Alaska: fotowyprawa śladami cudów natury

Indywidualna fotoekspedycja przyrodnicza

John Muir, szkocko-amerykański przyrodnik i pisarz, mówił, że dla miłośnika dzikiej natury Alaska jest jednym z najwspanialszych rejonów na świecie. Dziś, ponad 100 lat po jego śmierci, słowa te są nadal aktualne. Alaska to jedno z niewielu miejsc na świecie, które rozpala wyobraźnię podróżników, a jednocześnie wciąż pozostaje dzikie. Pustka tundry, surowe warunki klimatyczne, ogromne odległości i wysokie góry tworzą patchworkową mieszankę: trudną, wymagającą, najpiękniejszą.

Człowiek, który ma odwagę tu przybyć, dobrze wie, że to on musi się dostosować, bowiem żadna nowoczesna technologia nie wygrała jeszcze z przyrodą Alaski. Żyją tu, świadome swej potęgi, niedźwiedzie grizzly i czarne baribale, majestatyczne walenie, watahy wilków, a także łosie, karibu i potężne bieliki, dumnie panujące nad alaskańskim wybrzeżem. Zachwycający na każdym kroku plener fotograficzny! Wyprawy fotograficzne (fotoekspedycje) Soul Travel łączą eksplorację i przygodę z intensywną nauką fotografii.

Plan podróży szytej na miarę powstanie pod okiem Kamili Kielar – doświadczonej podróżniczki i specjalistki w eksploracji odległych rejonów Alaski. Kamila poprowadzi grupę również na miejscu, wspólnie z fotografem. Ekspert od fotografii przyrodniczej będzie do dyspozycji uczestników w wyznaczonych terminach tak, aby każdy odpowiednio przygotował się do fotowyprawy.

Fotowyprawa na Alaskę pozwala na eksplorowanie odległych, trudno dostępnych miejsc. To dzięki temu, że przemieszczasz się sprawnie awionetkami. Podczas wyprawy na Alaskę skupisz się na fotografowaniu zwierząt w najpiękniejszych krajobrazach, jakie oferuje czterdziesty dziewiąty stan USA.

Z ogromnego terytorium Alaski wybraliśmy cztery niezwykłe miejsca (Park Narodowy Denali, Wyspa Kodiak, Park Narodowy Katmai, osada Halibut Cove), które dają możliwość zrobienia unikalnych zdjęć polujących niedźwiedzi, bielików, łosi brodzących w bagnach, czy umykających karibu.

Polecamy wybrać się na Alaskę we wrześniu. Wtedy ogromne przestrzenie pokrywają się purpurą, tworząc niebanalne tło dla fotografowanych zwierząt, a dni są wciąż długie, zapewniając najlepsze światło. Wrzesień to czas, gdy rzeki wypełniają się ogromną liczbą łososi, na które polują okoliczne niedźwiedzie.

Po wyczerpujących fotograficznych łowach, odpoczniesz w starannie wyselekcjonowanych miejscach noclegowych w sercu dzikiej przyrody, z dala od zgiełku, wśród lokalnych społeczności i poszukiwaczy złota.

Ta fotograficzna podróż szyta na miarę dedykowana jest fotografom przyrody, których fascynują najlepsze kadry zwierząt, gór, morza i tundry.

Przykładowe atrakcje

 • eksploracja Denali – jednego z największych parków narodowych USA
 • kemping z wyżywieniem nad Wonder Lake i nocleg w lodge’y na odludziu
 • wędrówki dookoła jeziora Wonder i szlakami poprzez bagniska do lodowcowej rzeki
 • lot awionetką na Wyspę Kodiak – miejsce zamieszkania niedźwiedzi Kodiak, lisów, jeleni, wydr, bielików i wielorybów
 • lot awionetką do Parku Narodowego Katmai: fotografowanie niedźwiedzi nad wodospadami Brook Falls ze specjalnych platform fotograficznych oraz z brzegu rzeki, w lesie, nad rozlewiskiem i nad jeziorami
 • lot awionetką z Brooks Falls do Homer: przepłynięcie łodziami przez zatokę Kachemak do Halibut Cove; rejs po zatoce – okazja do fotografowania amerykańskich bielików. W rejsie towarzyszyć nam będą lokalni wędkarze, którzy dobrze znają teren
 • osada Halibut Cove: fotografowanie bielików z łodzi oraz z brzegu (fotografowanie w 4-godzinnych sesjach, rano i wieczorem)
 • transport autobusowy na wyłączność
 • przeprawy i rejsy prywatnymi łodziami
 • zapewniony sprzęt w Denali (namioty, kuchenki, śpiwory)
 • odżywcza lokalna kuchnia (śniadania i obiadokolacje, w Denali – trzy posiłki)

14-21 dni

maj-wrzesień