kostaryka-wyprawa-most-wiszacy-wyrusz-w-zcyiowa-podroz-soul-travel

Wyprawa do Kostaryki – rajska przygoda

Pura Vida – w hołdzie życia! Kostarykańskie powitanie oznacza „pełnię życia” i „czyste życie”. Podczas wyprawy przekonamy się, że harmonia i wewnętrzny spokój znajdują odzwierciedlenie w rajskiej przyrodzie i kostarykańskiej codzienności. Nie bez powodu nazywana jest rajem w miniaturce. My również doświadczymy wdzięczności za cuda natury, jakimi obdarzy nas Kostaryka. Wycieczka do raju to niezapomniana przygoda!

Program wyprawy zadowoli miłośników sportowych aktywności, jak i spragnionych błogiego wypoczynku. Każdy doświadczy Kostaryki w swoim rytmie.

BRAK MIEJSC – Ale ta sama wyprawa odbywa się w lutym 2024 roku – napisz na kontakt@soultravel.pl lub sprawdź inny termin po prawej stronie. Mamy jeszcze 3 lub 4 miejsca na termin luty 2024.


Kostaryka – mapa i pogoda

Kostaryka leży w Ameryce Centralnej, otoczona Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym. Od północy graniczy z Nikaraguą, a od południa z Panamą. Wyprawa została zaplanowana na luty. Temperatury są wówczas wysokie, w okolicach 30°C. To idealny moment, by zimową aurę zastąpić słonecznym rajem.


Atrakcje

 • rzadkie gatunki zwierząt i roślin
 • zjazdy na linach wśród dżungli
 • spacery po wiszących mostach
 • trekking przez wulkany
 • surfing i nurkowanie w oceanie
 • orzeźwiające kąpiele pod wodospadami
 • relaksujące kąpiele w gorących źrodłach
 • konne przejażdżki
 • rejs po Pacyfiku
 • odwiedziny na plantacji kawy
 • wypoczynek na rajskich plażach
 • wyciszające masaże i joga

Plan wyprawy

Wylot z Warszawy i przelot do San Jose z przesiadkami. Po przylocie zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

kostaryka-stolica-san-jose-targ-owoce-wyrusz-w-zyciowa-podroz-soul-travel

Rozpoczniemy przygodę z Kostaryką! Wyruszymy w kierunku Parku Narodowego Tortuguero – królestwa dzikiej przyrody. Wczesnym rankiem przejazd przez zielone góry Monteverde z przystankiem na pyszne śniadanie nad rzeką Danta.

rejs-po-tortuguero-wyprawa-kostaryka-soul-travel

Lądem dotrzemy do portu, a stamtąd w dalszą drogę wybierzemy się łodzią. Popłyniemy  meandrującymi kanałami do eko-hotelu w sercu tropikalnego lasu wilgotnego. Po południu wybierzemy się na spacer po klimatycznym miasteczku Tortuguero.

Na blisko 19 tysiącach hektarów Parku Narodowego Tortuguero żyją iguany, kilkaset gatunków ptaków, małpy, nietoperze, krowy morskie, a także zwinne pumy i jaguary. Jednak przede wszystkim to królestwo żółwi – morskich zielonych, szylkretowych oraz skórzastych – które mają tu swoje miejsca lęgowe. Park utworzono w 1970 roku, by chronić te długowieczne gady.

kostaryka-wycieczka-park-Tortuguero-zolwie-wyrusz-w-zyciowa-podroz-soul-travel

Dzień rozpoczniemy od rejsu po parku. Będziemy obserwować dzikie zwierzęta, wsłuchiwać się w odgłosy dżungli i chłonąć aurę kostarykańskiej natury. A po obiedzie poznamy bliższe okolice eko-hotelu. To dobry moment na relaks, rozmowy o doświadczeniach i leżenie na hamaku.

Nocleg w eko-hotelu.

Po śniadaniu wyruszymy ku nowym zakątkom Kostaryki – do stóp majestatycznego wulkanu Arenal. Droga do La Fortuna prowadzi przez zielone góry, malownicze miasteczka i plantacje soczystych ananasów.

kostaryka-wulkan-arenal-widok-kostaryka-wyprawa-soul-travel

Lunch zjemy na trasie w pięknych okolicznościach przyrody – nad rzeką Danta. Po przyjeździe zakwaterowanie, relaks i czas, by przyjrzeć się życiu codziennemu Tico.

Nocleg w la Fortuna.

Dzień pełen wrażeń. Ścieżkami tropikalnego lasu powędrujemy do 70-metrowego wodospadu, którego wstęga spienionej wody z hukiem wpada do niewielkiego jeziorka. Gdy już tam dotrzemy, będzie czas na orzeźwiającą kąpiel. Wszystko to w oprawie bujnej roślinności i kolorowych ptaków, odpoczywających na gałęziach gigantycznych drzew. Zjazdy na linach, których krańce nikną w gęstwinie drzew. Oglądane z lotu ptaka krajobrazy to spore wyzwanie, ale nagrodą są zjawiskowe widoki.

zjazd-na-ziplinach-wyprawa-kostaryka-soul-travel

W tym wszystkim towarzyszyć nam będą doświadczeni instruktorzy i nasi przyjaciele z rdzennej społeczności Maleku. Ludność ta do dziś kultywuje swoje barwne tradycje sięgające czasów prekolumbijskich.

Powrót w godzinach wieczornych. Nocleg w eko-pensjonacie nad Jeziorem Arenal.

Po śniadaniu nad jeziorem Arenal, czas na aktywności dnia. Zaczniemy od przejażdżki nad wiszące mosty, spinające krańce doliny. Spacerowanie po nich to nie tylko świetna zabawa, ale wręcz mały sprawdzian z WF-u. Przyda się umiejętność zachowania balansu. Z najwyższego mostu zobaczymy piękną panoramę, której dopełnieniem jest ziemisty stożek drzemiącego wulkanu Arenal.

gorace-zrodla-kostaryka-wyprawa-soul-travel

Po południu zanurzymy się w słynnych kostarykańskich gorących źródłach – czekają nas odprężające kąpiele i wodne szaleństwa. Pożywny lunch zjemy przy gorących źródłach.

Nocleg w eko-pensjonacie nad jeziorem Arenal.

Przejedziemy na północ na obrzeża Parku Narodowego, skąd będziemy mogli rozkoszować się widokiem na wulkan Tenorio. Czas spędzimy na relaksie w pięknych okolicznościach przyrody. Dźwięki przyrody i bliskość rzeki pozwolą rozluźnić ciało i naładować energię na kolejne dni.

kostaryka-wyprawa-leniwiec-wyrusz-w-zyciowa-podroz-soul-travel

Nocleg w eko-lodgy w okolicach Parku Narodowego.

 

Na dobry początek dnia sycące śniadanie. Zaraz po nim czeka nas eksplorowanie Parku Narodowego Wulkanu Tenorio. Baśniową scenerię tworzą lasy deszczowe, pełne urokliwych kapucynek i błękitnych motyli wielkości dłoni. Ponad drzewami góruje potężny wulkan Tenorio – porośnięty zielenią stożek. Leśnym szlakiem powędrujemy ku błękitnej rzece Rio Celeste i nad wodospad o tej samej nazwie, a dalej do punktu, z którego widać majestat wulkanu Miravalles. Po trekkingu, dla chętnych – kąpiel w błękitnej rzece. Wracamy na lunch do eko-lodgy.

Nocleg w eko-lodgy w okolicach Parku Narodowego.

wodospad-rio-celeste-turysta-wyprawa-kostaryka-soul-travel

Czas na zmianę klimatu, po śniadaniu ruszamy nad Ocean Spokojny. To północno-zachodnia część kraju, bardziej sucha i gorąca, odczujemy więc zmianę klimatu. Ochłodę da nam kąpiel w oceanie, a plażowanie przyjemnie rozleniwi.

Podróż to dobre kilka godzin eksploracji zmieniających się stref klimatycznych i krajobrazowych Kostaryki. Mamy na to czas by zatrzymywać się po drodze, słuchać historii i opowieści o tym, co wokół nas. Jednym z przystanków będzie lokalna restauracja. Do Montezumy dojedziemy późnym popołudniem i zdążymy jeszcze na cudowny zachód słońca. To będzie kilka dni na relaks lub aktywny wypoczynek. Chętnie podpowiemy też, jak ciekawie spędzić czas wolny na lądzie.

Nocleg w eko-hotelu nad brzegiem morza.

 

Montezuma oraz Santa Teresa to mekka surferów – jeden z najlepszych spotów dla poskramiaczy dzikich fal w Ameryce Środkowej. Chętni mogą spróbować, jak to jest poczuć wiatr we włosach wśród fal. Stały wiatr od brzegu i wysokie fale stworzyły tu idealne warunki dla pasjonatów deski i adrenaliny. Dla miłośników spokojniejszych wodnych uciech, atrakcji również jest bez liku.

zolw-nurkowanie-montezuma-kostaryka-wyprawa-soul-travel

Można przykładowo, wyruszyć na widowiskowy rejs łodzią na żółwią wyspę. Tutaj plaże pokryte są białym piaskiem, a nad nimi kołyszą się drzewa kokosowe. Idealne miejsce na pływanie, snorkowanie oraz doświadczanie bogactwa oceanicznego świata. Nurkowanie z akwalungiem lub snorkelling, to przygody, które na długo zapadną w pamięć.

A gdy dzień będzie się chylił ku końcowi, poucztujemy przy zachodzącym słońcu. Ognisko na plaży to dobra okazja, by wspólnie spędzić czas i odprężyć się.

kostaryka-wycieczki-ognisko-na-plazy-wyrusz-w-zyciowa-podroz-soul-travel

Wybrzeże Pacyfiku słusznie kojarzy się z rajem na ziemi. Dzisiaj wyruszymy na druga stronę półwyspu, by odwiedzić urokliwe miasteczko Santa Teresa. Dzień spędzimy na zwolnionych obrotach, czyli na spacerach i wycieczce do niezwykłego miejsca. Stary cmentarz pośród zieleni dostępny jest tylko wtedy, gdy rozstąpią się wody oceanu. Dotrzemy tam i poczekamy na ten właściwy moment.

piekne-plaze-kostaryka-playa-santa-teresa-wyrusz-w-zyciowa-podroz-soul-travel

Na lądzie będziemy spacerować po miasteczku, by podejrzeć życie jego mieszkańców, oddamy się obserwacji tropikalnej fauny i flory, albo zakosztujemy relaksu na plaży pod palmami, racząc się pysznymi sokami z kostarykańskich owoców.

Po południu wrócimy do eko-hotelu w Montezuma.

 

Kolejny dzień spędzimy na zwolnionych obrotach.

Dla chętnych – wyciszające masaże lub lekcje jogi, albo – dla odmiany – wyprawy nad wodospad, do okolicznego browaru i przejażdżki konne. A pomiędzy tym wszystkim, pyszna lokalna kuchnia, sycące soki ze świeżych owoców, zabawa i rozmowy.

montezuma-przejazdzka-konna-wyprawa-kostaryka-soul-travel

Dzień finiszujemy pyszną, pożegnalną kolacją z widokiem na ocean. 

Nocleg w eko-hotelu w Montezumie.

 

 

Ostatnie śniadanie nad oceanem i w drogę! Wyruszymy do San Jose. Przejazd busem do portu, gdzie czeka nas przyjemny rejs po Pacyfiku. Po dotarciu na suchy ląd, pojedziemy na plantację kawy, by zgłębić tajniki uprawy i produkcji „małej czarnej”.

kostaryka-wycieczka-plantacja-kawy-wyrusz-w-zyciowa-podroz-soul-travel

Przyjazd do San Jose, zakwaterowanie. Kolacja w hotelu.

Nocleg w San Jose.

Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko. Wylot z San Jose z przesiadkami do Polski. Przylot dnia następnego.

Uwaga: możliwość zmiany kolejności w programie z przyczyn niezależnych od organizatorów.

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w 3* i 4* hotelach (eko-pensjonaty, eko-hotele, butikowe hotele) w komfortowych pokojach
 • transport prywatnym autobusem, w Parku Narodowym Tortugero – łodziami
 • odżywcza lokalna i międzynarodowa kuchnia (wszystkie śniadania i kolacje, 3 obiady w Tortuguero, 2 obiady w Tenorio)
 • wstęp nad wodospad La Fortuna, wstęp do parku Tenorio, wstęp do parku Tortuguero, spacer na wiszących mostach, przeprawa promowa, wycieczka na plantację kawy, rejs łodzią po Parku Tortuguero, zjazd na zip-linach, kąpiel w gorących źródłach
 • opieka polskojęzycznej pilotki Soul Travel
 • opieka anglojęzycznego przewodnika lokalnego Widera
 • ubezpieczenie KL – 100 000 EUR, NW – 16 000 PLN, BAGAŻ – 1600 PLN
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • 5% dochodów wspiera lokalne projekty

Cena nie zawiera

 • bilety lotnicze (Polska – Kostaryka – Polska) – około 3 700 PLN (wylatujemy z Polski wspólnie)
 • obiady, których nie wymieniono w kosztach
 • na opłaty do wejść do Parków Narodowych, specjalne pozwolenia oraz na napiwki należy przeznaczyć – 320 USD (płatne na miejscu)
 • dodatkowe atrakcje dla chętnych (rafting na rzece Tenorio, jazda konna, joga, masaże, wyjazd na żółwią wyspę, nurkowanie z butlą, wyprawa rowerowa)

Elementy składowe ceny

Podróżujesz odpowiedzialnie. Inwestujesz w unikalne doświadczenia.

 • koszty wyprawy

  to między innymi: unikalne noclegi, wyżywienie, prywatny transport i lokalne loty, ubezpieczenie z rozszerzonymi świadczeniami, bilety wstępu i uczciwe wynagrodzenie naszych przewodników

 • napiwki i donacje

  wsparcie dla miejscowych przewodników, pomocników, kierowców, bagażowych; donacje dla klasztorów i lokalnych społeczności

 • koszty stałe i marża

  utrzymanie i prowadzenie firmy, np. pensje pracowników, gwarancje i pozwolenia organizatora turystyki, zysk oraz środki na rozwój

 • podatki i opłaty

  działamy legalnie i odprowadzamy podatki w Polsce

 • inicjatywy społeczne

  minimum 5% zysku z wyprawy trafia wprost do tych, którzy potrzebują wsparcia – odwdzięczasz się za możliwość wypoczynku; wspierane inicjatywy uzgadniamy w porozumieniu z lokalnymi społecznościami

Punkty programu

28% obszaru Kostaryki zajmują parki narodowe i inne tereny objęte ochroną. Zielone góry porośnięte mgielnymi lasami, ogromne drzewa Ceiba, żyjące bez mała pół tysiąclecia, przełęcze wypełnione rwącymi rzekami i górujące nad nimi wulkany – to najbardziej rozpoznawalne landszafty Kostaryki, nie bez przyczyny porównywane do krajobrazów ze słynnego filmu „Avatar”. Przepastne lasy to dom dla niezliczonej ilości ptaków, barwnych motyli i dzikich zwierząt: oznajmujących nadejście poranka wyjców, wygrzewających się na słońcu iguan czy też nocnych jaguarów.

papugi-wycieczka-kostaryka-soul-travel

Przemierzymy zakątki, dające sposobność przeniknięcia do świata dziewiczej natury. Przejedziemy przez zielone góry, powędrujemy przez tropikalne, zamglone lasy, wykąpiemy się pod wodospadami, w rześkich rzekach i gorących źródłach, a na koniec także w oceanie. A wszystko to w oprawie wiecznego lata.

kostaryka-wycieczka-wiszacy-most-arenal-soul-travel

To wyprawa pod znakiem przyrody & przygody. I to one będą wyznaczać rytm tej podróży. Zaznamy przygody w pełnym tego słowa znaczeniu. Zjazdy na linach pozwolą rzucić okiem na świat z zupełnie innej perspektywy, podczas przepraw łodziami nie sposób się nudzić, a rafting to sprawdzian ze zwinności oraz współpracy. Wszystkie aktywności, spotkania z fauną i florą oraz rozmowy z ludźmi to odkrywcze  przeżycia. Kostaryka to miejsce, w którym odprężenie i relaks nabiorą pełniejszego znaczenia.

Z gwarnego San Jose przeniesiemy się w rejony, w których główną rolę odgrywa dziewicza natura. Butikowe eko-hotele, w prowincjonalnych miasteczkach i osadach, są naturalnie wkomponowane w przyrodę. Łączą potrzebę komfortu z zachowaniem balansu w naturze. Hotele te wykorzystują naturalny obieg wody, pozyskują energię ze źródeł odnawialnych i w sposób ekologiczny utylizują odpady. W takich warunkach nie brakuje również pysznych specjałów, przyrządzanych z lokalnych i naturalnych produktów.

Wyprawa przez Kostarykę to również podróż przez nowe smaki, struktury i aromaty. W lokalnej kuchni królują nasycone słońcem owoce, z których powstają pyszne dżemy, zdrowe soki lub jada się je na surowo.

kostaryka-wycieczki-owoce-tropikalne-wyrusz-w-zyciowa-podroz-soul-travel

Nie raz zakosztujemy w tradycyjnych specjałach, racząc podniebienia zdrową i pożywną kuchnią. Miłośnicy ryb odnajdą swój smak w różnych odmianach ceviche– rybie marynowanej w soku z limonki z dodatkiem przypraw, a pasjonaci kuchni wegetariańskiej – w pysznej zupie z czarnej fasoli z jajkiem, sałatkach warzywnych i owocowych, czy zupie azteckiej, łączącej pomidorową z bulionem warzywnym. Wreszcie sięgniemy po słynne casado oraz kropkowanego koguta, czyli galio pinto. To aromatyczna czarna fasola z ryżem i dodatkami, serwowana w każdym miejscu inaczej.

Na ostatnim pasie lądu, między kanałem a Morzem Karaibskim, przycupnęło maleńkie Tortuguero. Unikalne położenie miasteczka wzbudza autentyczne zdumienie. Mieszkańcy żyją w zgodzie z naturą, ogromną wagę przykładając do ekologii. Do Tortuguero dotrzeć można jedynie łodzią i właśnie nią popłyniemy do miasteczka. Po obu stronach kanałów ciągną się pasma roślinnej gęstwiny, stopniowo schodzącej do wody. W kanałach żyją krokodyle i przy odrobinie szczęścia, zobaczymy je z bezpiecznej odległości.

kostaryka-wycieczka-jaguar-wyrusz-zyciowa-podroz-soul-travel

Popłyniemy również do Parku Narodowego Tortuguero. To istne zagłębie dzikich zwierząt. Będzie sporo czasu na poznawanie tropikalnej przyrody. Tak w miasteczku, jak i w parku. Przyjrzymy się leniwym iguanom, kolorowym tukanom, pikującym wodę czaplom, skocznym małpom. Zobaczymy również gatunki endemiczne, niespotykane nigdzie indziej. Przez wzgląd na roślinność i charakter okolic, region ten bywa nazywany Małą Amazonką.

Jedną z pereł kostarykańskiej natury, z której dobrodziejstw od dawna korzystają Tico, są gorące źródła o właściwościach leczniczo-odprężających. Wysoka temperatura wody w basenach poukrywanych w dżungli to efekt aktywności wulkanu Arenal. Tutejsze gorące źródła przybrały formę basenów, kaskad i ściany wody, za którą można się schować jak za wodospadem. Zaznamy tej przyjemności – zanurzymy się w gorących wodach, by zregenerować się po wędrówkach przez wiszące mosty.

kostaryka-wycieczki-gorace-zrodla-basen-wyrusz-zyciowa-podroz-soul-travel

W przeciwieństwie do wybrzeża karaibskiego, północno-zachodnia część Kostaryki wraz z Oceanem Spokojnym, to obszar o znacznie wyższych temperaturach i odczuwalnej suchości powietrza. Zatrzymamy się w Montezumie. „Góra Ognia” to unikatowe miasteczko o swobodnej atmosferze. Szum oceanu wypełnia przestrzeń, okoliczna fauna i flora zaprasza do poznania, a tamtejsze zachody słońca to istna gra świateł na niebie. Przenikniemy do tego świata. Czas spędzony nad Pacyfikiem będzie oscylował między spokojnym relaksem, a aktywnym  wypoczynkiem. Każdy znajdzie coś dla siebie.

montezuma-przejazdzka-konna-wyprawa-kostaryka-soul-travel

W Montezumie czekają nas niespieszne spacery, wizyty w knajpkach i plażowanie, kąpiele w oceanie lub pod zimnym wodospadem, gdzie spotkamy zapewne  „czepialskie” małpki kapucynki. Zaznamy słońca i odprężenia.

Dotrzemy też do Playa Santa Teresa na półwyspie Nicoya. Mekka kostarykańskich surferów słynie z wysokich fal i doskonałego wiatru. Tego dnia chętni spróbują sił w surfingu. To też świetna okazja, by ponurkować lub powłóczyć się po miasteczku, pełnym knajpek i  galerii.

Partnerzy

Wszyscy uczestnicy otrzymają upominki –  własną fotoksiążkę ArtiBook ONE 30×20 (60 stron) i stałą zniżkę na zakupy w sklepie Artibo ważną do końca roku.


FAQ

Kliknij Zapisz się na stronie wyprawy. Uzupełnij informacje i wpłać zaliczkę (4000 PLN). Następnie zaznacz zgody, abyśmy mogli na Twojego maila przesłać uzupełnioną i podpisaną umowę oraz krótki formularz online do wypełnienia (odeślij nam go w ciągu 72 h). Pozostała płatność za wyprawę rozłożona jest na dwie raty.

Wyprawę potwierdzamy, gdy zapisze się minimalna ilość uczestników. Dodatkowe informacje, w tym propozycje przelotów lotniczych, przesyłamy po potwierdzeniu wyprawy lub na 2-6 miesięcy przed jej terminem (w zależności od kierunku).

Nie musisz. Równie dobrze możesz dołączyć do nas prosto z wycieczki na Alaskę czy podróży służbowej w Gruzji.

W tym przypadku możesz też liczyć na nasze wsparcie w indywidualnym zakupie biletu, w tym lotów w jedną stronę, a także dotarciu do miejsca docelowego.

Z powodzeniem pomagaliśmy w zakupach wyjątkowo trudnych lotów i połączeń. Także napisz do nas od razu, a unikniesz niepotrzebnego stresu.

Cena międzynarodowych biletów lotniczych jest zmienna. Zależy m.in. od sezonu i ilości dni do wylotu. Z doświadczenia wiemy też, że dołączacie do nas z różnych stron świata. Dlatego bilety te nie są wliczone w koszty wyprawy.

Za to chętnie służymy pomocą w rezerwacji i zakupie biletów, które umożliwiają podróż w tym samym czasie, co przewodnik wyprawy.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej możliwości, powiadom nas, z jakiego miasta wylatujesz.

Tak. Płatność każdej wyprawy rozłożona jest na wpłatę zaliczki i dwie raty. Jeśli chcesz otrzymać indywidualną propozycję spłaty, skontaktuj się z nami.

Tak. Przy rezerwacji wyprawy, zaznacz w formularzu, że potrzebujesz fakturę i podaj dane.

Tak. Rezerwację możesz odwołać do 7 dni przed datą podróży. Jak wygląda wtedy zwrot kosztów?

Zaliczka w wysokości 4000 PLN nie jest zwracana (jest bezzwrotna).

a) w terminie od 21-30 dni do daty rozpoczęcia wyprawy Organizator uprawniony jest do potrącenia 25% ceny gotówkowej wyprawy
b) w terminie od 14-20 dni do daty rozpoczęcia wyprawy Organizator uprawniony jest do potrącenia 50% ceny gotówkowej wyprawy
c) w terminie od 07-13 dni do daty rozpoczęcia wyprawy Organizator uprawniony jest do potrącenia 75% ceny gotówkowej wyprawy
d) w terminie do 07 dni do daty rozpoczęcia wyprawy Organizator uprawniony jest do potrącenia 100 % ceny gotówkowej wyprawy

Jeśli chcesz mieć gwarancję zwrotu kosztów, gdy zrezygnujesz z wyprawy w terminie powyżej 30 dni przed jej rozpoczęciem, to zakup w tym celu ubezpieczenie wyprawy od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej. Takie ubezpieczenie podpisuje się do 5 dni od daty zawarcia umowy w sprawie wyprawy. Koszt ubezpieczenia wynosi 2,8% ceny wyprawy. Wtedy koszty rezygnacji lub przerwania wyprawy zwraca Ubezpieczyciel.

Możesz ubezpieczyć się samodzielnie lub za naszym pośrednictwem (nie pobieramy za to dodatkowych kosztów).

Choć w programie wyprawy do Kostaryki nie brakuje aktywności, to mogą z nami podróżować też seniorzy. Uwzględniamy indywidualną sytuację zdrowotną uczestników wypraw i ich predyspozycje fizyczne. Każdy bierze udział w proponowanych aktywnościach na miarę swoich chęci i możliwości.

Nie musisz posiadać doświadczenia w raftingu, nurkowaniu, zjazdach na linach czy surfingu. Odbędą się one pod czujnym okiem instruktorów.

W wyprawach szytych na miarę (podróżach na zamówienie klienta) mamy jeszcze większe możliwości, aby ułożyć plan indywidualnie pod Twoje potrzeby, nie tylko zdrowotne.

Spośród wszystkich podróżnych odwiedzających Kostarykę, aż 40% stanowią przywykli do komfortu Amerykanie. To również region bezpieczny. Kraj szczyci się świetnie zorganizowaną infrastrukturą. Baza noclegowa oraz gastronomiczna nastawione są na klienta oczekującego wygody połączonej z różnorodnością wyboru. Na podobnym, bardzo dobrym  poziomie, znajduje się opieka medyczna. Jakość usług, wraz z dostępnością lekarzy różnych specjalizacji, nie odbiega standardem od krajów wysokorozwiniętych, co w przypadku podróżowania w obecnej sytuacji, ma szczególne znaczenie

Podczas wyprawy do Kostaryki mamy do dyspozycji własny, komfortowy autobus z zaufanym kierowcą. To niezbyt częsta praktyka biur turystycznych. Zazwyczaj klienci różnych biur zbierani są do wspólnego autobusu. To wygodne rozwiązanie jedynie dla organizatora turystycznego. Ale dla klientów biur oznacza wymagającą podróż – poranne wstawanie, dłuższą trasę i częste przystanki, czyli spędzanie większości czasu w autobusie, różnych kierowców i przewodników, podróżowanie w większej grupie, oczekiwanie na klientów innych biur, a także na rozwożenie ich do poszczególnych hoteli. Dodatkowo, w Kostaryce jeździ się wolniej, więc także z tego powodu podróż wspólnym środkiem transportu, zabiera mnóstwo czasu.

W Soul Travel stawiamy na komfort, podróże w małych grupach i swobodne tempo, pozwalające na eksplorację otoczenia spoza szyby autobusu.

Zabrzmi oficjalnie, ale poważnie podchodzimy do kwestii Twojego bezpieczeństwa na wyprawach:

Na podstawie generalnej umowy pomiędzy Soul Travel Renata Sabela a UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. o numerze 1272110596 wszyscy uczestnicy wypraw ubezpieczeni są według wariantu:

 • koszty leczenia wraz z assistance (KL) – 100 000 EUR (świat), koszty ratownictwa (KR) – 5000 EUR
 • koszty następstwa nieszczęśliwych wypadków (NWI i NWS) 4000 EUR
 • bagaż podróżny (BP) – 400 EUR

Jest też możliwość ubezpieczenia wyprawy od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji musi być podpisane do 5 dni od daty zawarcia umowy. Koszt takiego ubezpieczenia to 2,8% ceny wyprawy. Możesz ubezpieczyć się samodzielnie lub za naszym pośrednictwem (nie naliczamy za to dodatkowych kosztów).

Polisa UNIQA chroni w razie zakażenia się COVID-em w czasie pobytu za granicą. Polisa pokrywa koszty leczenia oraz transportu. Nieważne, kiedy doszło do zarażenia.

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Ubezpieczyciela.

Od 26 października 2020 roku władze Kostaryki nie wymagają dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu RT-PCR. Zniesiono także wymóg kwarantanny, która może jednak być zarządzona przez właściwe służby kostarykańskie w szczególnych przypadkach.

Negatywny wynik testu RT-PCR jest wymagany przy wylocie z Kostaryki, jeśli jego posiadanie jest obowiązkowe w kraju docelowym lub tranzytu.

Aktualne informacje otrzymasz przed wyprawą.

Nie.

Od dnia 28 marca 2022 r. na podstawie przepisów Rozporządzenia  Rady Ministrów z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz 673) zniesione zostają wszelkie ograniczenia w podróżowaniu do Rzeczypospolitej Polskiej, co oznacza, że nie ma już obowiązku:

– legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia,

– wykonywania testów w kierunku SARS-CoV-2,

– odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.

Aktualne informacje otrzymasz przed wyprawą.

Zazwyczaj kraje wymagają testów wykonywanych nie później niż na 72 godziny przed przylotem do kraju destynacji. Większość krajów akceptuje testy wykonywane metodą RT-PCR (czyli genetyczne), w której pobiera się wymaz z gardła.

Dla ułatwienia dołączamy listę laboratoriów w Polsce: kliknij.

Wytyczne są zmienne. Dlatego sprawdzimy aktualne informacje i powiadomimy Cię w odpowiednim czasie przed wyprawą.

Aktualnie Kostaryka nie wymaga testów przed wjazdem do kraju.

Po pierwsze, bardzo nam przykro z tego powodu i życzymy Ci dużo zdrowia! Po drugie, aby uniknąć takich sytuacji, zalecamy Ci ubezpieczenie wyprawy od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej. Ubezpieczenie musi być podpisane do 5 dni od daty zawarcia umowy. Kosztuje 2,8% ceny wyprawy. Wówczas poniesione koszty zwraca Ubezpieczyciel.

Możemy zająć się Twoim ubezpieczeniem, nie doliczamy za to kosztów.

Wszystkim nam będzie przykro, że wspólna podróż odwlecze się w czasie. Żeby nie dokładać sobie stresu, zaliczkę zwracamy Ci już w ciągu 14 dni. Możesz ją też przeznaczyć na poczet innej, dowolnej podróży. Decyzja należy do Ciebie.

Cieszymy się, że o to pytasz. Obowiązują nas standardowe obostrzenia, czyli zachowywanie dystansu społecznego, noszenie maseczek w przestrzeniach publicznych i częsta higiena rąk.

Dodatkowo, przed wyprawą prześlemy Ci rzetelne, praktyczne informacje na temat sytuacji kraju, do którego jedziemy. Jeśli będą wymagane dodatkowe środki bezpieczeństwa, w porę się o tym dowiesz.

Standardowe środki bezpieczeństwa szczegółowo opisaliśmy we wpisie na blogu, a także w poradniku bezpiecznego podróżowania, który otrzymasz przed wyprawą. Wręczymy Ci też maseczki, rękawiczki i środki do dezynfekcji rąk.

Programy wypraw nie obejmują skupisk ludzi, podróżujemy w małych grupach i dużo przebywamy na świeżym powietrzu, co dodatkowo nas chroni.

W stosownym czasie przed wyprawą otrzymasz od nas mailem praktyczne informacje, jak się przygotować do podróży. Tymczasem zerknij do artykułu na naszym blogu: Zielona Kostaryka – wycieczka do raju.

Opinie podróżników

5,0
Rated 5,0 out of 5
1 Opinia

4000 PLN + 2770 USD

26/11/2023

10/12/2023

6 - 12 osób

13 godzin

Magdalena Ładanaj

Magdalena Ładanaj

Przewodnik

Magdalena Ładanaj

Znawczyni Kostaryki. Pasjonatka dzikiej przyrody, języków obcych i ludzi.

Magda docenia smak każdej chwili. Rzekłoby się: Carpe diem! Ale w jej przypadku bardziej pasuje: Pura Vida! Te dwa kostarykańskie słowa znaczą pełne życie i kryją w sobie to, co najważniejsze dla tamtejszej kultury Ticos.  

Magda, łącząc pasję, znajomość języków, miłość do dzikiej przyrody i ludzi, nadała swojemu życiu nowy wymiar. Zakochana po uszy w Kostaryce. Nazywa ją swoim drugim domem, do którego wraca regularnie od 10 lat. Zaznaje tam ciepła, uśmiechu, lekkości bytu, niebywałej bliskości natury i głębokich relacji międzyludzkich. Kostaryka jest dla niej powrotem do korzeni, okazją do nawiązania kontaktu ze sobą i prawdziwie regenerującego wypoczynku. Magda prowadzi nas przez szlaki mniej uczęszczane i wciąż dziewicze zakątki tego kraju-raju.

Ta wyprawa w innych terminach:

14/02/2024

28/02/2024

Zobacz Podobne Wyprawy

Alternatywne podróże, fotowyprawy i wyjazdy szyte na miarę.

Zobacz wyprawy

Wiatrem pisane

W kulturze Majów wiatr przynosi nowe inspiracje. Z tą myślą piszemy blog o podróżach w rytmie slow. Zainspiruj się. Bez względu na to, czy wolisz ekskluzywne wakacje, trekking w Himalajach, a może nocleg w jurcie na pustyni.

Zobacz wszystkie