Zaplanuj podróż marzeń

Kameralne wyprawy, fotoekspedycje i wyjazdy indywidualne

Ciekawe kierunki na wakacje

  • Wyprawa kulturowa

  • Bestseller

  25/02/2023

  10/03/2023

  • Wyprawa kulturowa

  • Bestseller

  02/03/2023

  12/03/2023

  • Wyprawa kulturowa

  • Bestseller

  04/03/2023

  10/03/2023

  • Wyprawa kulturowa

  • Przedsprzedaż

  • Premiera

  23/04/2023

  05/05/2023

  • Wyprawa kulturowa

  • Premiera

  25/04/2023

  06/05/2023

  • Wyprawa kulturowa

  • Przedsprzedaż

  • Bestseller

  17/10/2023

  27/10/2023

  • Wyprawa kulturowa

  • Przedsprzedaż

  • Bestseller

  26/11/2023

  10/12/2023

  • Wyprawa kulturowa

  • Przedsprzedaż

  • Bestseller

  13/02/2024

  27/02/2024

 • Ciekawe kierunki na wakacje

  Soul Travel to butikowe biuro podróży alternatywnych, organizujące przede wszystkim niszowe wyprawy, fotoekspedycje, czyli wycieczki dla fotografów, w tym także krótsze wyjazdy fotograficzne. Zostań na chwilę, a znajdziesz ciekawe kierunki na wakacje: Bajkał zimą, tajemniczy Bhutan, wycieczka do Mongolii, wyprawa na Wyspy Galapagos czy trekking w Himalajach.

  Marzysz o wycieczce do innego kraju? Interesuje Cię wyjazd indywidualny albo firmowy? Napisz do nas! Zorganizujemy wyprawę, która spełni oczekiwania najbardziej wymagających podróżników, a także rozpoczynających swoją przygodę z eksploracją świata.

  Wśród oferty wyjazdów dla aktywnych znajdziesz między innymi: wyprawy w góry (w tym trekking górski), nietypowe wycieczki na wschód, wędrówki przyrodnicze poza szlakiem czy zagraniczne wyjazdy fotograficzne. W przypadku podróży szytych na miarę, wybór regionu, kraju, lotu, terminu, liczby dni, a przede wszystkim programu wyprawy podróżniczej, zależy od Twoich oczekiwań.

  Nietypowe, ciekawe wyprawy w małych grupach

  Interesują Cię ciekawe wycieczki zagraniczne? Szukasz alternatywnych podróży i masz sprecyzowane oczekiwania? Chcesz jechać na dłużej niż 7-10 dni? Nietypowe biuro podróży Soultravel.pl specjalizuje się w kameralnych, egzotycznych wyprawach, choć wolimy nie używać słowa „egzotyczne” eksploatowanego przez biura turystyczne. Egzotyczne podróże podkreślają inność, czego chcemy unikać.

  Wyprawy Soul Travel to podróże w małych grupach, nastawione na poznawanie lokalnych kultur, tradycji i bliski kontakt z przyrodą. Przyświeca nam szacunek i odpowiedzialne podejście. Dbamy o relacje w grupie, korzystając z mocy, jaką daje współpraca i wspólne przeżywanie podróży.

  Ciekawe wycieczki zagraniczne, czyli wakacje dla wymagających

  Alternatywne wyprawy różnią się od tradycyjnych wycieczek. Jeśli spróbujesz tego rodzaju podróżowania, nie wrócisz do wycieczek z biur podróży – to słowa uczestników wypraw z Soul Travel.

  Wyobraź sobie podróż w rytmie slow: bez gonitwy po muzeach, nieustannego zerkania do kilku przewodników i selekcjonowania różnorodnych informacji. Z Soul Travel pęd i odhaczanie zabytków zamieniasz na doświadczanie miejsca i obecność. Kameralne wyprawy bazują na autentyczności przeżyć, budowaniu relacji i szczerości między uczestnikami podróży.

  Taka wyprawa często przynosi chęć wprowadzenia zmiany u siebie, zastanowienia się, jaki masz w sobie potencjał i jak chcesz działać w życiu. Transformująca podróż motywuje do odważniejszego działania i myślenia o świecie szerzej. To alternatywa do standardowej wycieczki z popularnych biur podróży.

  Podróże w rytmie slow różnią się od tych z przeładowanym programem. Choć nie brakuje w nich atrakcji turystycznych i są to aktywne wyprawy, to nie spieszymy się. Celebrujemy momenty, rytuały, rozmowy. Przekonasz się, że całkiem zgrana z nas paczka –  słuchamy uczestników wyprawy, dbamy o relacje w grupie i poza nią.

  Jakie wyjazdy zagraniczne oferuje nietypowe biuro podróży?

  W ofercie nietypowych biur podróży znajdują się niszowe, ciekawe wyprawy, do miejsc trudno dostępnych dla turystów. Bestsellerowym kierunkiem w biurze Soul Travel jest Bhutan – tajemniczy kraj u podnóża Himalajów. Popularnymi kierunkami wśród miłośników wypraw turystycznych, a także chłodniejszej temperatury, są Syberia i Laponia. Są to wyjazdy aktywne, pełne przygód, takich jak podróż Koleją Transsyberyjską, kąpiele w przeręblach, polowanie na zorzę polarną czy powożenie zaprzęgami reniferów lub husky.

  Jeśli jednak preferujesz mniej aktywny wypoczynek, to zarówno program, jak i tempo podróży, mogą być dostosowane pod Twoje potrzeby. Nawet aktywne wyprawy w góry są dostosowane do kondycji i oczekiwań podróżników, a poza tym, odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów.

  Poza wyprawami podróżniczymi, przygotowujemy też wycieczki fotograficzne. To wyjazdy zagraniczne przeznaczone dla amatorów fotografii, bez względu na stopień zaawansowania.

  Czym są fotoekspedycje i weekendowe wyjazdy fotograficzne?

  Jedne i drugie są rodzajem fotowyprawy. Fotoekspedycje to rodzaj wyprawy kulturowo-przyrodniczej z doświadczonym fotografem. Ich celem jest nie tylko poznawanie różnorodności kultur i dzikiej przyrody, ale też budowa fotograficznego portfolio. Pod okiem fotografów i przewodników wyruszamy śladami tybetańskich nomadów czy alaskańskich niedźwiedzi. Wyprawy fotograficzne trwają zwykle ok. 2 tygodni, czasem więcej dni. To nie tylko wycieczki dla fotografów, ale dla każdego, kto chce szlifować swoje umiejętności.

  Fotoweekendy to wyjazdowe warsztaty fotograficzne pod okiem doświadczonego fotografa, Michała Lei z Akademii Nikona. Są znacznie krótsze od fotoekspedycji, trwają kilka dni. Ich celem jest nauka lub doskonalenie umiejętności z zakresu street photo, czyli fotografii ulicznej. Projekt fotoweekendów obejmuje warsztaty fotograficzne w 12 stolicach Europy. Połączenie krótkiej wycieczki z intensywną nauką fotografowania. To prawdziwa gratka dla każdego, kogo interesuje fotografia uliczna. Akademia Nikona wpisała wyprawy fotograficzne do swojego programu szkoleniowego.

  Wyprawy turystyczne w duchu turystyki kulturowej

  Wyprawy turystyczne odmieniają świadomość podróżników. Nawiązywanie autentycznych relacji z mieszkańcami, obserwowanie rzadkich gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku, opieka znawców kultur i przyjaciół lokalnych społeczności, a do tego wysoki komfort podróżowania sprawiają, że niszowy wyjazd staje się podróżą Twojego życia.

  Już samo słowo wyprawa kojarzy się z przełamywaniem własnych granic. Dla jednych są to spotkania z przedstawicielami odmiennych kultur, stąd nazwa turystyka kulturowa czy etniczna. Dla innych trekking w Himalajach. Niektórzy podczas wyprawy doświadczają prawdziwego kontaktu ze sobą. Poznają swoje reakcje w niespotykanych do tej pory sytuacjach. Znamy historie uczestników wypraw, którzy po powrocie podjęli ważne decyzje życiowe. Spojrzeli na prowadzone biznesy pod innym kątem. Odnowili relacje z bliskimi. Takie efekty dają autentyczne, transformujące wyprawy turystyczne.

  Odpowiedzialne podróżowanie – etyczne wyprawy turystyczne poza szlakiem

  Podróżujemy według zasad fair travel. To znaczy, że omijamy miejsca przepełnione turystami, resorty, atrakcje krzywdzące zwierzęta, sztuczne wioski i inscenizowane na poczekaniu ceremonie. Zamiast typowej wycieczki, koncentrującej się na zwiedzaniu, wolimy zaoferować Ci autentyczne doświadczenia.

  Program wyprawy nie opiera się wyłącznie na rezerwacjach noclegów, restauracji i biletów do atrakcji turystycznych. Dogłębna znajomość miejsc i kultur oraz mieszkańców pozwala nam na wejście w rytm odwiedzanego miejsca, uczestnictwo w wydarzeniach lokalnych poza szlakiem, w bliskości z naturą. Wyprawy w góry i inne miejsca przyrodnicze odbywają się zgodnie z filozofią leave no trace – nie pozostawiamy po sobie śladów.

  Jako nietypowe biuro podróży, poszukujemy ciekawych kierunków na wakacje, które pozwolą Ci skosztować lokalnej kultury, spróbować specjałów, najlepiej w czyimś domu, nasycić oczy niepowtarzalnym widokiem, który zostanie z Tobą na lata. Na takich wyprawach znika bariera zza klimatyzowanego autokaru.

  Jeśli na wyjazdach turystycznych dbasz o los planety, to etyczne podróże odbywają się z poszanowaniem natury, a 5% dochodów z każdej wyprawy wspiera lokalne projekty. Stajesz się orędownikiem odpowiedzialnego podróżowania. Zauważasz, że Twoje wakacje to więcej niż egzotyczne wyprawy, skupiające się wyłącznie na luksusowych warunkach, z pominięciem losu społeczności, natury czy dziedzictwa kulturowego.