Droga Jaguara.

Kobieca wyprawa do świata Majów.

To podróż do serca Majów, dla których jaguar jest symbolem piękna, wrażliwości i kobiecej mocy. Podczas wyprawy dla kobiet wzmocnimy intuicję, więź ze sobą i przodkami. Skorzystamy z mocy natury i przewodnictwa Majanki Nan Amalii, która wprowadzi nas do świata starożytnych tradycji, oczyszczających rytuałów, ceremonii i medycyny naturalnej. Wspólnie zgłębimy mądrość Majów, aby korzystać z niej po powrocie.

Podróż, która transformuje.

Kiedy przestajesz tylko obserwować rzeczy i wydarzenia a stajesz ich częścią, wówczas przechodzisz linie między zwiedzaniem a doświadczaniem, między patrzeniem, a połączeniem z tym, co widzisz. Takie rzeczy nie dzieją się od razu, wymagają czasu i zrozumienia, wymagają ciekawości i zaangażowania. Wymagają odpowiedniego prowadzenia przez przewodników, lokalnych mieszkańców, naturę, symbole świata widzialnego i świata niewidzialnego. To co widzimy jest tak samo ważne jak to, czego nie widzimy: baśnie, legendy, duchy gór, jezior i wulkanów,  opiekunowie domów i świątyni. Wiemy jak towarzyszyć Ci w tym zrozumieniu innych kultur, wiemy jak zamienić bierną podróż w coś, co transformuje Ciebie i poszerza rozumienie świata.

Program wyprawy do Gwatemali ułożony jest zgodnie z Kalendarzem Majów.

Pobierz ilustrowany PDF

Gwatemala – mapa i pogoda

Republika Gwatemali leży w Ameryce Środkowej nad Oceanem Atlantyckim i Spokojnym. Sąsiaduje z Salwadorem, Hondurasem, Meksykiem i Belize. Wybieramy się tam w porze suchej. Temperatury w lutym wynoszą 19-27 ℃. Zazwyczaj temperatura waha się wokół 25 ℃ i powiewa delikatny wiatr. Od czasu do czasu od czasu mogą wystąpić mgły i deszcz. W miejscowościach położonych w górach, np. Antigua, dni są ciepłe, a wieczory i noce chłodne.


Atrakcje, czyli czego doświadczymy podczas wyprawy?

  • gościny w domach Majów
  • towarzystwa majańskich przewodników duchowych
  • Ceremonie Ognia, Kakao, Kukurydzy oraz Temazcal
  • celebracji Nowego Roku Majańskiego
  • warsztatów Kosmologii i Kosmowizji Majów
  • indywidualnej konsultacji wg kalendarza Majów
  • świętych miejsc Majów
  • kąpieli w gorących źrodłach
  • masaży i kąpieli zielarskich
  • rejsów po zatoczkach parków narodowych i małych wioseczkach
  • targ rękodzieła i sztuki Majów
  • rozluźniającego rytmu podróży, pełnego doświadczeń i czasu na ich integrację

Plan wyprawy

Wylot z Warszawy i przez jeden z portów europejskich przylot do Miasta Gwatemala. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie.

Pierwszy dzień Wayeb.

Po śniadaniu w hotelu w mieście Gwatemala wyruszymy do Amatitlan, małego nieturystycznego miasteczka. To tutaj wraz z rodziną i społecznością Nan Amalii odprawimy Ceremonię Ognia połączoną z Ceremonią Kakao. Wspólnie zjemy posiłek, a następnie przejedziemy na płaskowyż w okolice jednego z potężniejszych miast Majów w Iximche. Dzisiaj zatrzymamy się na odpoczynek i nocleg w stuletnim młynie, obecnie wspaniale odnowionym rodzinnym pensjonacie.

Nocleg nieopodal Iximche.

Drugi dzień Wayeb.

Wejście wraz ze Starszyzną Kobiet Solola do dawnego miasta Majów Kakchikel w Iximche. Kobieca ceremonia ognia to spotkanie z kulturą i mieszkańcami, którzy nadal czerpią mądrość i siłę ze swoich tradycji. Wspólny lunch w starym młynie, rozmowy ze starszyzną przed wyruszeniem do San Juan La Laguna nad jeziorem Atitlan. Kolacja i czas na pierwsze konsultacje z przewodniczką Nan Amalią.

Nocleg w San Juan La laguna.

Trzeci dzień Waeyb.

Wizyta w ceremonialnych miejscach nad brzegiem jeziora w miasteczku Panajael. Majańska ceremonia ognia. Następnie przepłynięcie łodzią do miasteczka San Marcos. Poznamy to hipsterskie miasteczko z innej strony, przechodząc przez zasłonę pseudo duchowości i podążając za źródłem wiedzy lokalnych mieszkańców.

Czas na dalszy rejs do miasteczka San Juan La Laguna oraz spotkanie z Michaelą, lokalną artystką. Michaela wprowadzi nas w świat kultury barwienia i tkactwa, czyli bogatej tradycji symboli i wzorów majańskich huipili. Kolacja w lokalnym domu. Wieczorem indywidualne konsultacje z Nan Amalią.

Nocleg w San Juan La laguna.

Czwarty dzień Wayeb.

Śniadanie w hotelu, a następnie spotkamy się z Naną Felicianą, zielarką i uznawaną w społeczności aktywistką. Towarzyszyć nam będą położne i uzdrowicielki ze wspólnoty kobiet w San Juan. Działania w San Juan stanowią przykład znakomitej pracy kobiet dla kobiet: jako zielarki, położne i osteopatki.

gwatemala-ceremonia-wyrusz-w-zyciowa-podroz-soul-travel

Po południu czas wolny na eksplorację okolicznych wiosek na własną rękę lub możliwość odwiedzenia Maximona, lokalnego świętego z Santiago Atitlan. Kolacja w lokalnej restauracji. Wieczorem indywidualne konsultacje z Nan Amalią.

Nocleg w San Juan La Laguna.

Piąty dzień Wayeb.

Indywidualne konsultacje z Nan Amalią lub czas wolny na eksplorację okolicy San Juan La Laguna. Spacer uliczkami miasteczka, w którym, za decyzją mieszkańców, jest niewiele turystycznych atrakcji, za to miasteczko chroni i kultywuje lokalne tradycje rzemieślnicze: malarstwo i tkactwo.

Ponowne spotkani z Naną Felicjaną w jej miejscu ceremonialnym w San Juan La Laguna. Weźmiemy udział w Ceremonii Temazcal, leczniczej saunie z ziołami majańskimi. Kolacja w lokalnej restauracji.

Nocleg w San Juan la Laguna.

Nowy Rok Majański.

Przejazd do Santa Lucía Utatlán Sololá. To dzień celebracji Nowego Roku Majańskiego wraz z mężem Nan Amalii – Tata Mario oraz ich rodziną i przyjaciółmi u nich w domu. Odprawimy Ceremonię Ognia, na którą zostaną zaproszeni przewodnicy duchowi zwani Ak’kich, oraz starszyzna społeczności.

Po ceremonii odbędzie się powitalny posiłek wraz z majańską muzyką na żywo – marimbą.

Po południu przejazd do Miasta Gwatemala, Zakwaterowanie i odpoczynek.

Nocleg w mieście Gwatemala.

Poranek w mieście Gwatemala, a następnie bezpośrednim lotem dotrzemy do Peten – bramy ukrytego w dżungli Tikal. Już sam lot nad ciągnącą się setki kilometrów po horyzont dżunglą robi ogromne wrażenie i pozwala zrozumieć niedostępność cywilizacji Majów przez wiele wieków.

gwatemala-wakacje-atrakcje-turystyczne-tikal-miasto-majow-soul-travel

Krótki spacer po uroczym miasteczku Flores, położonym na niewielkiej wyspie połączonej z lądem groblą, a następnie przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Odpoczynek w rajskiej lodge nad krystalicznym jeziorem Peten.

peten-itza-gwatemala-wyprawy-wyrusz-w-zyciowa-podroz-soul-travel

Nocleg w lodge nad jeziorem Peten Itza.

Spotkanie z Tikal. Wejdziemy do centrum ceremonialnego ze specjalnym pozwoleniem jeszcze przed wschodem słońca, tak, by przy pierwszych promieniach rozpocząć Majańską Ceremonię Ognia – wspaniałe doświadczenie w ciszy wielowiekowych piramid. Po Ceremonii będziemy eksplorować Tikal wraz z przewodnikiem,  by poznać historię pierzastego węża Gukumatz, strażnika tego miejsca, oraz wiele innych legend i wierzeń.

gwatemala-piramidy-tikal-peten-wyrusz-w-zyciowa-podroz-soul-travel

Powrót do hotelu, a po południu odpoczniemy nad brzegiem jeziora  w rajskiej lodge.
Nocleg w hotelu nad jeziorem Peten Itza.

Po śniadaniu wyjazd z lasu tropikalnego na południe, nad jezioro Izabal. Rio Dulce to miejsce zwane słodkimi wodami – 130 km kwadratowych lasu tropikalnego w Parku Narodowym przebijającym się aż do Morza Karaibskiego. To jeden z najbogatszych biologicznie ekosystemów na świecie. Czas by zwolnić jeszcze bardziej i zintegrować doświadczenia. Po południu czas na prawdziwy odpoczynek dla ciała w gorących źródłach termalnych, gdzie temperatura wody wypływającej ze skały sięga 40 stopni Celsjusza.

gwatemala-rio-dulce-wyrusz-w-zyciowa-podroz-soul-travel

Nocleg w hotelu nad brzegiem rzeki Rio Dulce.

Wyprawa łodzią na kilkugodzinny rejs wśród małych zatoczek Rio Dulce. Wyjątkowe miejsce na mapie świata. Dookoła palmy i rzadko spotykane lasy mangrowe. W wodzie kilka rodzai żółwi: popularny tutaj jaszczurowaty oraz malowany, a także wydry i iguany.

gwatemala-wyprawa-kobieca-iguana-wyrusz-w-zyciowa-podroz-soul-travel

Powrót do Rio Dulce. Pożegnanie z majańską przewodniczką Nan Amalią podczas uroczystej kolacji.

Nocleg w hotelu nad brzegiem rzeki Rio Dulce.

Poranny relaks w hotelu nad Rio Dulce. Wykwaterowanie i wyjazd do Antigua, małego kolonialnego miasteczka. Zakwaterowanie i odpoczynek. Wieczorem krótki spacer po mieście Antigua: jej placu centralnym oraz uliczkach w najstarszej części miasta. Wspólna kolacja w jednej z restauracji.

wycieczka-gwatemala-antiqua-wyrusz-w-zyciowa-podroz-soul-travel

Nocleg w kolonialnym hotelu w Antigua w sercu miasteczka.

Wolny dzień na spacer kolonialnymi uliczkami miasta o setkach kościołów wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Czas na zakupy na targu z rękodziełem oraz wspólną kawę w jednej z kawiarnii.

gwatemala-antigua-rekodzielo-wyrusz-w-zyciowa-podroz-soul-travel

Rosnąca na wulkanicznych zboczach gwatemalskich wyżyn kawa z regionu Antigua, jest – ze względu na swoją niepowtarzalną jakość – niezwykle cenionym ziarnem.

Po południu czas na spotkania i rozmowy. Wspólna uroczysta kolacja pożegnalna.

Nocleg w kolonialnym hotelu w Antigua w sercu miasteczka.

W zależności od godziny wylotu czas wolny na spokojne eksplorowanie miasteczka na własną rękę. Ostatni moment na zakup ręcznie robionych wyszywanych wipili (ponczo) oraz rzeźbionych instrumentów.

gwatemala-wyprawa-kobieca-majanka-przedzie-ponczo-soul-travel

Przejazd na lotnisko. Wylot do kraju. Przylot do Warszawy kolejnego dnia w godzinach popołudniowych.

Uwaga: możliwość zmiany kolejności w programie z przyczyn niezależnych od organizatorów.

Wliczone w koszty wyprawy

  • lot na trasie Miasto Gwatemala – Tikal
  • prywatny transport autobusem lub łodziami
  • wygodne zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* (eko-hotele, butikowe miejsca)
  • odżywcza, wegetariańska kuchnia (dwa posiłki dziennie, śniadanie i kolacja), pikniki w naturze
  • warsztaty Kosmologii i Kosmowizji Majów
  • 4 lub 5 Majańskich Ceremonii Ognia i wszelkie materiały
  • dwie łagodne Ceremonie Kakao według tradycji Majów
  • pozwolenia na prowadzenie ceremonii w parkach narodowych i miejscach ceremonialnych
  • bilety wstępu: do Tikal, Iximche, Rio Dulce, Finca El Paraiso
  • spotkania ze Starszyzną Abuelas Kiches, Naną Felicianą, Starszyzną kobiet Soloa i San Juan
  • przewodnictwo Nan Amalii
  • opieka polskojęzycznej przewodniczki Soul Travel
  • przewodnictwo lokalnego przewodnika w Miastach Antigua i Tikal
  • program zgodnie z Kalendarzem Majów
  • ubezpieczenie KL – 100 000 EUR, NW – 16 000 PLN, BAGAŻ – 1600 PLN
  • Informacje Praktyczne oraz złożony PDF z opisem Wyprawy
  • ubezpieczenie Turystycznego Funduszy Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego
  • 5% dochodów wspiera lokalne projekty majańskie

Niewliczone w koszty wyprawy

  • bilety lotnicze (Polska-Gwatemala-Polska) – około 4 500 PLN
  • na opłaty do wejść do obiektów, donacje dla Majów w odwiedzanych miejscach i lokalnych przewodników oraz na napiwki należy przeznaczyć 470 USD

Elementy składowe ceny

Podróżujesz odpowiedzialnie. Inwestujesz w unikalne doświadczenia.

  • koszty wyprawy

    to między innymi: unikalne noclegi, wyżywienie, prywatny transport i lokalne loty, ubezpieczenie z rozszerzonymi świadczeniami, bilety wstępu i uczciwe wynagrodzenie naszych przewodników

  • napiwki i donacje

    wsparcie dla miejscowych przewodników, pomocników, kierowców, bagażowych; donacje dla klasztorów i lokalnych społeczności

  • koszty stałe i marża

    utrzymanie i prowadzenie firmy, np. pensje pracowników, gwarancje i pozwolenia organizatora turystyki, zysk oraz środki na rozwój

  • podatki i opłaty

    działamy legalnie i odprowadzamy podatki w Polsce

  • inicjatywy społeczne

    minimum 5% zysku z wyprawy trafia wprost do tych, którzy potrzebują wsparcia – odwdzięczasz się za możliwość wypoczynku; wspierane inicjatywy uzgadniamy w porozumieniu z lokalnymi społecznościami

Przewodnik
  • Nan Amalia z Gwatemali

    Nan Amalia z Gwatemali

    Lokalny przewodnik

    Nan Amalia z Gwatemali

    Majańska przewodniczka duchowa, specjalistka terapii naturalnych, założycielka Starszyzny Kobiet i członkini komisji zajmującej się miejscami świętymi.

    Na forum międzynarodowym wygłaszała przemówienia na temat wizji świata, duchowości i tradycyjnej medycyny majańskiej – występowała m.in. w Kalifornii, Meksyku, Japonii i Salwadorze. Studiowała terapię metodami naturalnymi, ale zawsze pamięta o wiedzy swoich przodków i ich tradycji, bazując na kalendarzu Majów.

    Nan Amalia nosi laskę symbolizującą autorytet. Ten znak wyróżnia ją w jej wspólnocie – wszyscy wiedzą, że mają przed sobą duchową przewodniczkę. Całe rodziny szukają u niej wsparcia duchowego i moralnego. Doradza parom, młodym ludziom i dzieciom, aby mogli żyć w pełnej harmonii.

    Nan Amalia sprawuje ceremonie dziękczynne (np. ceremonię w szałasie potów, tradycyjną ceremonię kakao, ceremonię w intencji odzyskania równowagi, majańskie ceremonie ślubne). To kobieta silna i stanowcza, a jednocześnie delikatna i pełna radości. Prawdziwa przewodniczka do spełnionej kobiecości. 

    Nan Amalia z Gwatemali
  • Natalia Konopczyńska

    Natalia Konopczyńska

    Przewodnik

    Natalia Konopczyńska

    Terapeutka, trenerka pracy z grupami, założycielka W drodze do pełni, zakochana w różnorodności Meksyku.

    Jej pasją jest poznawanie siebie, świata i innych ludzi, a podróże kocha za możliwość doświadczania tego wszystkiego jednocześnie. Styczność z inną kulturą często jest spotkaniem z odmiennością, która ciekawi Natalię. Stara się nie oceniać i zrozumieć to, co inne, aby w ten sposób poszerzać perspektywę patrzenia na świat. Wyprawy rozwojowe organizuje z potrzeby dzielenia się własnymi doświadczeniami, zachwytem nad pięknem świata oraz aby wspierać ludzi w uważności na siebie i innych. Podróżuje do Meksyku regularnie od niemal 10 lat i wciąż nie ma dość. Ogrom i różnorodność tego kraju dają jej pewność, że zawsze będzie tu miała jeszcze coś do odkrycia.

    Prowadzi wyprawy:

Punkty programu

Rytm naszej podróży wyznaczy kalendarz majański. Uczy on mądrości, przekazuje wiedzę z pokolenia na pokolenie, od tysięcy lat. Majowie nie głoszą nowych prawd, ale przypominają o tym, czego uczy Ziemia – żyją respektując wiedzę płynącą z natury.

gwatemala-wyprawa-dla-kobiet-majanka-soul-travel

Rytuały, których będziemy częścią, pozwolą nam oczyścić się i zdystansować. Takie ceremonie jak: krąg wokół ognia o wschodzie słońca w Tikal, Temazcal – szałas potów nad jeziorem Atitlan, czy Ceremonia Kakao w towarzystwie Majanek Kiche, to wydarzenia zaplanowane według dat majańskiego Kalendarza. Towarzyszące im  opowieści, historie i legendy będą sposobem na wniknięcie w głąb cywilizacji Majów.

Gwatemala jest sercem świata Majów. Życie mieszkających tutaj 23 grup etnicznych jest całkowicie przesiąknięte kulturą i religią. Majowie mają głęboki szacunek do natury i każdego przejawu egzystencji. Wzgórza, wulkany, laguny, lasy i jaskinie są w majańskiej kosmowizji postrzegane jako istoty żywe.

kalendarz-majanski-symbol-w-dzungli-wyrusz-w-zyciowa-podroz-soul-travel

Majowie wierzą, że takie miejsca posiadają moc, która pozwala na komunikację z przodkami i strażnikami, zaś ogień jako medium komunikacji obecny jest podczas każdej ceremonii. Można powiedzieć, że bycie Majem oznacza konkretny sposób życia: prostota i harmonia ze światem przejawiają się w zwyczajach, ceremoniach, tańcach i muzyce.

 

Wayeb, majański koniec i początek roku, celebruje się przez 5 dni, by w ten sposób przygotować ciało i umysł do wejścia w Nowy Rok. Wayeb to czas poza czasem, przestrzeń na refleksje, introspekcje, oraz spotkanie z samym sobą i z drugim człowiekiem. Ten czas symbolizowany jest przez wiatr, który przynosi oddech i nowe inspiracje. Wiatr to również zmiana – przypomina nam o tym, by nie trzymać się kurczowo starych przekonań czy planów, które są już niepotrzebne.

gwatemala-wyprawa-ceremonia-majanska-soul-travel

Majowie celebrują ten czas wspólnie, spotykając się wokół ognia czy u brzegu rzek i jezior. Wspólna celebracja tego najważniejszego święta w roku pozwala na poznanie tradycji i zwyczajów.

W oczach podróżującego Gwatemala przejawia się jako spontaniczna ekspresja natury, która obejmuje wszystkie jej aspekty: klimat, wijące się rzeki o krystalicznej wodzie, olbrzymie wulkany i soczystą, zieloną roślinność lasów tropikalnych. Nie przez przypadek Gwatemala nazywana jest krajem wiecznej wiosny. Dla Majów szczególnie wulkany mają istotne znaczenie, gdyż symbolizują łono matki. Lawa, która z nich wypływa jest utożsamiana z mlekiem, które niesie życie.

gwatemala-wulkan-wyrusz-w-zyciowa-podroz-soul-travel

Woda z kolei oznacza nowe możliwości i akceptację. Te dwa żywioły: ogień i woda w sposób szczególny dopełniają się nad jeziorem Atitlan, które otoczone jest pierścieniem wulkanów. To właśnie tu, w tradycyjnych ceremoniach, oczyszczać będziemy ciało i wzmacniać intuicję.

Do miasta Tikal dotrzemy samolotem, bo tylko tak można zobaczyć jego serce bijące w środku tropikalnej dżungli. Już sam lot nad ciągnącą się setki kilometrów po horyzont dżunglą robi ogromne wrażenie i pozwala zrozumieć niedostępność cywilizacji Majów.

wyprawa-gwatemala-tikal-zachod-slonca-soul-travel

W mieście Tikal poznamy historię pierzastego węża Gukumatz, strażnika tego miejsca, oraz wiele innych legend, które opowie nam lokalny przewodnik. Tikal, to najwspanialsza siedziba Majów oraz miejsce, gdzie obchodzono początek nowego świata w 2012 roku.

Nan Amalia Tum Xinco

Nan Amalia to majańska przewodniczka duchowa, specjalistka terapii naturalnych, założycielka Starszyzny Kobiet i członkini komisji zajmującej się miejscami świętymi.

Na forum międzynarodowym wygłaszała przemówienia na temat wizji świata, duchowości i tradycyjnej medycyny majańskiej – występowała m.in. w Kalifornii, Meksyku, Japonii i Salwadorze. Studiowała terapię metodami naturalnymi, ale zawsze pamięta o wiedzy swoich przodków i ich tradycji, bazując na kalendarzu Majów. Nan Amalia nosi laskę symbolizującą autorytet. Ten znak wyróżnia ją w jej wspólnocie – wszyscy wiedzą, że mają przed sobą duchową przewodniczkę. Całe rodziny szukają u niej wsparcia duchowego i moralnego. Doradza parom, młodym ludziom i dzieciom, aby mogli żyć w pełnej harmonii. Nan Amalia sprawuje ceremonie dziękczynne (np. ceremonię w szałasie potów, tradycyjną ceremonię kakao, ceremonię w intencji odzyskania równowagi, majańskie ceremonie ślubne). To kobieta silna i stanowcza, a jednocześnie delikatna i pełna radości. Prawdziwa przewodniczka do spełnionej kobiecości.

 

Natalia Konopczyńska

Iberystka, terapeutka, trenerka pracy z grupami, założycielka „W drodze do pełni”, zakochana w Ameryce Łacińskiej.

Jej pasją jest poznawanie siebie, świata i innych ludzi, a podróże kocha za możliwość doświadczania tego wszystkiego jednocześnie. Styczność z inną kulturą często jest spotkaniem z odmiennością, która ciekawi Natalię. Stara się nie oceniać i zrozumieć to, co inne, aby w ten sposób poszerzać perspektywę patrzenia na świat. Wyprawy rozwojowe prowadzi z potrzeby dzielenia się własnymi doświadczeniami, zachwytem nad pięknem świata oraz aby wspierać ludzi w uważności na siebie i innych. Do Ameryki Środkowej podróżuje regularnie od 10 lat i wciąż nie ma dość. Ogrom i różnorodność tego regionu dają jej pewność, że zawsze będzie tu miała jeszcze coś do odkrycia.

Partnerzy

Wszyscy uczestnicy otrzymają prezent –  voucher na własną fotoksiążkę ArtiBook No.1 30×20 (60 stron) w sklepie Artibo.


FAQ

Kliknij Zapisz się na stronie wyprawy. Uzupełnij informacje i wpłać zaliczkę (4000 PLN). Następnie zaznacz zgody, abyśmy mogli na Twojego maila przesłać uzupełnioną i podpisaną umowę oraz krótki formularz online do wypełnienia (odeślij nam go w ciągu 72 h). Pozostała płatność za wyprawę rozłożona jest na dwie raty.

Wyprawę potwierdzamy, gdy zapisze się minimalna ilość uczestników. Dodatkowe informacje, w tym propozycje przelotów lotniczych, przesyłamy po potwierdzeniu wyprawy lub na 2-6 miesięcy przed jej terminem (w zależności od kierunku).

Nie musisz. Równie dobrze możesz dołączyć do nas prosto z wycieczki na Alaskę czy podróży służbowej w Gruzji.

W tym przypadku możesz też liczyć na nasze wsparcie w indywidualnym zakupie biletu, w tym lotów w jedną stronę, a także dotarciu do miejsca docelowego.

Z powodzeniem pomagaliśmy w zakupach wyjątkowo trudnych lotów i połączeń. Także napisz do nas od razu, a unikniesz niepotrzebnego stres

Cena międzynarodowych biletów lotniczych jest zmienna. Zależy m.in. od sezonu i ilości dni do wylotu. Z doświadczenia wiemy też, że dołączacie do nas z różnych stron świata. Dlatego bilety te nie są wliczone w koszty wyprawy.

Za to chętnie służymy pomocą w rezerwacji i zakupie biletów, które umożliwiają podróż w tym samym czasie, co przewodnik wyprawy.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej możliwości, powiadom nas, z jakiego miasta wylatujesz.

Tak. Płatność każdej wyprawy rozłożona jest na wpłatę zaliczki i dwie raty. Jeśli chcesz otrzymać indywidualną propozycję spłaty, skontaktuj się z nami.

Tak. Przy rezerwacji wyprawy, zaznacz w formularzu, że potrzebujesz fakturę i podaj dane.

Tak. Rezerwację możesz odwołać do 30 dni przed datą podróży. Jak wygląda wtedy zwrot kosztów?

Organizator jest obowiązany zwrócić kwotę wpłaconą przez Podróżnego z wyłączeniem bezzwrotnej zaliczki wpłacanej przy podpisywaniu umowy w wysokości 4000 PLN.

Jeśli chcesz mieć gwarancję zwrotu kosztów, gdy nie możesz wziać udziału w wyprawie z przyczyn losowych, to zakup w tym celu ubezpieczenie wyprawy od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej. Takie ubezpieczenie podpisuje się do 5 dni od daty zawarcia umowy w sprawie wyprawy. Koszt ubezpieczenia wynosi 2,8% ceny wyprawy (lub 5,6% w przypadku chorób przewlekłych). Wtedy koszty rezygnacji lub przerwania wyprawy zwraca Ubezpieczyciel.

Możesz ubezpieczyć się samodzielnie lub za naszym pośrednictwem (nie naliczamy za to dodatkowych kosztów).

Gwatemala nie należy do bezpiecznych destynacji, dotyczy to przede wszystkim centrum i lokalizacji typowo turystycznych, na których nie jest oparty nasz program.

To nie oznacza, że cały czas grozi nam niebezpieczeństwo. Zalecamy stosować podstawowe środki ostrożności – nie nosić drogiej biżuterii czy markowych ubrań, unikać nocnych spacerów i samotnych wycieczek do niebezpiecznych dzielnic (takie są w stolicy Gwatemali).

Zabrzmi oficjalnie, ale poważnie podchodzimy do kwestii Twojego bezpieczeństwa na wyprawach:

Na podstawie generalnej umowy pomiędzy Soul Travel Renata Sabela a UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. o numerze 1272110596 wszyscy uczestnicy wypraw ubezpieczeni są według wariantu:

  • koszty leczenia wraz z assistance (KL) – 100 000 EUR (świat), koszty ratownictwa (KR) – 5000 EUR
  • koszty następstwa nieszczęśliwych wypadków (NWI i NWS) 4000 EUR
  • bagaż podróżny (BP) – 4 EUR

Jest też możliwość ubezpieczenia wyprawy od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji musi być podpisane do 5 dni od daty zawarcia umowy. Koszt takiego ubezpieczenia to 2,8% ceny wyprawy (lub 5,6% w przypadku chorób przewlekłych). Możesz ubezpieczyć się samodzielnie lub za naszym pośrednictwem (nie pobieramy za to dodatkowych kosztów).

Polisa UNIQA chroni w razie zakażenia się COVID-em w czasie pobytu za granicą. Polisa pokrywa koszty leczenia oraz transportu. Nieważne, kiedy doszło do zarażenia.

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Ubezpieczyciela.

W dniu 15 sierpnia 2022 roku Gwatemala zniosła wszelkie obostrzenia wjazdu na terytorium kraju związane z pandemią COVID.

Uwaga!  W przypadku przelotu przez Stany Zjednoczone wymagany jest certyfikat pełnego szczepienia na COVID-19. 

Nie ma ograniczeń przemieszczania się między prowincjami. Transport publiczny oraz loty krajowe funkcjonują.

Wymagane jest noszenie maseczki w miejscach publicznych.

Dodatkowo, przed wyprawą prześlemy Ci rzetelne, praktyczne informacje na temat sytuacji kraju, do którego jedziemy.

Standardowe środki bezpieczeństwa szczegółowo opisaliśmy we wpisie na blogu, a także w poradniku bezpiecznego podróżowania, który otrzymasz przed wyprawą. Pamiętaj by zabrać ze sobą  maseczki, rękawiczki i środki do dezynfekcji rąk.

Programy wypraw nie obejmują skupisk ludzi, podróżujemy w małych grupach i dużo przebywamy na świeżym powietrzu, co dodatkowo nas chroni.

Od 28 marca 2022 zostaje zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu granicy

Od dnia 28 marca 2022 r. na podstawie przepisów Rozporządzenia  Rady Ministrów z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz 673) zniesione zostają wszelkie ograniczenia w podróżowaniu do Rzeczypospolitej Polskiej, co oznacza, że nie ma już obowiązku:

– legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia,

– wykonywania testów w kierunku SARS-CoV-2,

– odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.

Zazwyczaj kraje wymagają testów wykonywanych nie później niż na 72 godziny przed przylotem do kraju destynacji. Większość krajów akceptuje testy wykonywane metodą RT-PCR (czyli genetyczne), w której pobiera się wymaz z gardła.

Dla ułatwienia dołączamy listę laboratoriów w Polsce: kliknij.

Wytyczne są zmienne. Dlatego sprawdzimy aktualne informacje i powiadomimy Cię w odpowiednim czasie przed wyprawą.

Aktualnie Gwatemala nie wymaga testów przed wjazdem do kraju.

Po pierwsze, bardzo nam przykro z tego powodu i życzymy Ci dużo zdrowia! Po drugie, aby uniknąć takich sytuacji, zalecamy Ci ubezpieczenie wyprawy od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej. Ubezpieczenie musi być podpisane do 5 dni od daty zawarcia umowy. Kosztuje 2,8% ceny wyprawy. Wówczas poniesione koszty zwraca Ubezpieczyciel.

Możemy zająć się Twoim ubezpieczeniem, nie doliczamy za to kosztów.

Wszystkim nam będzie przykro, że wspólna podróż odwlecze się w czasie. Żeby nie dokładać sobie stresu, zaliczkę zwracamy Ci już w ciągu 14 dni. Możesz ją też przeznaczyć na poczet innej, dowolnej podróży. Decyzja należy do Ciebie.

Cieszymy się, że o to pytasz. Obowiązują nas standardowe obostrzenia, czyli zachowywanie dystansu społecznego, noszenie maseczek w przestrzeniach publicznych i częsta higiena rąk.

Dodatkowo, przed wyprawą prześlemy Ci rzetelne, praktyczne informacje na temat sytuacji kraju, do którego jedziemy. Jeśli będą wymagane dodatkowe środki bezpieczeństwa, w porę się o tym dowiesz.

Standardowe środki bezpieczeństwa szczegółowo opisaliśmy we wpisie na blogu, a także w poradniku bezpiecznego podróżowania, który otrzymasz przed wyprawą. Wręczymy Ci też maseczki, rękawiczki i środki do dezynfekcji rąk.

Programy wypraw nie obejmują skupisk ludzi, podróżujemy w małych grupach i dużo przebywamy na świeżym powietrzu, co dodatkowo nas chroni.

W stosownym czasie przed wyprawą otrzymasz od nas mailem praktyczne informacje, jak się przygotować do podróży.

Opinie podróżników

0,0
0 Opinii

Przedsprzedaż

4000 PLN + 3100 USD

4000 PLN + 2900 USD

13/02/2025

27/02/2025

6 - 12 osób

16 godzin

Natalia Konopczyńska

Natalia Konopczyńska

Przewodnik

Natalia Konopczyńska

Terapeutka, trenerka pracy z grupami, założycielka W drodze do pełni, zakochana w różnorodności Meksyku.

Jej pasją jest poznawanie siebie, świata i innych ludzi, a podróże kocha za możliwość doświadczania tego wszystkiego jednocześnie. Styczność z inną kulturą często jest spotkaniem z odmiennością, która ciekawi Natalię. Stara się nie oceniać i zrozumieć to, co inne, aby w ten sposób poszerzać perspektywę patrzenia na świat. Wyprawy rozwojowe organizuje z potrzeby dzielenia się własnymi doświadczeniami, zachwytem nad pięknem świata oraz aby wspierać ludzi w uważności na siebie i innych. Podróżuje do Meksyku regularnie od niemal 10 lat i wciąż nie ma dość. Ogrom i różnorodność tego kraju dają jej pewność, że zawsze będzie tu miała jeszcze coś do odkrycia.

Prowadzi wyprawy:

Zobacz Podobne Wyprawy

Alternatywne podróże, fotowyprawy i wyjazdy szyte na miarę.

Zobacz wyprawy

Wiatrem pisane

W kulturze Majów wiatr przynosi nowe inspiracje. Z tą myślą piszemy blog o podróżach w rytmie slow. Zainspiruj się. Bez względu na to, czy wolisz ekskluzywne wakacje, trekking w Himalajach, a może nocleg w jurcie na pustyni.

Zobacz wszystkie