w Polsce i w Serbii oraz w przewodniku po Czarnogórze, a artykuły podróżnicze publikowane na łamach Fotokuriera i magazynu Poznaj Świat.

Basia pała miłością do bałkańskich bezdroży. Z tą myślą ukończyła studia filologiczne i pojechała na rok do Serbii. Następnie zaczęła pilotować wyprawy na Bałkany. Chęć poznania dalszych zakątków, zaprowadziła ją do Gruzji i jeszcze dalej – do Etiopii, a stamtąd na Sri Lankę. Z Cejlonu przywiozła fascynację jogą i ajurwedą. Jak sama mówi: gdyby tylko mogła, wciąż wąchałaby kwiaty frangipani, jadła lankijskie curry i koiła wzrok zielenią herbacianych plantacji.

Podróże dla Basi są wędrówką przez świat i w głąb siebie.

Jędrzej Grabiec

Jędrzej Grabiec

Przewodnik

Polak, który z miłości do Czarnogóry, zamieszkał w Budvie. Nadzwyczaj łatwo nawiązuje kontakty z Czarnogórcami.

Jędrzej Grabiec

Polak, który z miłości do Czarnogóry, zamieszkał w Budvie. Nadzwyczaj łatwo nawiązuje kontakty z Czarnogórcami.

Doświadczenie w turystyce zdobywał jako pilot, przewodnik i rezydent w Europie i Afryce. Od młodzieńczych lat zainteresowany Półwyspem Bałkańskim. Ukończył filologię południowo-słowiańską. Biegle zna języki krajów bałkańskich, ale podkreśla, że to jego pasja do tych rejonów sprawia, że łatwo znajduje wspólny język z mieszkańcami. Wspólnie z Natalią prowadzą najpopularniejszy blog o Czarnogórze – hvala.pl.

Sylwia Kieszkowska

Sylwia Kieszkowska

Przewodnik

Znawczyni kultur Ameryki Południowej. Odbyła podróż dookoła świata, a doświadczenia spisała w książce.

Sylwia Kieszkowska

Znawczyni kultur Ameryki Południowej. Odbyła podróż dookoła świata, a doświadczenia spisała w książce.

Podróżniczka, psycholożka, psychoterapeutka. Wyprawy w różne zakątki świata są ważną częścią jej życia, bo jak sama mówi: dodają energii, inspirują i sprawiają, że rzeczy nabierają sensu. W otaczającej rzeczywistości zawsze jest coś magicznego i niezwykłego. Niezwykłe są zwłaszcza spotkania z ludźmi. Interesują ją ich historie, motywacje i doświadczenia.

Stara się poznawać miejsca od podszewki, eksplorując również te mniej znane przestrzenie. Podróż to dla niej wyraz wolności, możliwość rozwoju i poszerzenia własnych perspektyw. Sylwia nieustannie powraca do Ameryki Południowej. Fascynują ją rdzenne kultury i dzika przyroda tego kontynentu.

Sylwia Kieszkowska

W świat mieszkańców wprowadzają nas przedstawiciele lokalnych społeczności. Dzięki nim uczestniczymy w autentycznych obrzędach i gościmy w rodzinnych domach.

Karma z Bhutanu

Karma z Bhutanu

Lokalny przewodnik

Rodowity Bhutańczyk, charyzmatyczny przewodnik na wyprawach kulturowych i trekkingowych.

Karma z Bhutanu

Rodowity Bhutańczyk, charyzmatyczny przewodnik na wyprawach kulturowych i trekkingowych.

Od 15 lat jest przewodnikiem na wycieczkach kulturowych i trekkingowych, od 10 lat współpracuje z Renatą. Zabiera uczestników wypraw Soul Travel w podróże życia po niedostępnych częściach swojej ojczyzny. Umożliwia uczestniczenie w codziennym życiu mieszkańców, jak też w celebracjach czy ceremoniach religijnych. Na przykład, w rodzinnym domu Karmy uczestniczymy w prywatnej praktyce Lochey – corocznej modlitwie z uczestnictwem wszystkich domowników.

Karma to ostoja spokoju i życiowej mądrości – kwintesencja Bhutanu w jednym człowieku. Bardzo lubi poznawać ludzi z różnych zakątków świata. W jego towarzystwie nie sposób się nudzić, a spokój Karmy udziela się uczestnikom naszych wypraw do Bhutanu.

Przeczytaj historię z podróży z udziałem Karmy: Bhutan to stan umysłu. O stawaniu się, kim tylko pragniesz

Karma z Bhutanu
Tito z Algierii

Tito z Algierii

Lokalny przewodnik

Tuareg z plemienia Najjer. Przewodnik po Parku Narodowym Tassili N’ajjer i Tadrart Rouge.

Tito z Algierii

Tuareg z plemienia Najjer. Przewodnik po Parku Narodowym Tassili N’ajjer i Tadrart Rouge.

Mieszkaniec Djanet, z urodzenia Tuareg z plemienia Najjer. Od piętnastu lat pracuje jako przewodnik po Parku Narodowym Tassili N’ajjer oraz Tadrart Rouge. Na Saharze mówią, że prawdziwy mędrzec to ten, który policzył wszystkie ziarna piasku. Sądzimy, że Tito może być tego bliski. Tak mówi o swoich rodakach: Tuaregowie to ludzie wolni i skromni, którzy kochają pustynię i tą miłością i szacunkiem do swojej ziemi uwielbiają się dzielić.

Tito z Algierii
Rustam z Uzbekistanu

Rustam z Uzbekistanu

Lokalny przewodnik

Rodowity Tadżyk. Doświadczony przewodnik po swojej ojczyźnie i krajach okolicznych.

Rustam z Uzbekistanu

Rodowity Tadżyk. Doświadczony przewodnik po swojej ojczyźnie i krajach okolicznych.

Certyfikowany przewodniki turystyczny po Uzbekistanie, Kazachstanie, Kirgistanie, Tadżykistanie i Turkmenistanie. 

W tradycji uczenia się o uzbeckich wartościach kulturowych wychował go ojciec – znany hotelarz. Rustama od dzieciństwa fascynowała historia ojczyzny, architektoniczne cuda Uzbekistanu i kryjące się za nimi historie. Tę autentyczną fascynację słychać, gdy wciela się w rolę lokalnego przewodnika na wyprawach z Soul Travel. Rustam współpracuje z Renatą już od kilkunastu lat.

Rustam z Uzbekistanu
Denis z Syberii

Denis z Syberii

Lokalny przewodnik

Znawca kultury buriackiej, przewodnik po świecie wierzeń i mitów.

Denis z Syberii

Znawca kultury buriackiej, przewodnik po świecie wierzeń i mitów.

Pochodzi z lokalnej społeczności buriackiej, od wielu pokoleń związany ze wspólnotą szamańską. Prawdziwy znawca swojej kultury, opowiadacz i przewodnik po światach wierzeń i mitów buriackich.

Denis z Syberii
Nan Amalia z Gwatemali

Nan Amalia z Gwatemali

Lokalny przewodnik

Majańska przewodniczka duchowa, specjalistka terapii naturalnych, założycielka Starszyzny Kobiet i członkini komisji zajmującej się miejscami świętymi.

Nan Amalia z Gwatemali

Majańska przewodniczka duchowa, specjalistka terapii naturalnych, założycielka Starszyzny Kobiet i członkini komisji zajmującej się miejscami świętymi.

Na forum międzynarodowym wygłaszała przemówienia na temat wizji świata, duchowości i tradycyjnej medycyny majańskiej – występowała m.in. w Kalifornii, Meksyku, Japonii i Salwadorze. Studiowała terapię metodami naturalnymi, ale zawsze pamięta o wiedzy swoich przodków i ich tradycji, bazując na kalendarzu Majów.

Nan Amalia nosi laskę symbolizującą autorytet. Ten znak wyróżnia ją w jej wspólnocie – wszyscy wiedzą, że mają przed sobą duchową przewodniczkę. Całe rodziny szukają u niej wsparcia duchowego i moralnego. Doradza parom, młodym ludziom i dzieciom, aby mogli żyć w pełnej harmonii.

Nan Amalia sprawuje ceremonie dziękczynne (np. ceremonię w szałasie potów, tradycyjną ceremonię kakao, ceremonię w intencji odzyskania równowagi, majańskie ceremonie ślubne). To kobieta silna i stanowcza, a jednocześnie delikatna i pełna radości. Prawdziwa przewodniczka do spełnionej kobiecości. 

Nan Amalia z Gwatemali
Wider z Kostaryki

Wider z Kostaryki

Lokalny przewodnik

Mieszkaniec Kostaryki, pasjonat raftingu, wulkan pozytywnej energii.

Wider z Kostaryki

Mieszkaniec Kostaryki, pasjonat raftingu, wulkan pozytywnej energii.

Kierowca, lokalny przewodnik i dobry duch naszych wypraw do Kostaryki. Wider to nasz przyjaciel, ojciec 4 dzieci, mieszkaniec Kostaryki. Wulkan pozytywnej energii, zawsze z uśmiechem na twarzy. Prawdziwy pasjonat sportów, w szczególności raftingu. Woda to jego żywioł, czego świadectwem jest udział w międzynarodowych zawodach raftingowych i spływy najtrudniejszymi odcinkami rzeki Pacuare.

Wider z Kostaryki

Wyjazdowe warsztaty fotograficzne, m.in. street photo, prowadzone są pod okiem nagradzanych fotografów, których drugą pasją jest podróżowanie.

Michał Leja

Michał Leja

Fotograf

Ekspert street photo, wykładowca i doradca programowy Akademii Nikona.

Michał Leja

Ekspert street photo, wykładowca i doradca programowy Akademii Nikona.

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży edukacyjnej. Absolwent Europejskiej Akademii Fotografii (dyplom w Pracowni Fotografii Kreacyjnej dr Izabeli Jaroszewskiej). Entuzjasta Bałkanów, szczególnie Macedonii Północnej.

Laureat prestiżowych konkursów fotograficznych: Grand Press Photo 2018 – 2. miejsce za fotoreportaż w kategorii Ludzie; Mobile Photography Awards – 1 miejsce w kategorii Photo Essay. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych, na koncie ma również indywidualne pokazy multimedialne. Ambasador marek Manfrotto i PermaJet.

Dla Soul Travel prowadzi fotoweekendy – autorskie warsztaty fotograficzne street photo w stolicach Europy oraz bierze udział w fotoekspedycjach – dłuższych wyprawach fotograficznych. Uczestnicy fotowypraw cenią go za praktyczne przekazywanie technik i umiejętności szkoleniowe. 

Marcin Bublewicz

Marcin Bublewicz

Fotograf

Podróżujący fotograf. Autor indywidualnych i zbiorowych wystaw. Fotografował w Azji, Afryce i Europie.

Marcin Bublewicz

Podróżujący fotograf. Autor indywidualnych i zbiorowych wystaw. Fotografował w Azji, Afryce i Europie.

Fotografował w Azji, Afryce i Europie. Ponadto, autor długoterminowego projektu fotograficznego Festiwal Słońca o dzieciach z niepełnosprawnością intelektualną.

Marcin Bublewicz od ponad 20 lat realizuje się w różnych dziedzinach fotografii, w tym z niesłabnąca pasją w fotografii ślubnej, którą uważa za jedna z najskuteczniejszych dróg do doskonalenia warsztatu fotograficznego. Jako fotograf ślubny należy do grona Fearless Photographers, zrzeszających najlepszych fotografów ślubnych na świecie.

Pierwszy raz miałem styczność z fotografiami Marcina Bublewicza około 2003 roku. Wówczas zrobiły na mnie nieprzeciętne wrażenie. Pieczołowicie skomponowane, delikatnie przejścia oblane światłem, emocjonalne. Dziś nie mam wątpliwości, że spotkałem fotografa, który doskonalił, doskonali swój fotograficzny język po dziś dzień. Twórca, fotograf, świetny człowiek – tak bym spuentował Marcina mówi fotograf, Paweł Chara.

Konrad Borkowski

Konrad Borkowski

Fotograf

Mieszkaniec wyspy Jura od ponad dekady. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, dokumentalnej i lifestylowej.

Konrad Borkowski

Mieszkaniec wyspy Jura od ponad dekady. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, dokumentalnej i lifestylowej.

Jego zdjęcia pojawiały się m.in. w publikacjach brytyjskiego The Times, australijskiego Planet Golf, niemieckiego GQ Magazine, szwedzkiego First Class Magazine, włoskiego Internazionale oraz hongkońskiego Cathay Pacific Discovery Magazine. 

Tematykę zdjęć Konrada można określić jako Whisky and Lifestyle, a głównymi klientami są korporacje, do których należą Glenmorangie, Moët Hennessy, Beam Suntory oraz Kilchoman Distillery. Autor albumu fotograficznego Jura: The Wild Island i współautor książki Whisky Island, do której wykonał wszystkie fotografie. Zwycięzca konkursu British Photography Awards w kategorii Portrait – Scotland. Zdjęcia Konrada obejrzysz na jego stronie.

Marek Arcimowicz

Marek Arcimowicz

Fotograf

Wieloletni fotograf magazynu National Geographic Polska. Sercem w Azji. Współpracuje przy programie Kobieta Na Krańcu Świata.

Marek Arcimowicz

Wieloletni fotograf magazynu National Geographic Polska. Sercem w Azji. Współpracuje przy programie Kobieta Na Krańcu Świata.

Specjalista od fotograficznych zadań specjalnych z ponad 20-letnim stażem. Na Subkontynencie Indyjskim spędził prawie 4 lata życia, podróżując i pomieszkując tam z różną intensywnością od 1994 roku. Indyjskim miastom poświęcił pracę magisterską na wydziale architektury.

Uczestniczył w wyprawach wspinaczkowych na najwyższe szczyty u boku polskich himalaistów. Swoje doświadczenie wykorzystuje jako przewodnik prowadząc wyprawy fotograficzne i tematyczne. Czasem wykładowca akademicki. Od roku 2014 uczestniczy jako fotograf w projekcie Kobieta Na Krańcu Świata – Martyny Wojciechowskiej.

Aby dobrze fotografować trzeba być świadomym tego, co się robi. Muszę więc wspinać się na przyzwoitym poziomie, zarówno latem jak i zimą, w skale i w lodzie, jeździć na nartach (..), zdobywać jedzenie czy wodę w dzikim terenie, rozpalić ogień i ugotować w każdych niemal warunkach (…). Żyję trochę jak Indiana Jones.

Marek mawia, że ciałem jest w różnych miejscach, ale sercem w Azji.

Radek Polak

Radek Polak

Fotograf

Portretuje osobistości sztuki i show-biznesu. Przyjaźni się z lokalnymi społecznościami w Gruzji i Egipcie.

Radek Polak

Portretuje osobistości sztuki i show-biznesu. Przyjaźni się z lokalnymi społecznościami w Gruzji i Egipcie.

Absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej poznańskiej ASP. Autor książki Gruziński Smak.

Wystawiał m.in. w Centrum Georges Pompidou w Paryżu, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie czy podczas Biennale Fotografii w Poznaniu. Portretuje osobistości sztuki i show-biznesu dla Twojego Stylu, Elle, Vivy!, Gali, Przekroju. Przed jego obiektywem stawali m.in. Władysław Bartoszewski, Daniel Olbrychski, Ewan McGregor i Patrick Swayze.

Jako portrecista zawsze kierowałem się ciekawością ludzi, staram się budować trwałe i oparte na wzajemnym zaufaniu relacje, poznawać swoich bohaterów, a poprzez nich – inną kulturę. Do tego zachęcam i to przekazuję uczestnikom swoich warsztatów

Radek od wielu lat podróżuje do Gruzji i Egiptu. Z perspektywy obiektywu stara się pokazywać losy ludzi mu bliskich, z którymi zżył się przez ostatnie lata.

Spinamy wyprawy od strony formalnej i organizacyjnej. Dbamy o marketing oparty na wartościach. Pracujemy zdalnie – od Podlasia po Reykjavik.

Renata Sabela

Renata Sabela

Biuro

Właścicielka i dusza Soul Travel. Podróżniczka, żeglarka, fotografka, przewodniczka, żona i mama.

Renata Sabela

Właścicielka i dusza Soul Travel. Podróżniczka, żeglarka, fotografka, przewodniczka, żona i mama.

Odwiedziła ponad 70 krajów, mówi w 5 językach. Od 2005 roku związana zawodowo z turystyką. Przeprowadziła ponad 150 wypraw na kilku kontynentach. Z myślą o wspieraniu zrównoważonej turystyki założyła Soul Travel – butikowe biuro podróży alternatywnych. Organizuje etyczne wyprawy łączące wysoki komfort podróży z głębokim poznaniem lokalnej kultury.

Od lat zgłębia nauki starszyzn plemiennych: Majów, Lakota, Shipibo i Wixaritari. Inspiruje ją mądrość kultur rdzennych z ich zachowaną tradycją. Jej źródłem są przyjaciele Renaty z Bhutanu, Ladakhu, Mongolii czy Kirgizji. Uczestników wypraw zaprasza do świata tych niezwykłych społeczności.

Renata działa aktywnie na rzecz odpowiedzialnego podróżowania, organizując konferencję Fair Travel Event i wspierając lokalne społeczności.

Renata Sabela
Hanna Zaborska

Hanna Zaborska

Biuro

Marketing managerka. Czuwa nad realizacją strategii contentowej.

Hanna Zaborska

Marketing managerka. Czuwa nad realizacją strategii contentowej.

Specjalizuje się w content marketingu – od strategii po dystrybucję. Dba o to, aby treści były przyjazne odbiorcom i robotom Google. A przy tym, poszerzały świadomość odpowiedzialnych podróży.

W podróżowaniu ceni przede wszystkim dobre towarzystwo i bliskość przyrody. Inspiruje ją czerpanie z różnorodności. Dlatego zawodowo łączy zainteresowanie antropologią kulturową i społeczną odpowiedzialnością biznesu. 

Ostoja spokoju i konkretu. Po pracy wspiera projekty związane ze zdrowiem kobiet. Ciągnie ją do natury, sztuki i głębokich rozmów. W pracy też, dlatego pokochała Soul Travel od pierwszego wejrzenia.

Sylwia Małachowska

Sylwia Małachowska

Biuro

Event & social media managerka. Za kulisami mediów społecznościowych, Slow Travel i Fair Travel Event.

Sylwia Małachowska

Event & social media managerka. Za kulisami mediów społecznościowych, Slow Travel i Fair Travel Event.

Z marketingiem internetowym związana zawodowo od 8 lat. Opracowuje strategie komunikacji marek w internecie, a następnie je realizuje. Jest współorganizatorką TEDxBiałystok.

Po pracy, pieszo, kajakiem i rowerem, odkrywa okolice pobliskiej Puszczy Białowieskiej, Knyszyńskiej i Suwalszczyzny. Tak często, jak tylko może, wędruje po Tatrach. Kocha zwierzęta i naturę. Angażuje się w działania, które pomagają je chronić. Po godzinach tworzy kolaże, wyplata makramy i zgłębia tajniki zielarstwa. 

Aleksandra Franków

Aleksandra Franków

Biuro

Graficzka. W podróżach szuka inspiracji do projektów.

Aleksandra Franków

Graficzka. W podróżach szuka inspiracji do projektów.

Magistra sztuki, absolwentka Instytutu Wzornictwa w Koszalinie i Università degli Studi di Palermo we Włoszech. Zajmuje się głównie grafiką użytkową i fotografią. Założycielka Holograph Studio. Współtworzyła trzyletni projekt: Mrożek. Życie jest warte życia, którego zwieńczeniem były liczne wystawy i powstanie filmu paradokumentalnego o Sławomirze Mrożku.

Jej pasją są podróże, w których szuka inspiracji – nowych wzorów, smaków, obrazów i historii, a te znajdują odzwierciedlenie w projektach Oli. Obecnie zamieszkuje magiczną Islandię, która stała się jej drugim domem.

Prowadzimy autorskie wyprawy na Pola Mokotowskie, podlaskie łąki i wrocławskie parki.

Reksio

Reksio

Asystent

Z zamiłowania włóczęga. Z urodzenia szlachcic, pełnej krwi Golden Retriever amerykański. 

Reksio

Z zamiłowania włóczęga. Z urodzenia szlachcic, pełnej krwi Golden Retriever amerykański. 

Od szczenięcych lat gubił się i szwendał po całej okolicy. Potrafił wyskoczyć z okna na parterze, byle udać się na piesze wędrówki. Z wiekiem, jak każdy mężczyzna, nieco się uspokoił, zajął się wspinaczką i żeglarstwem.

W Soul Travel dba o dobre samopoczucie szefowej. Prowadzi również autorskie wyprawy na Pola Mokotowskie.

Reksio
Tunia

Tunia

Asystent

Dojrzała podróżniczka. Była tu i tam, ale na Podlasiu najlepiej.

Tunia

Dojrzała podróżniczka. Była tu i tam, ale na Podlasiu najlepiej.

Dystyngowana dama w starszym wieku. Ze schroniska trafiła na podlaskie łąki, prosto w ramiona Sylwii.

Najbardziej ceni sobie wyprawy po rodzinnym Podlasiu, jest znawczynią tego regionu. Inspirują ją aktywne podróże – kopanie dołów, pogoń za kurami – wtedy jest w swoim żywiole. Na koniec wyprawy wskakuje do śpiulkolotu i głośno chrapie. 

W Soul Travel odpowiada za łapanie much.

Tunia
Ryjek

Ryjek

Asystent

Lubi wyprawy poza szlakiem. Na koniec podróży zawsze kąpiel w kałuży!

Ryjek

Lubi wyprawy poza szlakiem. Na koniec podróży zawsze kąpiel w kałuży!

Z niejednego chodnika jadł suchy chleb, aż w Światowym Dniu Zwierząt znalazł stały dom.

Od tej pory prowadzi kameralne wyprawy, poza utartym szlakiem i weekendowe city breaki. W podróżach najważniejsi są dla niego psi kompani i bliskość kałuży. Przyjazny dla przedstawicieli wszystkich ras, niezwykle otwarty w nawiązywaniu kontaktów. 

W Soul Travel czuwa nad work-life balance Hani, zapewniając jej przerwy na świeżym powietrzu. 

Ryjek