Zaplanuj podróż marzeń

Kameralne wyprawy, fotoekspedycje i wyjazdy indywidualne

Szukasz podróży marzeń?

Zamów bezpłatną konsultację. Bez zobowiązań. Oddzwonimy w ciągu 24h.

W czasie 15-minutowej konsultacji porozmawiasz z ekspertką od indywidualnej organizacji wypraw. Opowiesz nam o swoich oczekiwaniach. Wcześniej ustalimy dogodny termin rozmowy. Do usłyszenia!

Skontaktuj się

Ciekawe kierunki na wakacje

Soul Travel to biuro podróży alternatywnych, organizujące przede wszystkim niszowe wyprawy, fotoekspedycje, czyli wycieczki dla fotografów, w tym także krótsze wyjazdy fotograficzne. Zostań na chwilę, a znajdziesz ciekawe kierunki na wakacje: Bajkał zimą, tajemniczy Bhutan, wycieczka do Mongolii, wyprawa na Wyspy Galapagos czy trekking w Himalajach. A jeśli marzysz o wyjeździe indywidualnym albo firmowym, napisz do nas.

Nietypowe wyprawy w małych grupach

Interesują Cię ciekawe wycieczki zagraniczne? Szukasz alternatywnych podróży i masz sprecyzowane oczekiwania? Nietypowe biuro podróży Soultravel.pl specjalizuje się w kameralnych, egzotycznych wyprawach, choć wolimy nie używać słowa „egzotyczne” eksploatowanego przez biura turystyczne. Egzotyczne podróże podkreślają inność, czego chcemy unikać. Wyprawy Soul Travel to podróże w małych grupach, nastawione na poznawanie lokalnych kultur, tradycji i bliski kontakt z przyrodą. Przyświeca nam szacunek i odpowiedzialne podejście.

Ciekawe wycieczki zagraniczne, czyli wakacje dla wymagających

Alternatywne wyprawy różnią się od tradycyjnych wycieczek. „Jeśli spróbujesz tego rodzaju podróżowania, nie wrócisz do wycieczek z biur podróży” – to słowa uczestników wypraw z Soul Travel.

Wyobraź sobie podróż w rytmie slow: bez gonitwy po muzeach, nieustannego zerkania do kilku przewodników i selekcjonowania różnorodnych informacji. Z Soul Travel pęd i odhaczanie zabytków zamieniasz na doświadczanie miejsca i obecność.

Podróże w rytmie slow różnią się od tych z przeładowanym programem. Choć nie brakuje w nich atrakcji turystycznych i są to aktywne wyprawy, to nie spieszymy się. Celebrujemy momenty, rytuały, rozmowy. Przekonasz się, że całkiem zgrana z nas paczka –  słuchamy uczestników wypraw, dbamy o relacje w grupie i poza nią.

Czym są fotoekspedycje i weekendowe wyjazdy fotograficzne?

Jedne i drugie są rodzajem fotowyprawy. Fotoekspedycje to rodzaj wyprawy kulturowo-przyrodniczej z doświadczonym fotografem. Ich celem jest nie tylko poznawanie różnorodności kultur i dzikiej przyrody, ale też budowa fotograficznego portfolio. Pod okiem fotografów i przewodników wyruszamy śladami tybetańskich nomadów czy alaskańskich niedźwiedzi. Wyprawy fotograficzne trwają zwykle ok. 2 tygodni, czasem dłużej. To nie tylko wycieczki dla fotografów, ale dla każdego, kto chce szlifować swoje umiejętności.

Fotoweekendy to wyjazdowe warsztaty fotograficzne pod okiem doświadczonego fotografa, Michała Lei z Akademii Nikona. Są znacznie krótsze od fotoekspedycji, trwają kilka dni. Ich celem jest nauka lub doskonalenie umiejętności z zakresu street photo, czyli fotografii ulicznej. Projekt fotoweekendów obejmuje warsztaty fotograficzne w 12 stolicach Europy. To prawdziwa gratka dla każdego, kogo interesuje fotografia uliczna. Akademia Nikona wpisała krótkie wyprawy fotograficzne do swojego programu szkoleniowego.

Wyprawy turystyczne w duchu turystyki kulturowej

Wyprawy turystyczne odmieniają świadomość podróżników. Nawiązywanie autentycznych relacji z mieszkańcami, obserwowanie rzadkich gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku, opieka znawców kultur i przyjaciół lokalnych społeczności, a do tego wysoki komfort podróżowania sprawiają, że niszowy wyjazd staje się podróżą Twojego życia.

Już samo słowo wyprawa kojarzy się z przełamywaniem własnych granic. Dla jednych są to spotkania z przedstawicielami odmiennych kultur, stąd nazwa turystyka kulturowa czy etniczna. Dla innych trekking w Himalajach. Niektórzy podczas wyprawy doświadczają prawdziwego kontaktu ze sobą. Poznają swoje reakcje w niespotykanych do tej pory sytuacjach. Znamy historie uczestników wypraw, którzy po powrocie podjęli ważne decyzje życiowe. Spojrzeli na prowadzone biznesy pod innym kątem. Odnowili relacje z bliskimi.

Odpowiedzialne podróżowanie – etyczne wyprawy poza szlakiem

Podróżujemy według zasad fair travel. To znaczy, że omijamy miejsca przepełnione turystami, resorty, atrakcje krzywdzące zwierzęta, sztuczne wioski i inscenizowane na poczekaniu ceremonie. Wolimy zaoferować Ci autentyczne doświadczenia.

Program wyprawy nie opiera się wyłącznie na rezerwacjach noclegów, restauracji i biletów do atrakcji turystycznych. Dogłębna znajomość miejsc i kultur oraz mieszkańców pozwala nam na wejście w rytm odwiedzanego miejsca, uczestnictwo w wydarzeniach lokalnych poza szlakiem, w bliskości z naturą.

Wyszukujemy destynacji, które pozwolą Ci skosztować lokalnej kultury, spróbować specjałów, najlepiej w czyimś domu, nasycić oczy niepowtarzalnym widokiem, który zostanie z Tobą na lata. Na takich wyprawach znika bariera zza klimatyzowanego autokaru.

Jeśli na wyjazdach turystycznych dbasz o los planety, to etyczne podróże odbywają się z poszanowaniem natury, a 5% dochodów z każdej wyprawy wspiera lokalne projekty. Stajesz się orędownikiem odpowiedzialnego podróżowania.