KOLUMBIA

Bogactwo kulturowe plemion Kogi, Arhuaco i Wayuu

Wyprawa

Scrolluj w dół

Kolumbia

Kolumbia kryje w sobie wiele niedostępnych i tajemniczych miejsc. Daleka północ tego kraju to gęsta dżungla, wysokie góry i rozległe pustynie. Na tych terenach Indianie rządzą się swoimi prawami. Od tysięcy lat funkcjonują w zgodzie z otaczającą ich przyrodą, dbając o nią z największym szacunkiem. Plemiona Kogi, Arhuaco i Wayuu niechętnie otwierają się na odwiedzających. Ściśle chronią swoich tajemnic oraz bogactwa kulturowego. Żyją wedle własnych zasad i schodzą z drogi obcym. Odzwiedzimy ich dzięki zaprzyjaźnionym przewodnikom, którzy stali się niejako częścią ich społeczności. Bardziej niż osoby, będziemy spotykali dusze, z różnymi historiami, wierzeniami i tradycjami. Doświadczenie takiego poznawania to przede wszystkim lekcja ludzkości oraz… nas samych. Trasa wyprawy zdecydowanie nie jest przewodnikowa, a tereny są często trudno dostępne. Przejeżdżając przez narodowe parki północy, zajrzymy do małych wiosek i odwiedzimy święte miejsca Indian. Dotkniemy rdzennej kultury i odpoczniemy w dzikich, przytłaczających pięknem miejscach.

Indianie zamieszkujący tereny Sierra Nevada mówią o sobie, że są „staszymi braćmi” i wierzą, że posiadają moc w postaci mądrości i wiedzy mistycznej, co odróżnia ich od innych. Resztę ludzkości nazywają „młodszymi braćmi”. Ich obowiązkiem jest podtrzymywanie równowagi we wszechświecie – gdy równowaga jest zachwiana, trzeba przywrócić ziemi to, co jej się zabrało. Wierzą przede wszystkim w Matkę-Ziemię i jej dobra naturalne. Plemiona te żyją w całkowitej izolacji, z dala od cywilizacji. Nie chcą kontaktować się ze światem zewnętrznym- uważają, że otaczająca ich rzeczywistość wkracza coraz bardziej w ich życie. Osady Indian można odwiedzać tylko za przyzwoleniem przywódcy duchowego „Mamo”. Wyposażony jest on przez naturę w siłę pozwalającą utrzymać naturalny porządek świata. Czyni to poprzez różnego rodzaju obrzędy, śpiewy i medytacje.

Nasza wyprawa będzie zapoczątkowaniem cyklu Wypraw Do Źródła – podróży do nieturystycznych miejsc i bliskich spotkań z niezwykłymi, żywymi kulturami. Do Kolumbii pojedziemy w małej grupie, do 6-ściu osób. Naszym podstawowym celem będzie okazanie szacunku plemionom oraz ich świętym miejscom.

MAPA

  • Grupa: DO 6 OSÓB
Zapisz się