Zaplanuj podróż marzeń

Kameralne wyprawy, fotoekspedycje i wyjazdy indywidualne

Ciekawe kierunki na wakacje

  • Wyprawa kulturowa

  • Bestseller

  03/07/2022

  18/07/2022

  • Wyprawa kulturowa

  • Premiera

  02/10/2022

  14/10/2022

  • Wyprawa kulturowa

  • Premiera

  04/10/2022

  15/10/2022

  • Wyprawa kulturowa

  • Przedsprzedaż

  • Bestseller

  08/10/2022

  22/10/2022

  • Wyprawa kulturowa

  • Premiera

  18/10/2022

  29/10/2022

  • Wyprawa kulturowa

  • Przedsprzedaż

  • Bestseller

  13/02/2023

  27/02/2023

  • Wyprawa kulturowa

  • Premiera

  19/02/2023

  05/03/2023

  • Wyprawa kulturowa

  • Przedsprzedaż

  • Bestseller

  04/03/2023

  10/03/2023

 • Ciekawe kierunki na wakacje

  Soul Travel to biuro podróży alternatywnych, organizujące przede wszystkim niszowe wyprawy, fotoekspedycje, czyli wycieczki dla fotografów, w tym także krótsze wyjazdy fotograficzne. Zostań na chwilę, a znajdziesz ciekawe kierunki na wakacje: Bajkał zimą, tajemniczy Bhutan, wycieczka do Mongolii, wyprawa na Wyspy Galapagos czy trekking w Himalajach. A jeśli marzysz o wyjeździe indywidualnym albo firmowym, napisz do nas.

  Nietypowe wyprawy w małych grupach

  Interesują Cię ciekawe wycieczki zagraniczne? Szukasz alternatywnych podróży i masz sprecyzowane oczekiwania? Nietypowe biuro podróży Soultravel.pl specjalizuje się w kameralnych, egzotycznych wyprawach, choć wolimy nie używać słowa „egzotyczne” eksploatowanego przez biura turystyczne. Egzotyczne podróże podkreślają inność, czego chcemy unikać. Wyprawy Soul Travel to podróże w małych grupach, nastawione na poznawanie lokalnych kultur, tradycji i bliski kontakt z przyrodą. Przyświeca nam szacunek i odpowiedzialne podejście.

  Ciekawe wycieczki zagraniczne, czyli wakacje dla wymagających

  Alternatywne wyprawy różnią się od tradycyjnych wycieczek. „Jeśli spróbujesz tego rodzaju podróżowania, nie wrócisz do wycieczek z biur podróży” – to słowa uczestników wypraw z Soul Travel.

  Wyobraź sobie podróż w rytmie slow: bez gonitwy po muzeach, nieustannego zerkania do kilku przewodników i selekcjonowania różnorodnych informacji. Z Soul Travel pęd i odhaczanie zabytków zamieniasz na doświadczanie miejsca i obecność.

  Podróże w rytmie slow różnią się od tych z przeładowanym programem. Choć nie brakuje w nich atrakcji turystycznych i są to aktywne wyprawy, to nie spieszymy się. Celebrujemy momenty, rytuały, rozmowy. Przekonasz się, że całkiem zgrana z nas paczka –  słuchamy uczestników wypraw, dbamy o relacje w grupie i poza nią.

  Czym są fotoekspedycje i weekendowe wyjazdy fotograficzne?

  Jedne i drugie są rodzajem fotowyprawy. Fotoekspedycje to rodzaj wyprawy kulturowo-przyrodniczej z doświadczonym fotografem. Ich celem jest nie tylko poznawanie różnorodności kultur i dzikiej przyrody, ale też budowa fotograficznego portfolio. Pod okiem fotografów i przewodników wyruszamy śladami tybetańskich nomadów czy alaskańskich niedźwiedzi. Wyprawy fotograficzne trwają zwykle ok. 2 tygodni, czasem dłużej. To nie tylko wycieczki dla fotografów, ale dla każdego, kto chce szlifować swoje umiejętności.

  Fotoweekendy to wyjazdowe warsztaty fotograficzne pod okiem doświadczonego fotografa, Michała Lei z Akademii Nikona. Są znacznie krótsze od fotoekspedycji, trwają kilka dni. Ich celem jest nauka lub doskonalenie umiejętności z zakresu street photo, czyli fotografii ulicznej. Projekt fotoweekendów obejmuje warsztaty fotograficzne w 12 stolicach Europy. To prawdziwa gratka dla każdego, kogo interesuje fotografia uliczna. Akademia Nikona wpisała krótkie wyprawy fotograficzne do swojego programu szkoleniowego.

  Wyprawy turystyczne w duchu turystyki kulturowej

  Wyprawy turystyczne odmieniają świadomość podróżników. Nawiązywanie autentycznych relacji z mieszkańcami, obserwowanie rzadkich gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku, opieka znawców kultur i przyjaciół lokalnych społeczności, a do tego wysoki komfort podróżowania sprawiają, że niszowy wyjazd staje się podróżą Twojego życia.

  Już samo słowo wyprawa kojarzy się z przełamywaniem własnych granic. Dla jednych są to spotkania z przedstawicielami odmiennych kultur, stąd nazwa turystyka kulturowa czy etniczna. Dla innych trekking w Himalajach. Niektórzy podczas wyprawy doświadczają prawdziwego kontaktu ze sobą. Poznają swoje reakcje w niespotykanych do tej pory sytuacjach. Znamy historie uczestników wypraw, którzy po powrocie podjęli ważne decyzje życiowe. Spojrzeli na prowadzone biznesy pod innym kątem. Odnowili relacje z bliskimi.

  Odpowiedzialne podróżowanie – etyczne wyprawy poza szlakiem

  Podróżujemy według zasad fair travel. To znaczy, że omijamy miejsca przepełnione turystami, resorty, atrakcje krzywdzące zwierzęta, sztuczne wioski i inscenizowane na poczekaniu ceremonie. Wolimy zaoferować Ci autentyczne doświadczenia.

  Program wyprawy nie opiera się wyłącznie na rezerwacjach noclegów, restauracji i biletów do atrakcji turystycznych. Dogłębna znajomość miejsc i kultur oraz mieszkańców pozwala nam na wejście w rytm odwiedzanego miejsca, uczestnictwo w wydarzeniach lokalnych poza szlakiem, w bliskości z naturą.

  Wyszukujemy destynacji, które pozwolą Ci skosztować lokalnej kultury, spróbować specjałów, najlepiej w czyimś domu, nasycić oczy niepowtarzalnym widokiem, który zostanie z Tobą na lata. Na takich wyprawach znika bariera zza klimatyzowanego autokaru.

  Jeśli na wyjazdach turystycznych dbasz o los planety, to etyczne podróże odbywają się z poszanowaniem natury, a 5% dochodów z każdej wyprawy wspiera lokalne projekty. Stajesz się orędownikiem odpowiedzialnego podróżowania.