Scrolluj w dół

PODRÓŻ JEST CZĘŚCIĄ ŻYCIA, W TYM ŻYCIA CODZIENNEGO. DLATEGO WIEMY, ŻE NIE CHCECIE REZYGNOWAĆ ZE SWOICH WARTOŚCI ORAZ PRZEKONAŃ, GDY JESTEŚCIE W DRODZE. KAŻDĄ WYPRAWĘ I FOTOEKSPEDYCJĘ TWORZYMY Z MYŚLĄ O ODDZIAŁYWANIU NA LUDZI I PRZYRODĘ. DBAMY O EKOLOGIĘ, PŁACIMY UCZCIWE WYNAGRODZENIE LOKALNYM POMOCNIKOM, CHRONIMY DZIKIE ZWIERZĘTA. W BRANŻY WYTYCZAMY NOWE STANDARDY. TO NAZYWAMY FAIR TRAVEL, CZYLI ODPOWIEDZIALNYM PODRÓŻOWANIEM.

 • Czas

  Szanujemy Wasz czas. Wszystkie nasze wyprawy i fotoekspedycje oparte są na autentyczności, unikalności i autorskich koncepcjach. Dlatego możecie na nas polegać. Nasz zespół tworzą wyłącznie specjaliści – zaangażowani znawcy kultur, uznani reporterzy, znakomici fotografowie. Każdy z nich posiada wieloletnie doświadczenie w swoim fachu. Dzięki temu nie boimy się powiedzieć, że bez cienia wątpliwości oddajemy Was w ich ręce.

  Choć podążamy według planu wyprawy, naszym prawdziwym wyzwaniem jest pełne uczestnictwo w momencie, obserwacja, kontakt, rozmowa, otwarcie się na to, co przynosi każdy dzień. Każda z naszych podróży ma na celu wzmocnić i oczyścić umysł, poruszyć i napełnić witalnością ciało, a także otworzyć serce – proces duchowej i fizycznej przemiany zachodzi naturalnie podczas wypraw połączonych ze spotkaniami i stwarzających przestrzeń dla świadomego kontaktu z naturą.

  Bartek Sabela podczas Wyprawy z Reporterem Uzbekistan i Morze Aralskie

  Bartek Sabela podczas Wyprawy z Reporterem Uzbekistan i Morze Aralskie

 • Zaufanie

  Stawiamy na lojalność i uczciwość. To buduje zaufanie, które polepsza jakość działań i pozwala zbliżyć się do ludzi, poznać ich kulturę. Otwieramy ten świat dla Was w podróży. Opieramy się na równości pomiędzy rasami, wyznaniami, płciami, poglądami, bez względu na status materialny czy wykształcenie. Nie osądzamy tylko dlatego, że nie rozumiemy. Obserwujemy, chłoniemy, lecz nie ingerujemy. Chcemy po prostu zrozumieć i mieć pewność, że każdy spotkany przez nas człowiek zapamięta nas dobrze. Robimy to również dla tych, którzy przyjdą po nas.

  Chcąc być zrozumianym, samemu trzeba próbować zrozumieć.

 • Natura

  Chronimy naturę. Uczymy poszanowania i miłości do niej, dlatego ludzi i zwierząt nie traktujemy jak atrakcji. Nie odwiedzamy zoo, sierocińców dla zwierząt, wiosek tematycznych i nie uczestniczymy w show dla turystów. Unikamy resortów all inclusive oraz masowej turystyki.

  Fotoekspedycja Alaska. Bliskie spotkania z dziką przyrodą znacznie bardziej wzbogacają człowieka niż odwiedziny ZOO.

 • Relacje

  Tworzymy przestrzeń dla dialogu. Budujemy pomost dla zrozumienia różnorodności kulturowej świata. W tym procesie najważniejszy jest człowiek: gość i gospodarz. Odwiedzani przez nas ludzie nie są związani z przemysłem turystycznym. To pasterze z hal, mnisi w klasztorach, przewodnicy duchowi, nasi przyjaciele i ich rodziny. Wykorzystujemy ten cenny czas w podróży, aby ich poznać i zrozumieć. Kierujemy się zasadą wzajemności, gdyż tylko w ten sposób można zbudować szczerą relację. Chcemy więc również, aby i ci, którzy nas goszczą, mogli się o nas czegoś dowiedzieć. Każde spotkanie, herbata wypita w domu, posiłek przyrządzony wspólnie, staje się celebracją chwili oraz bezcennym doświadczeniem drugiego człowieka. Wtedy właśnie podróż staje autentyczną wędrówką w głąb kultury.

  Wschodni Bhutan. Podróżowanie w duchu fair travel pozwala na spotkania, które poszerzają świadomość podróżników.

 • NOCLEGI

  Wyprawy Soul Travel prowadzą do miejsc położonych na obrzeżach cywilizacji, co sprawia, że przez większość czasu pozostajemy w bliskim, niemal intymnym kontakcie z naturą. Mieszkamy w lodgach nad brzegiem jeziora, w butikowych hotelikach gdzieś na skarpie, w jurcie, gdzie dookoła tylko stepy. Zatrzymujemy się na terenach Parków Narodowych, które przyjmują nas prawdziwą ucztą dźwięków wydawanych przez zamieszkujące je zwierzęta, tam wieczorami nie korzysta się już z prądu.

  Nie uciekamy jednak od wielkich miast. Wiemy, że skrywają swoje tajemnice i są ważnym elementem podróży, ale pamiętamy, że to one powinny służyć nam, nie odwrotnie. Gdy wracamy do większych ośrodków cywilizacji korzystamy z dużego komfortu w ekologicznych butikowych hotelikach, lub hotelach będących częścią np. w winnicy. Miasta to ważne punkty transportu i logistyki, umożliwiają uzupełnienie zasobów na dalszą podróż i ukojenie tęsknoty za smakiem kawy z ekspresu.

  Panoramic view of tropical beach with coconut palm trees. Koh Samui, Thailand

 • KOMFORT

  Wiemy, jak zadbać o Wasze bezpieczeństwo i wygodę poza turystycznym szlakiem. Dzięki temu nie ograniczamy Was w eksplorowaniu świata. Komfort w podróży nie musi bowiem oznaczać rezygnacji z wyprawy w mało uczęszczane rejony, do miejsc wyjątkowych w naturze czy rdzennych kultur. To jedynie oznacza, że trzeba wyjść poza schemat i szukać innych rozwiązań. W niektórych regionach Bhutanu, także nad Morzem Aralskim nie istnieje rozwinięta infrastruktura, toteż organizujemy wygodne obozowiska. Dzięki nim w trudnym terenie jesteśmy samowystarczalni. Dbamy o naturę, więc wybieramy tylko takie kempingi, które w żaden sposób nie ingerują w środowisko naturalne. Gdy zwijamy obozowisko nie zostaje po nim żaden ślad. Naturę zostawiamy w takim stanie, w jakim ją zastaliśmy.  W Kostaryce proponujemy z kolei zaprzyjaźnione eko-logde, prowadzone przez lokalnych mieszkańców, a w Gruzji nasi przyjaciele i ich rodziny otwierają drzwi do swoich prywatnych domów. To wielki przywilej być blisko drugiego człowieka – na tyle, by na chwilę usiąść przy jednym stole i poznać  swoje mikrohistorie życia.

  Przykładowy kemping w Bhutanie - nadzorowany przez króla Bhutanu

  W Bhutanie organizujemy wędrowne kempingi, nad których jakością czuwa sam król Bhutanu. Po zwinięciu obozowiska nie zostaje ślad.

 • LOKALNA KUCHNIA

  Dbamy o kulturę jedzenia i zdrową zróżnicowaną kuchnię opartą przede wszystkim na produktach lokalnych – świeżych i wysokiej jakości. Wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe, chcemy byście mogli posmakować dań regionalnych, narodowych, przyrządzanych przez gospodarzy, których znamy i o których wiemy, że gotują smacznie i z sercem.  Lokalni mieszkańcy rzadko stołują się w restauracjach, często natomiast gotują dla siebie, swoich dużych rodzin i przyjaciół. Mają więc wprawę w przygotowywaniu różnych potraw. Korzystamy z zaproszeń do wspólnych biesiad, racząc podniebienia pysznymi specjałami. Staramy się również zapewnić to, co lubicie, a czego nie ma w danym regionie: porządną kawę w Tybecie czy świeże soki. Nigdy nie zapominamy o indywidualnych preferencjach – posiłkach wegetariańskich, wegańskich czy bez glutenu. Jest to ważne, wszak każda wyprawa to również podróż przez smaki.

  Meksyk wyprawa z Olą Synowiec

  Meksyk. Podczas wypraw do Meksyku, ten kraj poznajemy od kuchni – dosłownie i w przenośni.

 • FAIR TRAVEL

  Inwestujemy czas i środki, aby zrozumieć impakt naszych działań z perspektywy ludzi, których odwiedzamy. Słuchamy, wspólnie szukamy rozwiązań, a następnie wspieramy lokalne społeczności. Nasze podróże nie osadzają się jedynie na indywidualnym doświadczaniu, gdyż wędrówka wymaga otwierania się na innych. Wzajemne zrozumienie, szacunek do natury, stają się inspiracją do działań na wielu płaszczyznach. Nasza pomoc jest realna i ma moc oddziaływania. Do tej pory na projekty edukacyjne i kulturalne w małych społecznościach przeznaczaliśmy 5% dochodów z wypraw i fotoekspedycji. Obecnie szukamy zaś nowej formy współpracy w szerszym kontekście – fundacji, która zapewni dystrybucję tych środków na szerszym polu. To wszystko nazywamy podejściem win-win. To właśnie jest Fair Travel.

  Uzbekistan. W rodzinnych manufakturach tkackich rządzą kobiety. Spod ich rąk wychodzą przedniej jakości tkaniny, w tym unikatowe ikaty. Renata Sabela, Felicja Bilska, Soul Travel

FAQ – CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

 • 1. Czego mogę oczekiwać podróżując z Soul Travel?

  Podróże, które dla Was tworzymy opieramy o nasze wieloletnie doświadczenie i poszukiwania. Z tego powodu w programie prawdopodobnie nie znajdziecie wszystkich najważniejszych miejsc opisywanych w przewodnikach po danym kraju, poznacie jednak jego rdzenną kulturę i prawdziwe oblicze.

  Dzięki znajomości realiów krajów, do których Was zabieramy, jesteśmy w stanie ograniczyć koszty pośrednictwa, ponieważ docieramy bezpośrednio do lokalnych ekspertów i społeczności. Dlatego oferujemy Wam wyjątkowe warunki, wspierając często bezpośrednio lokalne społeczności i ich działania.

 • 2. Jak skorzystam na wyjeździe z Soul Travel?

  Wyobraź sobie, że cały rozpraszający Cię świat znika – nie ma już gonitwy po muzeach, nieustannego zerkania do kilku przewodników, selekcjonowania różnorodnych informacji. To, co pozostaje to doświadczanie miejsca i obecność.

  Podróże z Soul Travel to czas dla ciała, umysłu i ducha. Przebywanie w naturze pozwala na skupienie i świadome rozpoczęcie dnia, wyostrza zmysły i budzą do działania. Rozmowy ze starszyzną pomagają zrozumieć wszechświat i rządzące nim prawa, poszerzają percepcję. Wieczorne śpiewy i taniec przypominają o spontanicznej radości i przyjemności.

  Podróżowanie to w końcu stan umysłu – otwartość, zachwyt, poznanie bez oceniania i porównywania. Nasze podróże to nie tylko Bhutan, Meksyk, Gwatemala, Syberia czy Peru – to więcej niż miejsce i cel. Skupienie i czysta intencja pozwalają w pełni skoncentrować się na trwającej drodze i decyzji o własnej przemianie, symbolicznym uzdrowieniu.

 • 3. Jaką opiekę mam zapewnioną podczas wyprawy?

  Podczas całej podróży obecny będzie przewodnik, znawca regionu i opiekun lub opiekunka zaznajomiony/a z lokalną kulturą. Zadba o komfort uczestników i uczestniczek, będzie także służyć pomocą w organizacji dodatkowych aktywności odpowiadających potrzebom i zainteresowaniom grupy.

  Podczas całej podróży obecny/a jest tłumacz/ka z języka lokalnego na język polski. Kiedy tłumaczenie odbywa się dwuetapowo (na przykład z języka lokalnego na język hiszpański, a następnie na język polski) wymagana bywa obecność dodatkowego tłumacza/czki.

  UBEZPIECZENIE

  Na podstawie generalnej umowy pomiędzy Soul Travel Renata Sabela a AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Nr 119937 wszyscy uczestnicy wypraw ubezpieczeni są według wariantu Świat I:

  • koszty leczenia wraz z assistance (KL) – 50 000 EUR (świat), koszty ratownictwa (KR) – 5000 EUR
  • koszty następstwa nieszczęśliwych wypadków (NWI i NWS) 4000 EUR
  • bagaż podróżny (BP) – 400 EUR

  Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości 2,8% wartości imprezy. Ta opcja jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisywania umowy.

 • 4. Co oznacza wyprawa śladami rdzennych kultur i w poszukiwaniu wiedzy przodków?

  Naszymi przewodnikami są osoby głęboko zakorzenione w tradycji i kulturze, będące strażnikami tradycji i mądrości swojej kultury. Jesteśmy gośćmi na chwilę. Szanujemy zasady społeczności, ich miejsca, sposób życia i obyczaje. Traktujemy gospodarzy uczciwie, a oni otwierają swoje domy i serca. Inspirują nas swoją wizją świata i mądrością pokoleń. Pielęgnujemy i chronimy piękno oraz różnorodność.

  W przeszłości na słowiańszczyźnie starszyzna zbierała się, by decydować o losach wioski. Udzielała wsparcia młodym w ich życiowych zmaganiach, służyła radą i mądrością przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Do niedawna w Polsce istniały wielopokoleniowe domy, w których dziadkowie, rodzice i dzieci dzielili się nawzwajem swoją wiedzą i doświadczeniem.

  We współczesnym świecie wielkich aglomeracji jesteśmy odcięci od własnych korzeni – rodzi się w nas potrzeba poszukiwania miejsc, w których rola starszyzny jest podstawą dla utrzymania wizji świata, zrozumienia rządzących nim praw.

  Kiedy odnajdujemy drogę, która pozwala nam powrócić do tych więzi, odzyskujemy również drogę do nas samych.

  Podróże do świętych miejsc są powrotem do tego, co utraciliśmy w naszej kulturze, a przecież w głębi wszyscy jesteśmy podobni, bez względu na rasę, język, zwyczaje. Zetknięcie się z tradycją Majów, szamanów buriackich,  lamów bhutańskich, ludzi Shipibo pozwala nam odkryć własną historię i bogactwo.

 • 5. W jaki sposób zapisać się na wyprawę oraz kiedy uiścić pierwsze płatności?
  1. Jesteś zainteresowany Fotoekspedycją lub Wyprawą?  Zapisz się! To proste!

   Napisz do nas na adres: info@soultravel.pl

    

   Po otrzymaniu wiadomości skontaktujemy się z Tobą wysyłając potwierdzenie zgłoszenia oraz umowę uczestnictwa.

   Teraz wystarczy podpisać umowę i pakować bagaż w drogę!

  2. Po zebraniu odpowiedniej liczby zgłoszeń potwierdzamy wyjazd, kontaktując się bezpośrednio z Tobą.
  3. Wyprawa opłacana jest w trzech ratach – dwie pierwsze w polskich złotych, trzecia w EUR/USD jest zabierana ze sobą i stopniowo wpłacana pilotowi podczas podróży.
  4. Miesiąc przed wyjazdem otrzymasz od nas szczegółowe informacje dotyczące wyprawy – miejsca spotkania, rozkładu lotów oraz wskazówki, jak należy się przygotować.

  Oto niezbędne informacje, by się z nami skontaktować (znajdziesz je również w zakładce Kontakt):

  Soul Travel
  Renata Sabela
  +48 501 023 258

  ING Bank Śląski
  PL 71 1050 1474 1000 0092 1186 9301
  Dla płatności z zagranicy: SWIFT/BIC: INGBPLPW

 • 6. Czy organizujecie wyprawy dla grup zamkniętych?

  Tak. Jeśli podróżujecie w grupie przyjaciół i chcecie stworzyć wyprawę, która uwzględni Wasze własne pomysły i potrzeby – pomożemy Wam w tym. Możecie skorzystać z naszego doświadczenia, by wspólnie zaplanować komfortową, fascynującą podróż.

 • 7. Czy istnieje możliwość dołączenia do grupy na miejscu?

  Tak. Jeśli wcześniej dotrzesz do miejsca, które jest celem naszej podróży, możesz dołączyć pierwszego dnia wyjazdu. Wówczas koszt Twojej wyprawy będzie niższy o wartość rezerwowanych przez nas świadczeń. Poinformuj nas o tym wcześniej, abyśmy mogli odpowiednio przygotować umowę i rezerwację.

 • 8. Jak się przygotować?

  Przed każdą wyprawą uczestnicy i uczestniczki otrzymują od nas dokładne informacje dotyczące przelotów, szczepień oraz dokumentów i rzeczy niezbędnych podczas wyjazdu. Każda osoba powinna we własnym zakresie zapoznać się z informacjami o miejscu, które jest celem podróży, a także sprawdzić stan swojego zdrowia.

  Zachęcamy, byś zostawił/a sprawy dnia codziennego i zatroszczył/a o te, które powinny zostać zakończone zanim rozpocznie się podróż. Pozwoli Ci to w pełni uczestniczyć w wyprawie, zaznać głębokiego relaksu i skupić się na spotkaniu z lokalną kulturą i zwyczajami.

  ZDROWIE

  Przygotowania związane z zadbaniem o zdrowie  podczas wyprawy należy rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Najpóźniej sześć tygodni przed wyjazdem umów się na wizytę w poradni medycyny podróży – to czas odpowiedni na wykonanie niezbędnych badań i obowiązkowych szczepień. Pamiętaj, że odporność w wyniku szczepień nabywa się po kilku tygodniach po ich wykonaniu.

  Szczegółowe informacje uzyskasz kontaktując się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub lekarzem specjalistą.

  Apteczka, którą zabierzesz na wyprawę powinna zawierać leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwhistaminowe oraz leki stale stosowane.
  Szczególnie zachęcamy do zapoznania się z informacjami Ministerstwa Spraw Zagranicznych na temat krajów, do których jeździmy http://polakzagranica.msz.gov.pl/

Wschodni Bhutan, fotoekspedycja. Spotkanie z ludźmi Brokpa