Scrolluj w dół

Bartek Sabela

Bartek Sabela - pisarz, podróżnik, przewodnik. W 2013 r. debiutował książką "Może (morze) wróci" o Uzbekistanie i ginącym Morzu Aralskim, za którą otrzymał Bursztynowego Motyla oraz Nagrodę Magellana dla Najlepszej Książki Reportażowej 2013 r. Dla Soul Travel Bartek prowadzi autorskie wyprawy z reporterem.

Bartek Sabela jest z wykształcenia architektem, a z zamiłowania fotografem, snowboardzistą i przede wszystkim wspinaczem. Jako pisarz debiutował książką „Może (morze) wróci”. Opowieść o Uzbekistanie i ginącym Morzu Aralskim została nagrodzona Bursztynowym Motylem – nagrodą im. Arkadego Fiedlera oraz Nagrodą Magellana dla Najlepszej Książki Reportażowej 2013 roku.

 

Związany jest z wydawnictwem Czarne, gdzie w październiku 2015 roku ukazała się jego druga książka „Wszystkie Ziarna Piasku”. Reportaż z terenów Sahary Zachodniej, ostatniej afrykańskiej kolonii został nagrodzony przez fundację Afryka Inaczej Afrykasem 2015 i nominowany do nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej. Z kolei w kwietniu 2017 ukazała się jego trzecia książka „Afronauci” – reportaż o pewnym Zambijczyku, który pięćdziesiąt lat temu marzył, by zostać pierwszym człowiekiem na Księżycu.

 

Obecnie podróżuje do Demokratycznej Republiki Konga, gdzie pracuje nad nowym tematem. Współpracuje z pismem Kontynenty, Dużym Formatem Gazety Wyborczej oraz magazynem Pismo, jest stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Dla Soul Travel Bartek Sabela prowadzi autorskie Wyprawy z Reporterem do Uzbekistanu oraz Algierii Grand Sur (wrzesień 2019).

Bartek Sabela Prowadzi wyprawy

Uzbekistan
wyprawa
21 Kwiecień - 04 Maj 2021
Bhutan Bhumtang
wyprawa
06 - 18 Kwiecień 2021
Bhutan
wyprawa
04 - 16 Listopad 2021
Algieria
wyprawa
21 Listopad - 05 Grudzień 2021
Bhutan Laya
wyprawa
06 - 21 Październik 2022